Social media

Dzieje się

Przed nami Święto Kielc. Mamy szczegółowy program imprezy

Opublikowano

-

fot. Urząd Miasta Kielce (archiwum)

Od 25 do 27 czerwca potrwa tegoroczne Święto Kielc. Impreza wraca po rocznej przerwie spowodowanej epidemią. Zaplanowano koncerty, warsztaty, konkursy. Pierwszego dnia odbędzie się tradycyjna „biała noc”.

Na pięciu plenerowych scenach (po raz pierwszy nie tylko w centrum miasta) swoje umiejętności zaprezentują m.in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury, Domu Kultury „Zameczek” czy klubów Wolna Strefa. Na scenie na Rynku zagrają ponadto zespoły „Greger Garage”, „Zmiana Czasu”, „Wheels of Steel Band”, „Ankh”, „Baby Rock” oraz „Tacy Sami”. Występom i prezentacjom towarzyszyć będą różnego rodzaju atrakcje z udziałem kieleckich klubów sportowych.W niedzielę, 27 czerwca, scenę na Rynku przejmą tancerze. Najpierw artyści KTT, po przejściu uroczystym korowodem spod pomnika Henryka Sienkiewicza, zaprezentują fragmenty spektaklu „Kopciuszek”. Później na parkiet wkroczą wychowankowie młodzieżowych grup Kieleckiego Teatru Tańca oraz innych grup ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

Wydarzenia towarzyszące „Świętu Kielc 2021” odbędą się również w Kieleckim Centrum Kultury, Domu Środowisk Twórczych, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawek i Zabawy, Energetycznym Centrum Nauki KPT, Biurze Wystaw Artystycznych, Centrum Geoedukacji, Ogrodzie Botanicznym oraz na Wzgórzu Zamkowym.

Imprezie, podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, będzie towarzyszył tradycyjny kiermasz na ul. Sienkiewicza. Ten rozpoczął się już w poniedziałek, 21 czerwca. Swoje stoiska przygotowało ok. 80 wystawców. Ponadto w dniach 25-27 czerwca, na części deptaka, od ul. Dużej w stronę pomnika Henryka Sienkiewicza, odbędzie się Jarmark Artystów, Rękodzielników oraz Ginących Zawodów.

W dniach 25-27.06.2021 r. wstęp do Ogrodu Botanicznego w Kielcach będzie bezpłatny.

jarmasssssssssssssssssssssssss

Święto Kielc 2021 – program wydarzeń

 

25 czerwca (piątek):

Kieleckie Centrum Kultury (Duża Scena)

godz. 18:00 – Uroczystość wręczenia Nagród przyznanych przez Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2020 rok. Prezentacja II aktu spektaklu pt. „Kopciuszek” przez artystów Kieleckiego Teatru Tańca.

 

——————

Biała noc w instytucjach kultury:

Kieleckie Centrum Kultury (Scena plenerowa przed Kieleckim Centrum Kultury)

godz. 20:00 – Koncert SOJDA/TERCZ

 

Galeria Sztuki Współczesnej  WINDA

godz. 19:00-22:00 – wystawa Pawła Kowalewskiego „Przedmioty przeznaczone do stymulowania życia umysłu, czyli niewidzialne oko duszy”

Dom Kultury „Zameczek”

godz. 16:00 – „Zielono mi” – warsztaty wykonywania pejzaży z mchu dla młodzieży (obowiązują zapisy)

godz. 18:00 – „Paleta Barw” – wystawa prac uczestników zajęć sekcji plastycznych – galeria zewnętrzna „ FORMAT”

godz. 18:30 – Plener malarski – dziedziniec DK Zameczek warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży

godz. 18:30 – Sztuka Makramy – warsztaty dla  zainteresowanych

godz. 19:00 – „VIVAT WAKACJE” – koncert, sala kameralna, na którym wystąpią:

 • Wokaliści Zameczkowego Studia Piosenki
 • Formacja Breakdance

godz. 20:00 – I Wojewódzki Konkurs Twórczości Artystycznej dla osób dorosłych i seniorów „Art. Hobby” (rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród autorom najlepszych prac, otwarcie wystawy)

 

Galeria Art – Styl Domu Kultury „Zameczek”

godz. 20:30 – „Zameczek w obiektywie”- wystawa fotogramów prezentujących działalność instytucji Galeria „NA PŁOCIE”

godz. 21:00 – „Z Gitarą Wieczorową Porą” koncert w wykonaniu uczestników warsztatów gitarowych pod kierunkiem Piotra Resteckiego

„Artystyczne Lato z Zameczkiem 2021”- prezentacja oferty wakacyjnej

 

UWAGA! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych powyższe wydarzenia zostaną zrealizowane w obiekcie instytucjiOśrodek Kultury „Ziemowit” filia DK „Zameczek”

godz. 17:00-21:00 – „KOLORY MIASTA” – konkurs z zakresu fotografii, malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, ceramiki skierowany do uczestników powyżej  16 roku życia (ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród, wernisaż wystawy) oraz wystawa fotografii wielkoformatowej „SIENKIEWICZA W LATACH 50 – 70”

Muzeum Zabawek i Zabawy
godz. 18:00-22:00  możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum Zabawek i Zabawy
godz. 20:00, 20:30, 21:00 – projekcja bajek retro (ok. 15 min.)

 

Ponadto zaplanowano inaugurację konkursu fotograficznego „Użyj filtra”.

 

Biuro Wystaw Artystycznych

od godz. 17:00 – 44 edycja „Przedwiośnia”. Wernisaż połączony z wręczeniem nagród konkursowych.

 

W Galerii Małej odbędzie się wystawa fotografii Małgorzaty Cybulskiej, kielczanki mieszkającej w Anglii.

 

Teatr Lalki i Aktora „KUBUŚ”
godz. 20:00 – spektakl dla dzieci „Noc żywych zabawek” (na godzinę przed spektaklem wydawane będą bezpłatne wejściówki)

 

Kielecki Teatr Tańca
godz. 18:00-22:00 – zwiedzanie sal baletowych, wystawy z fotografiami ze spektakli KTT oraz garderoby – możliwość przymierzania kostiumów ze spektakli.

 

Muzeum Historii Kielc

godz. 18:00-22:00 – bezpłatne udostępnienie stałej wystawy „Z dziejów Kielc” oraz wystaw czasowych: „Podarunki. Depozyt. Odkrycia.” i  „Meteoryty z kolekcji Krzysztofa Sochy”.

 

Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej
godz. 18:00-22:00 – bezpłatne zwiedzanie wszystkich wystaw i ekspozycji

 

Wzgórze Zamkowe – Instytut Dizajnu
godz. 18:00-22:00 – bezpłatne zwiedzanie wszystkich wystawy i ekspozycji

 • godz. 18:00 – pierwsze oprowadzanie po Instytucje Dizajnu
 • godz. 20:00 – drugie oprowadzanie po Instytucje Dizajnu

Zbiórka grup do oprowadzania o pełnych godzinach.

 

Geonatura Kielce- Centrum Geoedukacji
godz. 18:00-22:00 – bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej poświęconej dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich. Motywem przewodnim wystawy jest podróż w czasie do odległej przeszłości. Zwiedzający mając do dyspozycji stanowiska interaktywne, dioramy z modelami, okazy skał i skamieniałości jego dawnych mieszkańców.

 

Oferowane są 3 formy zwiedzania*:

– zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika
– zwiedzanie z wirtualnym przewodnikiem (dostępne po zeskanowaniu QR kodu)*
– zwiedzanie w formie gry terenowej po wystawie MISJA CHRONOS (skierowane do rodzin z dziećmi)*
– możliwość  skorzystania z KAPSUŁY CZASU

Ważne informacje: bezpłatne Wejście na wystawę odbywać się będzie co godzinę (18:00, 19:00, 20:00, 21:00). Limit osób zwiedzających na godzinę wynosi 30. Wymagana rezerwacja za pośrednictwem Internetowego Systemu Rezerwacji (http://centrum-geoedukacji.pl/rezerwacja/)

 

Geonatura Kielce – Ogród Botaniczny
godz. 18:00-22:00 – Nocne bezpłatne zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Kielcach (w tym dniu ogród czynny będzie 10:00-22:00)

 

Energetyczne Centrum Nauki
godz. 18:00-22:00 – bezpłatne zwiedzanie wystawy, na której znajduje się 28 interaktywnych urządzeń do samodzielnego eksperymentowania. Ekspozycja podzielona jest na trzy strefy „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” i opowiada o energii.

Zwiedzanie wystawy będzie odbywać się w godz. 18:00- 18:45, 19:00- 19:45, 20:00-20:45 oraz 21:00- 21:45.

 

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Dom Środowisk Twórczych

godz. 18:00-21:00 – „Sztuka na zapleczu”, wyjątkowe, pierwsze w historii instytucji, wieczorne zwiedzanie zakamarków sztuki Domu Środowisk Twórczych, czyli na co dzień niedostępnej dla widzów kolekcji dzieł sztuki znajdujących się na zapleczu Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” oraz w częściach biurowych Pałacyku Zielińskiego. Spacer odbędzie się w grupach.

Zwiedzanie Pałacyku Zielińskiego – spotkanie pod neonem Muzeum Hammonda o godz. 18:00, 18:30 i 19:00, zaś Domu Praczki – spotkanie na dziedzińcu Domu Praczki o godz. 20:00.

godz. 21:00 – „Czerwony Tulipan” i Roman Tkaczyk – kKoncert piosenek z Krainy Łagodności w znakomitym wydaniu, czyli Czerwony Tulipan – weterani i legendy polskiej sceny poezji śpiewanej oraz Roman Tkaczyk, który swój debiut płytowy miał zaledwie dwa lata temu. Wstęp: 20 zł.
26 czerwca (sobota):

Scena na Rynku (koordynator: Dom Kultury Białogon)

godz. 14:00-22:00 Koncert „Kieleccy Muzycy dla Kielc”:

 • 14:00-15:00 – młodzi dobrze rokujący – zespoły młodzieżowe Szkoły Muzycznej „Casio” Kielce
 • 15:00-16:00 – Zespół „Greger Garage” (jazz-rock)
 • 16:00-17:00 – Zespół „Zmiana  Czasu” (poezja śpiewana)
 • 17:00-18:00 – Zespół „Wheels of Steel Band” (country)
 • 18:00-19:00 – Zespół „Ankh” (rock progresywny)
 • 19:00-19:30 – akcja Największy Zespół Rockowy* (event)
 • 19:30-21:00 – zespół „Baby Rock” (cover band)
 • 21:00-22:00 – zespół „Tacy Sami” LP Show (Lady Pank cover band)

 

*Event Największy Zespół Rokowy ma charakter „kulturalny- włączający” polegający na włączeniu szerszej „publiczności” do tworzenia wydarzenia. W tegorocznej edycji młodzi mieszkańcy miasta muzykujący od poziomu średniego do zaawansowanego będą mogli razem wykonać 3 utwory polskiej sceny rockowej wraz z zespołem posiadającym funkcję lidera nadającego rytm zagrania danych utworów. W sieci istnieją już „tutoriale” zagrania owych utworów na wszystkich instrumentach muzycznych, dając wysokie szanse na wykonanie owych piosenek w tym samym rytmie i harmonii. W tym roku zagramy: „Teksański” zespołu Hey, „Chcemy być sobą” zespołu Perfect, „Szklana pogoda” zespołu Lombard. Więcej informacji o evencie i samej akcji można znaleźć na stronie www.dkbialogon.pl/nzr. Tam w dziale „Naucz się” znajdują się lekcje/tutoriale zagrania owych utworów  na gitarze elektrycznej, gitarze basowej, gitarze akustycznej, perkusji no i wokal.

 

Kieleckie Centrum Kultury (Mała Scena)

godz. 12:00 – Studio pantomimy „Praca w toku” – spektakl premierowy „Miasteczko”

Kieleckie Centrum Kultury (cena plenerowa przed KCK)

godz. 20:00 – koncert orkiestry gitarowej złożonej z uczniów i absolwentów Studium Gitary Klasycznej w Kielcach oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku Zdroju pod kierownictwem Jerzego Pikora

Kieleckie Centrum Kultury (plac przed KCK)

godz. 11:00 – warsztaty, zabawy i inne artystyczne zajęcia literackie, przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną

 

Scena w Parku Miejskim (koordynator: Młodzieżowy Dom Kultury)

godz. 11:00-14:00 – występ laureatów konkursu wokalnego „Pasje i Talenty” oraz koncert orkiestry dętej.

godz. 14:00-18:30 – koncert pt. „ Dzieci-dzieciom”, w którym wystąpią uczestnicy zajęć wokalnych, tanecznych i muzycznych z Młodzieżowego Domu Kultury: wokaliści ze Studiów Piosenki: „Ga-Ga”, „Blue Song”, „Sami”, „Ewita”, „Marzenie”, zespoły taneczne „Afera”, „Grafit”, „Takt”, „Vertigo .

 

W trakcie koncertu również:

 • wręczenie nagród laureatom konkursu multimedialnego ”Moje miejsce – KIELCE” pod Patronatem Prezydenta Miasta Kielce. Konkursy ekologiczno-edukacyjne dotyczące efektywnego wykorzystania ciepła sieciowego przygotowane przez MPEC
 • pokaz popularnonaukowy Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego – Czy to magia, czy to nauka?

Dodatkowe atrakcje wokół sceny:

 • otwarty Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kielce dla dzieci i młodzieży (godz. 14:00-16:30)
 • konkurs wiedzy o Kielcach, Koło fortuny z konkursami sprawnościowymi
 • kącik malucha gry i zabawy, warsztaty plastyczne
 • plener malarski dla dzieci i młodzieży w okolicach Plotkarki
 • stoisko wystawiennicze Energetycznego Centrum Nauki KPT – dzieci dowiedzą się, czym są polimery i termokurczliwość. Uczestnicy poznają specjalne tworzywo termoplastyczne, które będzie pomocne w wykonywanym eksperymencie. Użyją swojej wyobraźni plastycznej, a korzystając z magicznych zdolności pomniejszania i piekarnika, pod okiem edukatorów, wykonają zaprojektowane przez siebie zawieszki.

 

Scena na Placu Artystów

godz. 12:00 – Żywa Galeria oraz happening z książką w roli głównej przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

godz. 17:00 – spektakl „Mastaba” Teatru Ecce Homo.

 

Muzeum Zabawek i Zabawy
godz. 11:00 – spotkanie rodzinne w Muzeum Zabawek i Zabawy o tajnikach animacji.

 

Muzeum Historii Kielc Dwudniowe spotkanie „W ogrodzie u Trzcińskich” – dzień I

godz. 11.00 – 14.00 – Malowanie z Jadwigą

 • Krajobraz ulicy Mazurskie j –  otwarty plener malarski. Prowadzenie: Alicja Ciosek i Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych.
 • Wystawa prac sekcji plastycznej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych
 • Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży z motywami z twórczości Jadwigi Trzcińskiej
 • Warto spróbować – zrób własnoręcznie odbitkę graficzną z Kogutem
 • Pracownia Jadwigi – odtworzymy fragment pracowni artystki.

godz. 19.00-22.00 – O sztuce Jadwigi Trzcińskiej:

 • pokaz wideo z prezentacją wyboru prac artystki zachowanych w zbiorach Muzeum Historii Kielc, a następnie o twórczości Jadwigi Trzcińskiej opowie Stanisława Zacharko-Łagowska. W trakcie spotkania fragmenty listów artystki do matki przeczyta Ewa Lubacz.Ośrodek Kultury „Ziemowit” filia DK „Zameczek”

godz. 11.00-14.00 „LOGO KIELC” – warsztaty plastyczne, graficzne, linoryt oraz „SIENKIEWICZA W LATACH 50 – 70” – wystawa fotografii

 

Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

godz. 10:00-18:00 – Gra miejska „Śladami dawnych Kielc”. Wydawanie kart dla uczestników będzie odbywać się w godz. 10-15 w OMPIO. Gra zakończy się o godz. 18:00.

 

Wzgórze Zamkowe – Instytut Dizajnu

godz. 11:00-13:00 Finał Puste Miski- Empty Bowls. Empty Bowls to już trzecia edycja tego wydarzenia odbywająca się w Kielcach na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego. Podczas wydarzenia będzie można nabyć ceramiczną miskę wykonaną przez pracowników WZ oraz lokalnych artystów.  Do każdej miski zostanie dołączony smakołyk. Dochód z akcji zostanie zebrany przez wolontariusza  na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej z programem dożywiania dzieci Pajacyk. Korzystanie z miski sygnowanej logo akcji nie pozwoli zapomnieć, że gdzieś czyjaś miska jest zawsze pusta oraz będzie przypominać, że każdy uczestnik akcji pomógł choć trochę w zmianie tej sytuacji.

 

Baza Zbożowa

godz. 11:00-14:00 –  bezpłatne warsztaty ceramiczne „współczesna Baba Jaga Świętokrzyska” prowadzone w pracowni Ceramika Nova w Bazie Zbożowej dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Uczestnicy pod okiem fachowców wykonają z gliny dowolne prace o w/w tematyce. Mogą to być formy przestrzenne, płaskie, użytkowe (np. kubek) lub dekoracyjne (figurka). Gotowe prace będą poddane procesowi suszenia i wypału w piecu ceramicznym i możliwe do odbioru w późniejszym terminie po uzgodnieniu z prowadzącymi.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy tel. 510 083 898.

 

Geonatura Kielce- Centrum Geoedukacji
godz. 11.00-17.00 „Geologiczna podróż przez dzieje Kielc i regionu” (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem) – wystawa stała poświęcona dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich. Motywem przewodnim wystawy jest podróż w czasie do odległej przeszłości. Zwiedzający mając do dyspozycji stanowiska interaktywne, dioramy z modelami, okazy skał i skamieniałości jego dawnych mieszkańców.

Oferowane są 3 formy zwiedzania*:
– zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika*
– zwiedzanie z wirtualnym przewodnikiem (dostępne po zeskanowaniu QR kodu)*
– zwiedzanie w formie gry terenowej po wystawie MISJA CHRONOS (skierowane do rodzin z dziećmi)*

*Wariant A (stabilna sytuacja epidemiologiczna)
– możliwość  skorzystania z KAPSUŁY CZASU
Wariant B (utrzymujące się wysokie zagrożenie epidemiologiczne)
– KAPSUŁA CZASU nieczynna.

 

Bezpłatne wejście na wystawę odbywać się będzie co godzinę (11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00). Limit osób zwiedzających na godzinę wynosi 30. Wymagana rezerwacja za pośrednictwem Internetowego Systemu Rezerwacji (http://centrum-geoedukacji.pl/rezerwacja/)

godz. 11:00-17:00 Wystawa fotograficzna „Życie na skalnym podłożu” – wystawa fotograficzna roślinności związanej ze skalnym podłożem, autorstwa Andrzeja Konopackiego – wybitnego regionalisty, ambasadora świętokrzyskiej przyrody, przyjaciela Geonatury Kielce.
Zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika.

Bezpłatne wejście na wystawę odbywać się będzie w ramach rezerwacji na wystawę stałą, czyli co godzinę (11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00)

Cały dzień QUESTING „Kielce Naturalnie” – cykl 4 niezależnych gier terenowych odbywających się na terenach przyrodniczo—cennych administrowanych przez Geonaturę Kielce:
a) Kadzielnia
b) Ślichowice
c) Wietrznia
d) Geologiczny Ogród Doświadczeń (dla dzieci)

Gry terenowe będą miały formę indywidulanych spacerów, w czasie których będzie można poznać najciekawsze walory rezerwatów przyrody miasta w nietypowy sposób – wykonując określone zadania i pytania.

 

Geonatura Kielce – Ogród Botaniczny
godz. 10:00-20:00 II Kieleckie Święto Róż, a w jego ramach:

 • Bezpłatne zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Kielcach z przewodnikiem w godz.: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00. O Ogrodzie i poszczególnych działach/ kolekcjach roślinnych opowiadać będą pracownicy Ogrodu.
 • Różany Punkt Informacyjny na tzw. Placu Różanym, gdzie na bieżąco będzie można dowiedzieć się wielu szczegółów i ciekawostek na temat róż, różnorodności odmian i form, uprawy w ogródkach domowych oraz ich wykorzystania w gastronomii, przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym (do godz. 18:00)

 

Ponadto:

 • Kiermasz roślinny.
 • Stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „Widełczanki”, które promować  będą regionalne produkty spożywcze z dodatkiem róż.
 • Strefa otwartych pracowni – Made in Świetokrzyskie. Sztuka i rzemiosło regionu.

 

W ramach Święta Kielc w dniach 25-27.06.2021 r. wstęp do Ogrodu Botanicznego w Kielcach jest bezpłatny.

 

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego
ECN KPT zaprasza do udziału w mini grze miejskiej, w ramach której na wybranych stoiskach w przestrzeni miasta na uczestników będą czekały przygotowane karty z pytaniami. Pierwsze 50 osób, które poprawnie rozwiąże wszystkie zadania będzie mogło odebrać gadżety od ECN. Karty do pobrania ze stoiska ECN. Szczegóły wkrótce na stronie ecn.kielce.pl.

 

Plac przed Halą Legionów

godz. 18:00  przejazd rowerowy po ścieżce do kieleckiego Zalewu i z powrotem, wspólnie z Łomża Vive Kielce. Zachęcamy wszystkich do założenia żółtych koszulek.

 

TELEGRAF TRAIL 2021 – najtrudniejsza dyszka w życiu 

godz. 17:00- Góra Telegraf – Niezapomniane wrażenia i doznania na pięknej, krętej, górskiej trasie z panoramą Kielc w tle! Bieg na dystansie ok. 10 km z sumą przewyższeń ponad 1200 metrów. Wydarzenie organizowane przez Fundację Coś Dobrego w partnerstwie z Telegraf Kielce

i stowarzyszeniem sieBIEGA. Informacje i zapisy na www.biegoholizm.pl

 
27 czerwca (niedziela):

 

Scena na Rynku (koordynator: Kielecki Teatr Tańca)

godz. 13:30 – spotkanie uczestników korowodu pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza

godz. 13:45 – korowód i przejazd bajkowej karocy wraz z postaciami ze spektaklu KTT pt. „Kopciuszek” (80 postaci).

Przejście korowodu trasą: od pomnika Henryka Sienkiewicza – ulicami Sienkiewicza, Małą, do Rynku. Powrót ul. Dużą pod pomnik Henryka Sienkiewicza.

godz. 14:20 – na scenie prezentacja fragmentów spektaklu KTT pt. ‘Kopciuszek’ w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka:

 • „Bal”
 • „Love me tender”
 • „Techno kura”
 • „Kaczka dziwaczka”
 • „Pokaz mody – warzywa”

godz. 15:30 – występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły KTT. Zespoły: Impuls I, Impuls II, Impuls III, Impuls IV, Impuls V, Rewival I, N1, N2, N3, Fresh Stuff, Not 43, Cookies, Koliberki, Motion, Grupa Jazz

godz. 17:15 – występy artystyczne kieleckich szkół tańca:

 • godz. 17.15 – ŚWIĘTOKRZYSKI KLUB TAŃCA I TAŃCA SPORTOWEGO JUMP
 • godz. 17.30 – STUDIO DANCE FACTORY
 • godz. 17.50 – SZKOŁA TAŃCA CHA CHA
 • godz. 18.25 – ZESPÓŁ INSCENIZACJI TANECZNYCH UŚMIECH
 • godz. 18.35 – FITMANIA DANCE
 • godz. 18.55 – SZKOŁA TAŃCA DANCE DESIGN
 • godz. 19.15 – ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA KIELCE
 • godz. 19.40 – STUDIO TAŃCA CANDELA
 • godz. 20.00 – STUDIO TAŃCA VERSO
 • godz. 20.20 – STUDIO TAŃCA KICK

Scena w Parku Miejskim (koordynator: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” oraz kluby Wolna Strefa)

godz. 14:00-15:00 – wymarsz barwnego korowodu artystów z Teatru „Kubuś” do Parku Miejskiego. Przemarsz ul. Dużą – Jana Pawła II w kierunku Krakowskiej Rogatki – przejście przez główną bramę do Parku Miejskiego, następnie przejście główną aleją do muszli koncertowej.

godz. 15:00-16:00 – „Żelazne piosenki” – koncert Kubusiowych piosenek w muszli koncertowej w Parku Miejskim.

godz. 16:00-17:00 – Pod sceną – 4 aktorów da pokaz swoich umiejętności (żonglerka, pantomima, szczudła).

 

godz. 15:30-16:00 – korowód wszystkich Klubów Wolna Strefa od dołu ul. Sienkiewicza do Parku Miejskiego

godz. 16.00-16.05 – przywitanie ze sceny
godz. 16.05-16.15 – występ wokalny z podkładem muzycznym – WS Oboźna
godz. 16.15-16.20 – występ wokalno – instrumentalny- WS Posłowicka
godz. 16.20-16.40 – zespół wokalny „Ola”- WS Naruszewicza
godz. 16.40-17.00 – zespół „Black in Hearth”- WS Naruszewicza
godz. 17.00-17.30 – teatr „Lis filozof”- WS Zagnańsk
godz. 17.35-17.40 – playback show- WS Orla
godz. 17.40-18.00 – Quiz – drzewko mądrości- WS Karczówkowska
godz. 18.00-18.10 – występ wokalny- WS Żeromski
godz. 18.10-18.30 – zespół  „Bloody Lord”- WS Naruszewicza
godz. 18.30-18.40 – występ wokalny- WS Grzymałków
godz. 18.40-18.50 – taniec – WS Kostomłoty
godz. 18.50-19.15 – zespół muzyczny  „Wonder Noise”- ul. Naruszewicza
godz. 19.15- 19.20 – zakończenie uroczyste pożegnanie

Atrakcje wokół sceny przygotowane przez kluby Wolna Strefa:

 • malowanie twarzy, bańki mydlane (duże, małe) – WS Zagnańsk
 • wypalanie w drewnie – WS Oboźna
 • warsztaty decoupage na elementach z masy porcelanowej – WS Podłęże
 • warsztaty bębniarskie – WS Posłowicka
 • slackline na niskiej wysokości z asekuracją wychowawcy – WS Posłowicka
 • gry: w kapsle, klasy, guma, skakanka, gry chodnikowe – WS Karczówkowska
 • warsztaty plastyczne: malowanie kamieni i muszli, malowanie figurek gipsowych, zoo z origami – WS Karczówkowska
 • warsztaty plastyczne (będą wykonywane zakładki do książek) – WS Grzymałków
 • gry i zabawy ruchowe, np. przeciąganie liny, zabawy ze skakanką, rzut do celu, krykiet, itp. – WS Żeromskiego
 • ozdabianie toreb lnianych za pomocą pasteli i flamastrów do tkanin – WS Kostomłoty
 • wspólne malowanie obrazu związanego z tematyką Kielc – WS Naruszewicza

 

 

Kieleckie Centrum Kultury (Mała Scena KCK)

godz. 16:00 – teatr „PEGAZ”- spektakl premierowy: „Blednący obraz, który znika lub nabiera kolorów”

 

Kieleckie Centrum Kultury (Scena Plenerowa)
godz. 15.30 – spotkanie z przedstawicielami schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Dyminach

godz. 16:00-17:50 – „Vivat Wakacje„- koncert, na którym wystąpią: Formacja Breakdance – cz. I, wokaliści Zameczkowego Studia Piosenki- cz. II, uczestnicy warsztatów gitarowych pod kierunkiem Piotra Resteckiego – cz. III. Konkursy na temat wiedzy o Kielcach z nagrodami.

godz. 18:00-18:55 – Zameczkowa Scena Młodych,  wystąpią zespoły: „DNI” i „ MICHAŁEK”

godz. 19:00-19:55 – „Kilometry” – koncert MARLEJAH and MAYOROOTS połączony z promocją płyty

godz. 20:00-20:50 – VANESA HARBEK – koncert argentyńskiej wokalistki, gitarzystki, trębaczki.

Scena na Placu Artystów

godz. 14:00-14:10 – pokazy akrobatyczne zawodniczek TS Piramida Kielce.
godz. 14:10-14:40 – pokazy sztuk walki karate Kyokushin w wykonaniu Klubu Karate Kyokushin Chikara.
godz. 14:40-15:10 – pokaz umiejętności sportowych zawodników KS Kuzushi Judo Kielce.
godz. 15:10-15:20 – Zumba w towarzystwie zawodniczek Suzuki Korona Handball Kielce. Instruktor tańca – Agnieszka Zarychta (Endorfina Kielce).
godz. 15:20-15:35 – prezentacja KS VIVE Kielce oraz zaproszenie do wspólnej, rodzinnej zabawy (gra miejska)  z Dzikiem Kiełkiem.
godz. 15:35-15:55 – pokaz kickboxingu, boksu i MMA  w wykonaniu  dzieci i młodzieży KS Kickboxing Kielce. Pokaz z udziałem ambasadorki kieleckiego sportu Sandry Drabik.
godz. 15:55-16:10 – konkursy i zabawy z nagrodami dla publiczności prowadzone przez Korona Kielce.
godz. 16:10-16:20 – Latino w towarzystwie zawodniczek Suzuki Korona Handball Kielce. Instruktor tańca – Lazaro  (Endorfina Kielce).
godz. 16:20-16:50 – Gimnastycy.pl – prezentacja rozgrzewki gimnastycznej, pokazy umiejętności akrobatycznych, konkurs z nagrodami, pokaz gimnastyki przyrządowej w wykonaniu wielokrotnego mistrza Polski i uczestnika zawodów międzynarodowych Tomasza Le Khac.
godz. 16:50-17:10 – konkursy z nagrodami,  pokaz sportów walki w wykonaniu sekcji sportów walki KLINCZ.
godz. 17:10-17:25 – pokazy taneczne w wykonaniu mistrzowskich formacji caribbean show (salsa, bachata, merengue) oraz solistek i duetów salsa, finalistek Mistrzostw Polski – Świętokrzyski Klub Tańca i Tańca Sportowego „JUMP”.
godz. 17:25-17:55 – Gimnastycy.pl – prezentacja rozgrzewki gimnastycznej, pokazy umiejętności akrobatycznych, konkurs z nagrodami, pokaz gimnastyki przyrządowej w wykonaniu wielokrotnego mistrza Polski i uczestnika zawodów międzynarodowych Tomasza Le Khac.
godz. 17:55-18:10 – rozegranie partii szachowej w pamięci z najlepszym trenerem w województwie –  Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy.
godz. 18:10-18:25 – pokazy karate w  wykonaniu zawodników  Kieleckiego Klubu Sportowego Karate.
godz. 18:25-18:45 – taneczne zakończenie Święta Kielc w wykonaniu kieleckich instruktorów z udziałem publiczności.

Ponadto obok sceny w godz. 14:00-18:00 pokazy, prezentacje, konkursy animowane przez  kieleckie kluby sportowe:

 • Korona S.A – namiot z gadżetami klubowymi, strefa dla dzieci i konkurs rysunkowy dla najmłodszych kibiców organizowany przy współpracy z bawialnią „Raj Urwisa”, gra terenowa z użyciem QR kodów.
 • Kielecki Klub Piłkarski Korona Kielce – stoisko klubowe, stół do  Teqball-a, mecz teqballa, oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w teście na czas reakcji z użyciem profesjonalnego sprzętu „FITLIGHT”.
 • Kobiece Stowarzyszenie Piłkarskie Kielce – strefa aktywności, pokaz umiejętności piłkarskich, mini boisko do piłki nożnej, gry i zabawy sportowe.
 • KS Łomża VIVE Kielce – gra miejska, szukanie maskotki – Kiełka. Start z Placu Artystów, trasa gry wiedzie przez centrum miasta. Zabawa dla całych rodzin.
 • Suzuki Korona Handball Kielce – „Dbaj o formę z Suzuki Koroną Handball Kielce” – Zawody i konkursy sportowe przy wykorzystaniu urządzeń : Wioślarz (kto „przepłynie” najdłuższy dystans w określonym czasie),  Airbike (kto spali najwięcej kcal w określonym czasie na airbikeu), Kettle  (kto najdłużej utrzyma kettle na wyprostowanych rękach do boku) oraz wejściówki do Endorfiny, gadżety klubowe dla uczestników i nagrody dla zwycięzców konkursów od Suzuki Korony Handball i Endorfiny.
 • Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy LUKKS Kielce – pokaz szachów plenerowych, pokaz profesjonalnego sprzętu szachowego, symultana z obecną mistrzynią Województwa Świętokrzyskiego w Szachach do lat 12, konkursy szachowe z upominkami a także rozegranie partii szachowej w pamięci z najlepszym trenerem w województwie.
 • ULKS Guliwer Kielce – pokaz sprawności w sportach walki- zapasy, elementy techniki i walki pokazowe.Scena KSM (koordynator: Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa)

godz. 14:00-17:00 – występy artystyczne na scenie:

 • występ Aleksandry Pobiegi (autorskie piosenki + covery)
 • występ zespołu „Żeromszczyzna”
 • koncert chóru „Animusz”
 • występ Karoliny Zapały
 • występ uczniów Osiedlowego Klubu Kultury KSM Miniatura dzieci i młodzież zaśpiewają m.in. „Konik na biegunach”, „Pół kroku stąd”, „Rytm i melodia”, „Jestem kontem”, „Drzwi do kariery” i inne.
 • Pokaz szkół  tańca: „Mimesis”, „Evena”, pokaz karate : Klub Karate Kyokushin Chikara, pokaz Zumby Marleny Cisowskiej, pokaz akrobatyki, „Akro Angels”, pokaz żonglerki ogniem

godz. 14:00-17:00 – atrakcje poza sceną:

 • prezentacja starych rowerów, prezentacja motocykli, malowanie twarzy, konkursy plastyczne, street food
 • prezentacja działalności malarskiej O.K.K. Miniatura KSM  KAP65 oraz  Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej – warsztaty malarskie
 • zawody sportowe: m.in. biegi, rzuty , skoki;  skakanie w workach, przeciąganie liny,  podskoki na skakance, bieg z wiaderkiem wody, rzut mopem do celu, turniej piłki nożnej, rzut do kosza, zabawy
 • zabawy z balonami – dmuchanie na czas, taniec z balonami, podbijanie głową, badminton, zawody z żonglowania, itp.
 • gra w klasy, gumę, kapsle, skakanki;
 • podchody, budowanie bazy, szukanie skarbu
 • oprowadzenie po KSM oraz zwiedzanie schronów
 • wystawa plenerowa z Muzeum Zabawek z najciekawszymi eksponatami Muzeum Zabawek i Zabawy. Na specjalnie przygotowanych planszach prezentacja m.in. kolejki pionierskiej z 1961 roku czy Fiata 125 p. z 1970-79.
 • animacja dawnych zabaw i gier. Stworzenie strefy zabaw dla dzieci w oparciu o drewniane akcesoria dawne.
 • Widoczki/sekrety”, podwórkowa rozrywka z czasu PRL-u. Każde dziecko wykona swój widoczek/sekret.
 • zajęcia kreatywne
 • quiz „ KSM Podwórkowe Wspomnienia”
 • wybory Miss i Mistera (mile widziane stroje z PRL)
 • kartki na watę i zjeżdżalnię

godz. 17:00-19:00 – Koncert Laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Polskiej (koncert + rozdanie nagród i wręczenie dyplomów)
godz. 19.00-20.00 – Koncert kwartetu smyczkowego MAGIC STRING QUARTET z „Programem filmowym, dla dużych i małych”. Będzie to muzyczna niespodzianka zarówno dla najmłodszych słuchaczy jak i dla fanów współczesnej kinematografii oraz gier komputerowych. Pojawią się m.in. Gra o Tron, Avengers, Piraci z Karaibów czy Władca Pierścieni, czy te pochodzące z filmów Walta Disneya. Fani muzyki polskiej posłuchają niezapomnianych ścieżek dźwiękowych pochodzących z seriali takich jak Złotopolscy czy Noce i dnie. A na deser dla tych co nie stronią od polskiej muzyki tanecznej zabrzmią najsłynniejsze polskie tanga.

 

 

Muzeum Historii Kielc Dwudniowe spotkanie „W ogrodzie u Trzcińskich” – dzień I

godz. 12:00-15:00 – TRZCIŃSCY NASI SĄSIEDZI:

 • • LOKALNA PAMIĘĆ – prezentacja dokumentów i fotografii rodzinnych Trzcińskich, zachowanych w Muzeum Historii Kielc.
 • • PRZYPOMNIJ, OPOWIEDZ – Moja ulica, moja dzielnica  –  podziel się swoimi wspomnieniami    o   mieszkańcach ulicy Mazurskiej a przede wszystkim o Jadwidze Trzcińskiej. Muzealnicy chętnie zanotują Twoją relację.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

 

Dom Środowisk Twórczych

godz. 12:00 –  Skąd my to znamy? Przeboje muzyki klasycznej w życiu, w filmie i w reklamie –  koncert składający się z wybranych, najpopularniejszych melodii muzyki klasycznej. Melodii, które zapewne nie raz słyszeliście, a może nawet często je nucicie, nie zdając sobie sprawy, co to za muzyka… Niektóre z tych melodii są bowiem wykorzystywane w celach komercyjnych lub marketingowych. Używają ich koncerny samochodowe, kosmetyczne lub spożywcze. Przykładem może być utwór „Wiegenlied” (Kołysanka) Johannesa Brahmsa. Być może niewiele osób wie, że jest to melodia, którą słyszą dzieci od pierwszych chwil swojego życia w kręcącej się nad łóżeczkiem pozytywce, a także w pluszakach- przytulankach. Podczas koncertu w ogrodzie, tego typu przykładów pojawi się dużo więcej, po to, aby słuchacz w przyszłości, chociażby podczas oglądanej reklamy, mógł kojarzyć przede wszystkim melodię, a nie produkt. Usłyszymy również przykłady utworów klasycznych wykorzystanych przez wybitnych reżyserów filmowych.

 

Wstęp: 10 zł do 24.06.2021 r., potem 20 zł. Wystąpią: Renata Drozd – sopran, Sylwia Ziółkowska – sopran, Rafał Krzysztof Hołub – fortepian.

 

godz. 19:00 – Sebastian Riedel & Cree –  Cree to zespół założony w 1994 w Tychach przez gitarzystę i wokalistę Sebastiana Riedla (syna Ryśka Riedla), gitarzystę Sylwestra Kramka i perkusistę Adriana Fuchsa. Nazwa zespołu pochodzi od plemienia Indian zamieszkujących Kanadę. Muzyka grupy to zabarwiony bluesem rock.

 

Wstęp: 30 zł do 24.06.2021 r., potem 40 zł.

 

 

Geonatura Kielce- Centrum Geoedukacji
godz. 11.00-17.00 „Geologiczna podróż przez dzieje Kielc i regionu” (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem) – wystawa stała poświęcona dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich. Motywem przewodnim wystawy jest podróż w czasie do odległej przeszłości. Zwiedzający mając do dyspozycji stanowiska interaktywne, dioramy z modelami, okazy skał i skamieniałości jego dawnych mieszkańców.

Oferowane są 3 formy zwiedzania*:
– zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika*
– zwiedzanie z wirtualnym przewodnikiem (dostępne po zeskanowaniu QR kodu)*
– zwiedzanie w formie gry terenowej po wystawie MISJA CHRONOS (skierowane do rodzin z dziećmi)*

*Wariant A (stabilna sytuacja epidemiologiczna)
– możliwość  skorzystania z KAPSUŁY CZASU
Wariant B (utrzymujące się wysokie zagrożenie epidemiologiczne)
– KAPSUŁA CZASU nieczynna.

 

Bezpłatne wejście na wystawę odbywać się będzie co godzinę (11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00). Limit osób zwiedzających na godzinę wynosi 30. Wymagana rezerwacja za pośrednictwem Internetowego Systemu Rezerwacji (http://centrum-geoedukacji.pl/rezerwacja/)

godz. 11:00-17:00 Wystawa fotograficzna „Życie na skalnym podłożu” – wystawa fotograficzna roślinności związanej ze skalnym podłożem, autorstwa Andrzeja Konopackiego – wybitnego regionalisty, ambasadora świętokrzyskiej przyrody, przyjaciela Geonatury Kielce.
Zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika.

Bezpłatne wejście na wystawę odbywać się będzie w ramach rezerwacji na wystawę stałą, czyli co godzinę (11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00)

Cały dzień QUESTING „Kielce Naturalnie” – cykl 4 niezależnych gier terenowych odbywających się na terenach przyrodniczo—cennych administrowanych przez Geonaturę Kielce:
a) Kadzielnia
b) Ślichowice
c) Wietrznia
d) Geologiczny Ogród Doświadczeń (dla dzieci)

Gry terenowe będą miały formę indywidulanych spacerów, w czasie których będzie można poznać najciekawsze walory rezerwatów przyrody miasta w nietypowy sposób – wykonując określone zadania i pytania.

 

Geonatura Kielce – Ogród Botaniczny
godz. 10:00-20:00 II Kieleckie Święto Róż, a w jego ramach:

 • Bezpłatne zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Kielcach z przewodnikiem w godz.: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00. O Ogrodzie i poszczególnych działach/ kolekcjach roślinnych opowiadać będą pracownicy Ogrodu.
 • Różany Punkt Informacyjny na tzw. Placu Różanym, gdzie na bieżąco będzie można dowiedzieć się wielu szczegółów i ciekawostek na temat róż, różnorodności odmian i form, uprawy w ogródkach domowych oraz ich wykorzystania w gastronomii, przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym (do godz. 18:00)

 

Ponadto:

 • Kiermasz roślinny.
 • Stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „Widełczanki”, które promować  będą regionalne produkty spożywcze z dodatkiem róż.
 • Strefa otwartych pracowni – Made in Świetokrzyskie. Sztuka i rzemiosło regionu.

 

W ramach Święta Kielc w dniach 25-27.06.2021 r. wstęp do Ogrodu Botanicznego w Kielcach jest bezpłatny.

Dzieje się

Michael Patrick Kelly i Olivia Addams w Kielcach! Zagraniczne gwiazdy wystąpią na Kadzielni

Opublikowano

-

fot. YouTube / Polsat

Letnią Kliniką Skeczów Męczących rozpoczął się w piątek (27 sierpnia) Festiwal Muzyczne Zakończenie Wakacji. Kulminacyjnym punktem będzie jednak sobotni koncert „Przebój Lata RMF FM i Polsatu” w trakcie którego wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Przed publicznością zaprezentują się m.in.: Sylwia Grzeszczak, Roksana Węgiel, Doda, Michał Szczygieł, Martin Lange, Arek Kłusowski i Grzegorz Hyży oraz artyści zagraniczni, których utwory są w czołówkach europejskich list przebojów:  Michael Patrick Kelly, INNA, Olivia Addams i Jubël. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

W Kielcach odbędą się obchody 30. rocznicy niepodległości Ukrainy [PROGRAM]

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

W najbliższy piątek (27 sierpnia) w Kielcach odbędą się lokalne obchody 30. rocznicy niepodległości Ukrainy. Organizują je władze Kielc, województwa świętokrzyskiego oraz Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14 w Muzeum Dialogu Kultur. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

W Kielcach zagrają dla demokracji. Zobacz kto wystąpi

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

4 września w Kielcach odbędzie się koncert pod hasłem „Moc Solidarności 2021. Gramy dla demokracji. Wolne Media Wolni Ludzie Wolna Polska”. Okazją jest 41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, które otworzyły drogę do odbudowy demokracji w wolnej Polsce. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

1,5 tys. Żydów zabito w Kielcach. 79 lat po zagładzie getta odbędą się rocznicowe uroczystości

Opublikowano

-

fot. Urząd Miasta Kielce

W piątek (20 sierpnia) przy pomniku „Menora” na Al. IX Wieków Kielce rozpoczną się wydarzenia upamiętniające ofiary zagłady getta w Kielcach. Mija właśnie 79 lat od zbrodni dokonanej na ludności żydowskiej. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

Najwyżsi ludzie z kraju i zagranicy przyjadą do Kielc. Wezmą udział w Balu Wysokich

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Kielce będą w tym roku gospodarzem „Weekendu z Wysokimi”. W wydarzeniu weźmie udział niemal 120 osób z całego kraju i zagranicy należących do Klubu Wysokich. Najwyżsi ludzie w piątek (13 sierpnia) spotkają się z władzami miasta i będą zwiedzać stolicę regionu, zaś w sobotę Góry Świętokrzyskie. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie ogólnopolski Bal Klubu Wysokich. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

Tęczowy Piknik w Dolinie Silnicy. W sobotę integracyjne wydarzenie pod patronatem prezydenta Kielc

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

W Dolinie Silnicy Kielcach odbędzie się II Tęczowy Piknik Integracyjny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lipca. Właśnie poinformowano, że wydarzenie objęte będzie patronatem prezydenta Kielc Bogdana Wenty. (więcej…)

Czytaj dalej

Najnowsze informacje

Artykuł sponsorowany1 dzień temu

Jakie są rodzaje pożyczek i na jaką najlepiej się zdecydować?

Pożyczka przez internet

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Hania Terlecka przegrała walkę z rakiem. W zbiórkę na jej leczenie angażowały się tysiące osób z całej Polski

Nie żyje Hania Terlecka, 3-letnia dziewczynka z Kielc, którą w walce z chorobą wspierała cała Polska. U dziewczynki w listopadzie...

Policja2 dni temu

Interwencja Policji w kieleckiej katedrze. Zatrzymano 39-latka

Funkcjonariusze Policji interweniowali w niedzielę (19 września) w kieleckiej bazylice katedralnej z powodu mężczyzny, który wszedł do kościoła i wykrzykiwał...

Wydarzenia2 dni temu

Pokaz mody na… dworcu autobusowym. Tego w Kielcach jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

Na dworcu autobusowym w Kielcach odbył się… pokaz mody. W ten sposób zainaugurowana została pierwsza edycja Festiwalu Wiatru. W sobotni...

Drogi i komunikacja2 dni temu

Eksperyment w centrum Kielc. Woonerf zamiast miejsc parkingowych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Urząd Miasta Kielce przeprowadził w sobotę eksperyment polegający na stworzeniu na ulicy Głowackiego woonerfu. Na miejscach parkingowych dla samochodów stanęły...

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Pielęgniarka z Kielc wróciła z Ugandy. Pomagała chorym na covid-19

Sonia Bonar, pielęgniarka anestezjologiczna z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, uczestniczyła w misji w Ugandzie, w trakcie której polscy medycy...

Sport2 dni temu

Szpital na Czarnowie zaprasza sportowców. „Badania i konsultacje w ciągu jednego dnia”

Poradnia Medycyny Sportowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zaprasza młodych sportowców na badania i konsultacje. Czas oczekiwania na wizytę jest...

Podróże2 dni temu

Policjant z Kielc pokonał pieszo 2300 km. Przeszedł górskim szlakiem z Rumunii do Polski

Mł. insp. Wojciech Sikora z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pokonał górski szlak z Rumunii do Polski. Chcąc dołączyć do...

Policja2 dni temu

Świętokrzyskie: Zabił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Policji udało się namierzyć sprawcę wypadku

Jest tymczasowy areszt dla 43-letniego mężczyzny, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i uciekł z miejsca. Do tragicznego w skutkach...

Drogi i komunikacja3 dni temu

Miasto wprowadza zmiany w centrum. Szykany na Sienkiewicza, zakazy na Paderewskiego

W poniedziałek (20 września) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w centrum Kielc. Obejmą rejon ulicy Sienkiewicza, Paderewskiego, Silnicznej oraz...

Policja4 dni temu

Nie żyje 71-latek, który zgwałcił 13-latkę. Zmarł czekając na proces

W szpitalu zmarł 71-letni mężczyzna oskarżony o wykorzystanie seksualnie 13-letniej dziewczynki. Badania DNA wykazały, że to on był ojcem dziecka,...

Policja4 dni temu

Sceny jak z filmu akcji: 21-latek na podwórku potrącił policjanta, padły strzały

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się na terenie prywatnej posesji w gminie Chmielnik w powiecie kieleckim. Po tym jak...

Drogi i komunikacja4 dni temu

Kolejny etap rewolucji w kieleckiej komunikacji. Zobacz co się zmieni [WYKAZ ZMIAN]

9 października wejdą w życie kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach. Trzy linie zostaną całkowicie zlikwidowane, a dziewięć...

Policja4 dni temu

Świętokrzyskie: 18-latek wiózł kolegów do szkoły. Wjechał w drzewo, zginął na miejscu [ZDJĘCIA]

Nie żyje 18-letni kierowca, który w piątek o poranku jadąc do szkoły stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i...

Drogi i komunikacja4 dni temu

Eksperyment w centrum Kielc. Na jeden dzień woonerf zamiast miejsc parkingowych

Urząd Miasta Kielce w ramach eksperymentu wprowadzi jednodniowe zmiany na ulicy Głowackiego w Kielcach. W sobotę (18 września) będzie tam...

Wiadomości z regionu5 dni temu

Nadajesz list? Poczta Polska zaproponuje też… ubezpieczenie od zachorowania na raka

Poczta Polska będzie oferowała swoim klientom… ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwory albo choroby układu krążenia.

Media6 dni temu

Jakich stacji radiowych słucha się w Kielcach? Są najnowsze badania rynku [WYKRES]

Jest najnowszy raport o słuchalności stacji radiowych w Kielcach. Zestawienie przygotowane przez pracownię Kantar Polska, za okres od lutego do...

Wiadomości z Kielc6 dni temu

Kaufland będzie sprzedawał produkty pochodzące z obiegu zamkniętego. Na półkach od 16 września

Kaufland ogłosił ograniczanie zużycia tworzyw sztucznych i zwiększenie wykorzystania surowców będących już w obiegu. Od 16 września w ofercie sieci...

Dom i ogród6 dni temu

Dzień Majonezu Kieleckiego. Zobacz co z niego można zrobić [PRZEPISY]

15 września to w kalendarzu świąt nietypowych… Dzień Majonezu Kieleckiego. PSS Społem na swojej stronie internetowej zaprezentował kilka przepisów na...

Wiadomości z regionu6 dni temu

Majonez Kielecki ma swoje święto. Jest hitem nie tylko w Polsce, ale i za oceanem

15 września to w kalendarzu świąt nietypowych… Dzień Majonezu Kieleckiego. Okazuje się, że jego smakiem zachwycają się nie tylko Polacy....

Media7 dni temu

Rusza budowa nowej siedziby TVP w Kielcach. Na uroczystości Jacek Kurski i politycy PiS

Na działce pomiędzy stadionem piłkarskim a Wojewódzkim Domem Kultury rozpoczęła się budowa nowej siedziby kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej. W uroczystym...

Straż pożarna1 tydzień temu

Strażacy z kieleckiego Niewachlowa zostaną włączeni do krajowego systemu? „Rozpoczęła się procedura”

Rozpoczęła się procedura włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewachlowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele jednostki,...

Policja1 tydzień temu

Kielce: Pijany kierowca potrącił rowerzystę

Pijany kierowca potrącił rowerzystę na ulicy Kryształowej na kieleckiej Podkarczówce. Do wypadku doszło we wtorek.

Stowarzyszenia i fundacje1 tydzień temu

Ekolodzy będą protestować pod Kielcami. Nie godzą się na rządowe plany zmniejszenia Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Pod hasłem „100 lat ochrony Łysogór, niszczone jednym rozporządzeniem” demonstrować będą w środę przedstawiciele środowisk przyrodniczych i obywatelskich. Manifestacja rozpocznie...

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Internetowa mapa kieleckich rzemieślników już działa. Są tam adresy do fachowców z miasta

Miasto Kielce uruchomiło internetową mapę rzemieślników. Na początek dodano w niej adresy 40 fachowców działających w mieście. Twórcy tego narzędzia...

Reklama

Z kraju i ze świata

Przeczytaj też

Policja3 tygodnie temu

Świętokrzyskie: Dziewiąty raz został zatrzymany, gdy kierował po alkoholu!

42-latek ze Skarżyska dziewiąty raz został zatrzymany przez Policję, gdy kierował po alkoholu! Już wcześniej miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów...

Wiadomości z regionu3 tygodnie temu

Pięć tysięcy endoskopii rocznie w szpitalu w Czerwonej Górze. „To nowoczesne działanie oszczędzające czas i zdrowie pacjenta”

Ponad pięć tysięcy endoskopii rocznie wykonuje Oddział VI Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze. – Na...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

Za nami Świętokrzyska Gala Kabaretowa. Zobacz najciekawsze fragmenty programu Polsatu [WIDEO]

Ponad 1 mln 900 tys. osób oglądało w niedzielę transmisję Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej. Impreza na Kadzielni sprawiła, że Polsat był...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

„Najlepsza oprawa na pasterce to kibice Korony Kielce”. Kabaret Nowaki zrobił show na Kadzielni [WIDEO]

Kabaret Nowaki skradł show artystom polskiej i światowej sceny muzycznej podczas imprezy „Przebój Lata RMF FM i Polsatu”. Krótkie kabaretowe...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

Polskie i światowe gwiazdy na kieleckiej Kadzielni. Zobacz najciekawsze fragmenty [WIDEO]

Gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej wystąpiły na kieleckiej kadzielni w trakcie imprezy „Przebój Lata RMF FM i Polsatu”. Przed publicznością...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

Odór na osiedlu Sieje. Mieszkańcy mają dość składowiska odpadów firmy Eneris

Mieszkańcy osiedla Sieje w Kielcach mają dość uciążliwego sąsiedztwa firmy Eneris. Apelują o „eliminację smrodu, jaki zatruwa życie mieszkańcom osiedla...

Dzieje się4 tygodnie temu

Michael Patrick Kelly i Olivia Addams w Kielcach! Zagraniczne gwiazdy wystąpią na Kadzielni

Letnią Kliniką Skeczów Męczących rozpoczął się w piątek (27 sierpnia) Festiwal Muzyczne Zakończenie Wakacji. Kulminacyjnym punktem będzie jednak sobotni koncert...

Dom i ogród4 tygodnie temu

Escentric Molecules – poznaj magię zapachowych molekuł

Escentric Molecules to niezwykła seria zapachów na rynku perfum niszowych. Jak tylko pojawiły się w ofercie w 2006 roku, zdobyły...

Popularne artykuły