Connect with us

Drogi i komunikacja

Wszystko o nowych cenach biletów autobusowych. Zobacz ile zapłacisz od marca

Opublikowano

-

fot. FaktyKielce24.pl

Od 1 marca w Kielcach obowiązywać będą nowe ceny biletów autobusowych. Decyzję o podniesieniu opłat podjęli miejscy radni. Poza nowymi cenami będą też nowe rodzaje biletów oraz podział na strefę miejską i podmiejską.

Poniżej publikujemy przygotowane przez Zarząd Transportu Miejskiego kompendium wiedzy na temat wprowadzanych zmian.Podział na strefę miejską i aglomeracyjną

Strefa miejska – oznaczona jako strefa 1 – będzie obejmować zasięgiem granice administracyjne miasta Kielce. Zakup przez pasażera biletu dla strefy 1 upoważnia go wyłącznie do podróżowania autobusami wszystkich linii wykonującymi kursy w granicach administracyjnych miasta Kielce.

Strefa aglomeracyjna – oznaczona jako strefa 1+2 – będzie obejmować zasięgiem całość sieci komunikacyjnej tj. miasto Kielce czyli Strefę 1 oraz dziewięć ościennych gmin, które zawarły z gminą Kielce porozumienia o utworzeniu wspólnej komunikacji miejskiej, tj. Chęciny, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka oraz Zagnańsk.

Nowe ceny biletów

Bilety jednorazowe / 40 minutowe, jednogodzinne i dobowe

* BILET JEDNORAZOWY, który jednocześnie będzie biletem 40-minutowym – upoważnia do odbycia jednego przejazdu, jednym autobusem na całej długości linii komunikacyjnej w obrębie strefy, na którą został zakupiony lub w przypadku gdy pasażer będzie się przesiadać (dowolna liczba przesiadek) to ten sam bilet będzie obowiązywał przez 40 minut od momentu skasowania go w pierwszym pojeździe, w którym rozpoczęta została podróż w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

Przykład 1 – podróż tylko w obrębie strefy miejskiej:

Pasażer rozpoczyna o godzinie 12.20 podróż autobusem linii 46 z przystanku os. Ślichowice i podróżuje do końca linii tj. do przystanku Os. Świętokrzyskie. Jego podróż odbywa się tylko w granicach miasta. W takim przypadku opłata za przejazd wyniesie 3 zł 40 gr (bilet ulgowy 1 zł 70 gr) i należy skasować BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1. Czas trwania podróży nie ma tutaj znaczenia.

Jeżeli ten sam pasażer podczas podróży zdecyduje się przesiąść do innego autobusu i np. na przystanku Grunwaldzka/Jagiellońska przesiądzie się do autobusu np. linii 13 to już skasowany przez niego BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1 jest ważny przez 40 minut od daty i godziny pierwszego skasowania tj. do godziny 13.00. Pasażer w tym czasie może się wielokrotnie przesiadać do innych autobusów w obrębie strefy na którą został zakupiony bilet.

Przykład 2 – podróż z przekroczeniem granicy strefy komunikacyjnej:

Pasażer rozpoczyna o godzinie 15.30 podróż autobusem linii 45 z przystanku Żytnia i podróżuje do przystanku Bilcza szkoła. Jego podróż odbywa się z przekroczeniem strefy komunikacyjnej. W takim przypadku opłata za przejazd wyniesie 3 zł 60 gr (bilet ulgowy 1 zł 80 groszy) i należy skasować BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2. Czas trwania podróży nie ma tutaj znaczenia.

Jeżeli ten sam pasażer podczas podróży zdecyduje się przesiąść do innego autobusu to już skasowany przez niego BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2 jest ważny przez 40 minut od daty i godziny pierwszego skasowania tj. do godziny 16.10. Pasażer w tym czasie może się wielokrotnie przesiadać do innych autobusów w obrębie strefy na którą został zakupiony bilet.

Uwaga! Pasażerowie podróżujący wyłącznie w strefie AGLOMERACYJNEJ płacą za przejazd 3 zł 60 gr (bilet ulgowy 1 zł 80 gr) i kasują bilet w zależności od zaplanowanej podróży JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2 lub JEDNOGODZINNY / STREFA 1+2 lub DOBOWY / STREFA 1+2.

 

BILET JEDNOGODZINNY – upoważnia do przejazdu z możliwością przesiadania się na inne autobusy przez 60 minut od daty i godziny pierwszego skasowania w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

 

** BILET DOBOWY – upoważnia do odbycia wielu przejazdów w okresie 24 godzin od daty i godziny pierwszego skasowania w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

Ten sam bilet w przypadku jego skasowania w godzinach od 20:00 w piątek do godz. 24:00 w sobotę upoważnia do jazdy w okresie od daty i godziny jego skasowania do godz. 24:00 w najbliższą niedzielę.Bilety elektroniczne

BILET ELEKTRONICZNY – upoważnia do przejazdów na wszystkich liniach komunikacyjnych we wszystkich strefach z tym, że opłata pobierana jest elektronicznie, a jej wysokość zależy od ilości przejechanych przystanków komunikacyjnych.

Uwaga! Bilet elektroniczny nie ma podziału na strefy!

 

Bilety okresowe

 

Bilety imienne semestralne dla ucznia lub studenta – nowość

 

Źródło: ZTM Kielce

 

Drogi i komunikacja

Miasto wygrodzi buspas i postawi na pętlach toalety. Ale MPK i tak będzie protestować

Opublikowano

-

fot. Urząd Miasta Kielce

Miasto planuje zmiany w organizacji ruchu na ulicy Olszewskiego. Chodzi o rozwiązanie problemu z notorycznym blokowaniem buspasa. To powód dla którego w piątek (14 lutego) protestować będą kierowcy z MPK. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Wielka akcja wymiany rozkładów jazdy. Nowe mają być bardziej czytelne

Opublikowano

-

fot. Urząd Miasta Kielce

Zmieniona szata graficzna, bardziej czytelna, większa czcionka – tak prezentują się nowe rozkłady jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Kielcach. ich nowy wygląd konsultowano ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Pracownicy MPK w piątek chcą strajkować. Sprawdź, gdzie autobusy nie pojadą

Opublikowano

-

fot. FaktyKielce24.pl

Związkowcy z MPK planują w najbliższy piątek (14 lutego)  akcję protestacyjną. Początkowo strajk miał się odbyć 24 stycznia, wtedy autobusy w godzinach szczytu miały pomijać ulicę Olszewskiego. Wówczas z protestu w ostatniej chwili zrezygnowano. W nowym terminie ma on mieć większą skalę, bo autobusy nie wjadą w sumie na dwie ulice. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Koniec z parkowaniem na Jesionowej. Od soboty będzie tam nowy przystanek

Opublikowano

-

fot. Google Street View

Kierowcy nie zaparkują już w zatoczce parkingowej na ulicy Jesionowej, za skrzyżowaniem z Warszawską. Kilkanaście miejsc zostało zlikwidowanych po to, aby od soboty mogły się tam zatrzymywać autobusy komunikacji miejskiej. Będzie tam przystanek dla linii nr: 4, 7, 36, 110 i 114. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Mieszkańcy zablokują wylotówkę z Kielc. Zapowiada się paraliż komunikacyjny [MAPA OBJAZDÓW]

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Duże utrudnienia zapowiadane są na piątkowe popołudnie. Mieszkańcy Brzezin i Radkowic w ramach protestu zablokują dwie kluczowe drogi. Od kilku domagają się budowy obwodnicy Radkowic i Brzezin. Jak mówią, protest ma zwrócić uwagę na problem, który ich dotyczy. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Rośnie liczba sprzedanych biletów autobusowych w Kielcach. Znamy konkretne dane

Opublikowano

-

fot. FaktyKielce24.pl

Ponad 35 milionów pasażerów przewiozły w ubiegłym roku autobusy kieleckiej komunikacji miejskiej. Z danych Zarządu Transportu Miejskiego wynika, że to o pół miliona więcej niż w roku 2018.  A to oznacza pierwszy od sześciu lat wzrost liczby przewiezionych osób. (więcej…)

Continue Reading
Reklama

Najnowsze informacje

Wiadomości z Kielc15 godzin temu

Młode mamy mają być lepiej żywione. Szpital na ul. Prostej zapowiada kuchenną rewolucję

Dużo świeżych warzyw oraz produktów zawierających błonnik i białko – tak można scharakteryzować jadłospis pacjentek Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka...

Kultura15 godzin temu

W Kielcach będzie biblioteka językowa. Oficjalne otwarcie już w marcu

W Kielcach będzie biblioteka językowa. Powstanie na bazie obecnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Okrzei. Będzie można tam znaleźć...

Kultura1 dzień temu

W WDK powstaje nowa sala widowiskowa. Powstaje w miejscu starej sali gimnastycznej

W Wojewódzkim Domu Kultury powstaje nowa sala widowiskowa. Inwestycja prowadzona jest w miejscu znajdującej się na dziedzińcu WDK starej sali...

Nauka i oświata2 dni temu

Student UJK uczy się gry na dudach. Jako jedyny w Polsce

Patryk Pawluczuk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach to jedyny w Polsce student, który uczy się gry na dudach szkockich....

Wiadomości z regionu2 dni temu

Koty z Nowin mają swoje domki. Ustawiono je z inicjatywy mieszkańców

Wolno żyjące koty z Nowin mają gdzie mieszkać. Na terenie miejscowości ustawione zostały trzy kocie domki. Z taką inicjatywą wyszli...

Policja2 dni temu

Stalker w rękach policji. Nachodził dziewczynę w pracy i w domu, wydzwaniał przez całą dobę

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi z powiatu kieleckiego, który został zatrzymany za uporczywe nękanie 27-latki z okolic Sandomierza....

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Relikwie Świętej Faustyny już w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach odbyło się uroczyste przekazanie relikwii Świętej Faustyny. Jak informowaliśmy przed miesiącem, sprowadzenie relikwii zapowiedział...

Straż miejska3 dni temu

Straż Miejska zabrała się za porządek w rejonie placów budów. Są pierwsze mandaty

Straż Miejska w Kielcach rozpoczęła kontrole prowadzonych na terenie miasta inwestycji. Funkcjonariusze sprawdzają czystość ulic i chodników przed wjazdem na...

Policja3 dni temu

Młodzi podpalacze w rękach Policji. Spowodowali pięć pożarów

Policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy w okresie od października do lutego wzniecili pięć pożarów. Podpalali stery siana i słomy...

Turystyka3 dni temu

Jakie są najpopularniejsze świętokrzyskie atrakcje? Zobacz TOP 21

Jura Park w Bałtowie, klasztor na Świętym Krzyżu oraz Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno – te miejsca w minionym...

Wiadomości z Kielc4 dni temu

Urząd Miasta Kielce zakupi drona antysmogowego

Urząd Miasta Kielce zakupi drona antysmogowego wraz z wyposażeniem do badania jakości powietrza. Jak czytamy na stronie ratusza, procedurę zakupu...

Drogi i komunikacja5 dni temu

Miasto wygrodzi buspas i postawi na pętlach toalety. Ale MPK i tak będzie protestować

Miasto planuje zmiany w organizacji ruchu na ulicy Olszewskiego. Chodzi o rozwiązanie problemu z notorycznym blokowaniem buspasa. To powód dla...

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Nowe centrum medyczne w Kielcach. Zobacz co oferuje pacjentom

Na kieleckim Szydłówku zostało otwarte nowe centrum medyczne. Placówka działająca pod szyldem Affidea chwali się m.in. posiadaniem nowoczesnego sprzętu, w...

Artykuł sponsorowany5 dni temu

BHP w pracy – dlaczego nie wolno go zaniedbywać?

Bezpieczeństwo i higiena pracy to rzecz niedoceniana zarówno przez pracodawców, jak i samych pracowników. Często uważamy, że jakieś środki ostrożności...

Drogi i komunikacja5 dni temu

Wielka akcja wymiany rozkładów jazdy. Nowe mają być bardziej czytelne

Zmieniona szata graficzna, bardziej czytelna, większa czcionka – tak prezentują się nowe rozkłady jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Kielcach. ich...

Wiadomości z regionu5 dni temu

Na terenie podkieleckich gmin powstanie nowy zalew? Trzy gminy szykują inwestycję

W ciągu sześciu lat na 72 hektarach gruntów położonych na terenie gmin Łopuszno, Piekoszów i Strawczyn powstanie zbiornik wodny „Wierna...

Wiadomości z Kielc6 dni temu

Lidl wprowadził do sprzedaży plecaki z… papieru. Są dostępne we wszystkich sklepach

Od czwartku (13 lutego) we wszystkich sklepach Lidl będzie można kupić plecaki z… impregnowanego papieru. Jak informuje producent, taki papier...

Policja6 dni temu

Kobieta przyszła do sądu z… narkotykami. Chciała usprawiedliwić syna narkomana

Bardzo nietypowe zgłoszenie otrzymali świętokrzyscy policjanci. Zostali wezwani do Sądu Rejonowego w Sandomierzu, do którego przyszła starsza kobieta. Miała ze...

Drogi i komunikacja6 dni temu

Pracownicy MPK w piątek chcą strajkować. Sprawdź, gdzie autobusy nie pojadą

Związkowcy z MPK planują w najbliższy piątek (14 lutego)  akcję protestacyjną. Początkowo strajk miał się odbyć 24 stycznia, wtedy autobusy...

Lifestyle6 dni temu

Walentynki będzie świętować ponad 60 procent Polaków. Eksperci policzyli ile wydamy pieniędzy

Najczęściej święto zakochanych celebrują ludzie młodzi, do 40. roku życia. Około 70 proc. z nich zamierza spędzić ten dzień z...

Lifestyle6 dni temu

Nowe przepisy dotyczące dronów. Obowiązkowa rejestracja nawet tych kupionych w supermarkecie

1 lipca zmienią się przepisy dotyczące użytkowania dronów. Każdy użytkownik bezzałogowca będzie podlegał obowiązkowej rejestracji. Zostanie też zobligowany do przejścia...

Wiadomości z Kielc7 dni temu

Na Kadzielni stanie kolejny pomnik. Ma przedstawiać Polkę Sybiraczkę

Na kieleckiej Kadzielni stanie kolejny pomnik. Ma przedstawić Matkę Polkę Sybiraczkę. Członkowie Związku Sybiraków w Kielcach rozpoczynają już zbiórkę pieniędzy...

Samorząd7 dni temu

Na co miasto wyda pieniądze? Urzędnicy przygotowali budżetowy informator

Urząd Miasta Kielce przygotował broszurę dotyczącą tegorocznych wydatków. W skrótowej formie przedstawiono na jakie zadanie miasto przeznaczy w tym roku...

Drogi i komunikacja7 dni temu

Koniec z parkowaniem na Jesionowej. Od soboty będzie tam nowy przystanek

Kierowcy nie zaparkują już w zatoczce parkingowej na ulicy Jesionowej, za skrzyżowaniem z Warszawską. Kilkanaście miejsc zostało zlikwidowanych po to,...

Dzieje się1 tydzień temu

Targi Kielce zapraszają na międzypokoleniowy bal. Wystąpi Don Wasyl

Targi Kielce zapraszają w piątek (14 lutego) na Międzypokoleniowy Bal Karnawałowy. Gwiazdą wieczoru będzie Don Vasyl i artyści cygańskiej pieśni....

Reklama

Trzeba zobaczyć

Artykuł sponsorowany

Reklama

Popularne artykuły