Connect with us

Drogi i komunikacja

Od niedzieli droższe bilety autobusowe. Zaczyna obowiązywać też podział na strefy

Opublikowano

-

fot. FaktyKielce24.pl

Od niedzieli (1 marca) w Kielcach obowiązywać będą nowe ceny biletów autobusowych. Jednocześnie Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza też nowe rodzaje biletów oraz podział na strefę miejską i podmiejską.

Poniżej publikujemy przygotowane przez Zarząd Transportu Miejskiego kompendium wiedzy na temat wprowadzanych zmian.Podział na strefę miejską i aglomeracyjną

Strefa miejska – oznaczona jako strefa 1 – będzie obejmować zasięgiem granice administracyjne miasta Kielce. Zakup przez pasażera biletu dla strefy 1 upoważnia go wyłącznie do podróżowania autobusami wszystkich linii wykonującymi kursy w granicach administracyjnych miasta Kielce.

Strefa aglomeracyjna – oznaczona jako strefa 1+2 – będzie obejmować zasięgiem całość sieci komunikacyjnej tj. miasto Kielce czyli Strefę 1 oraz dziewięć ościennych gmin, które zawarły z gminą Kielce porozumienia o utworzeniu wspólnej komunikacji miejskiej, tj. Chęciny, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka oraz Zagnańsk.

Nowe ceny biletów

Bilety jednorazowe / 40 minutowe, jednogodzinne i dobowe

* BILET JEDNORAZOWY, który jednocześnie będzie biletem 40-minutowym – upoważnia do odbycia jednego przejazdu, jednym autobusem na całej długości linii komunikacyjnej w obrębie strefy, na którą został zakupiony lub w przypadku gdy pasażer będzie się przesiadać (dowolna liczba przesiadek) to ten sam bilet będzie obowiązywał przez 40 minut od momentu skasowania go w pierwszym pojeździe, w którym rozpoczęta została podróż w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

Przykład 1 – podróż tylko w obrębie strefy miejskiej:

Pasażer rozpoczyna o godzinie 12.20 podróż autobusem linii 46 z przystanku os. Ślichowice i podróżuje do końca linii tj. do przystanku Os. Świętokrzyskie. Jego podróż odbywa się tylko w granicach miasta. W takim przypadku opłata za przejazd wyniesie 3 zł 40 gr (bilet ulgowy 1 zł 70 gr) i należy skasować BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1. Czas trwania podróży nie ma tutaj znaczenia.

Jeżeli ten sam pasażer podczas podróży zdecyduje się przesiąść do innego autobusu i np. na przystanku Grunwaldzka/Jagiellońska przesiądzie się do autobusu np. linii 13 to już skasowany przez niego BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1 jest ważny przez 40 minut od daty i godziny pierwszego skasowania tj. do godziny 13.00. Pasażer w tym czasie może się wielokrotnie przesiadać do innych autobusów w obrębie strefy na którą został zakupiony bilet.

Przykład 2 – podróż z przekroczeniem granicy strefy komunikacyjnej:

Pasażer rozpoczyna o godzinie 15.30 podróż autobusem linii 45 z przystanku Żytnia i podróżuje do przystanku Bilcza szkoła. Jego podróż odbywa się z przekroczeniem strefy komunikacyjnej. W takim przypadku opłata za przejazd wyniesie 3 zł 60 gr (bilet ulgowy 1 zł 80 groszy) i należy skasować BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2. Czas trwania podróży nie ma tutaj znaczenia.

Jeżeli ten sam pasażer podczas podróży zdecyduje się przesiąść do innego autobusu to już skasowany przez niego BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2 jest ważny przez 40 minut od daty i godziny pierwszego skasowania tj. do godziny 16.10. Pasażer w tym czasie może się wielokrotnie przesiadać do innych autobusów w obrębie strefy na którą został zakupiony bilet.

Uwaga! Pasażerowie podróżujący wyłącznie w strefie AGLOMERACYJNEJ płacą za przejazd 3 zł 60 gr (bilet ulgowy 1 zł 80 gr) i kasują bilet w zależności od zaplanowanej podróży JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2 lub JEDNOGODZINNY / STREFA 1+2 lub DOBOWY / STREFA 1+2.

 

BILET JEDNOGODZINNY – upoważnia do przejazdu z możliwością przesiadania się na inne autobusy przez 60 minut od daty i godziny pierwszego skasowania w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

 

** BILET DOBOWY – upoważnia do odbycia wielu przejazdów w okresie 24 godzin od daty i godziny pierwszego skasowania w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

Ten sam bilet w przypadku jego skasowania w godzinach od 20:00 w piątek do godz. 24:00 w sobotę upoważnia do jazdy w okresie od daty i godziny jego skasowania do godz. 24:00 w najbliższą niedzielę.Bilety elektroniczne

BILET ELEKTRONICZNY – upoważnia do przejazdów na wszystkich liniach komunikacyjnych we wszystkich strefach z tym, że opłata pobierana jest elektronicznie, a jej wysokość zależy od ilości przejechanych przystanków komunikacyjnych.

Uwaga! Bilet elektroniczny nie ma podziału na strefy!

 

Bilety okresowe

 

Bilety imienne semestralne dla ucznia lub studenta – nowość

 


Przeczytaj także:

> Bilety semestralne nowością w kieleckiej komunikacji miejskiej. Czy opłaca się je kupować?

> Od marca dwie strefy biletowe w komunikacji miejskiej. Ale będą też wyjątki

> Masz zapas biletów autobusowych? Sprawdź do kiedy możesz je wykorzystać

> Wszystko o nowych cenach biletów autobusowych. Zobacz ile zapłacisz od marca

 

Drogi i komunikacja

Drastyczny spadek liczby pasażerów w kieleckich autobusach. Będą kolejne ograniczenia na liniach

Opublikowano

-

fot. Zarząd Transportu Miejskiego

Z powodu drastycznego spadku liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej w Kielcach, Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział wprowadzenie kolejnych ograniczeń. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Autobusy pojadą jeden za drugim, aby uniknąć tłoku. Ale od soboty kolejne ograniczenia

Opublikowano

-

fot. Urząd Miasta Kielce

Na trzech liniach autobusowych w popołudniowych godzinach szczytu będą kursowały po dwa autobusy, jeden za drugim. Ma to zapobiec tworzenia się tłoku. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem ministra zdrowia, w każdym z pojazdów może przebywać jednocześnie ograniczona liczba pasażerów równa połowie miejsc siedzących. To oznacza, że jeśli miejsc siedzących jest w danym pojeździe 34, to na jego pokładzie może być jednocześnie do 17 osób. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

W Kielcach powstanie sto stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Urząd Miasta pyta o lokalizacje

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pexels / CC0 Creative Commons

Do 3 kwietnia potrwają internetowe konsultacje dotyczące lokalizacji ponad 100 stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Do ich instalacji Urząd Miasta został zobowiązany w ustawie o elektromobilności, którą przegłosowali parlamentarzyści. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Cztery linie pojadą według sobotnich rozkładów jazdy. Kielecki ZTM wprowadza kolejne ograniczenia

Opublikowano

-

fot. FaktyKielce24.pl

W związku z drastycznie malejącą liczbą pasażerów w autobusach kieleckiej komunikacji miejskiej, od środy (25 marca) wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że autobusy linii numer 4, 13, 21 i 36 w dni robocze będą kursowały według rozkładów jazdy jak w soboty. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Przy obwodnicy Kielc powstaną stacje benzynowe i restauracje. Jest już decyzja

Opublikowano

-

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Miejsca Obsługi Podróżnych przy kieleckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7 zostały wydzierżawione. Wyłoniona w przetargu firma Shell wybuduje tam stacje paliw z restauracją. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Rusza remont ulicy Miłej. Od poniedziałku utrudnienia

Opublikowano

-

fot. Google Street View

Drogowcy rozpoczynają remont ulicy Miłej w Kielcach. Od poniedziałku (23 marca), w związku z rozpoczęciem robót, wystąpią utrudnienia. (więcej…)

Continue Reading
Reklama

Najnowsze informacje

Wiadomości z regionu8 godzin temu

Z powodu epidemii pacjenci nie mogą się leczyć. Przychodnie zamknięte, zabiegi odwołane

Co mam zrobić, gdy moja przychodnia jest zamknięta, czy lekarz przyjdzie na wizytę domową oraz czy przepadnie mi kolejka, jeśli...

Wiadomości z regionu9 godzin temu

Ministerstwo Zdrowia podało szczegółowe wymogi pochówku zmarłych z powodu koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia uregulowało zasady postępowania ze zwłokami osób zmarłych na COVID-19. W rozporządzeniu wskazano, że w przypadku zwłok osób zmarłych...

Turystyka16 godzin temu

Jest zakaz wstępu do lasów i na szlaki parku narodowego. Za złamanie zakazu grozi wysoka kara

W związku z epidemią koronawirusa w całej Polsce wprowadzono zakaz wstępu do lasów. Nie wolno wybierać się nawet na samotne...

Wiadomości z Kielc16 godzin temu

Sobota: 2 nowe zakażenia w regionie świętokrzyskim. W sumie to już 81 przypadków

W sobotę potwierdzono 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. To oznacza, że w regionie na covid-19 zachorowało już...

Policja1 dzień temu

Para spotkała się w lesie, inna jadła pizzę w samochodzie. Policja karze za łamanie zakazu przemieszczania się

Świętokrzyscy policjanci nakładają coraz więcej mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń nałożonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. W wielu przypadkach...

Pogotowie1 dzień temu

Czołowe zderzenie na kieleckim osiedlu. Kierowca miał atak epilepsji

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w piątek o poranku przy ul. Podlesie na kieleckim Barwinku. Do wypadku doszło...

Policja2 dni temu

Pijani kierowcy sieją zagrożenie. Dwa wypadki w ciągu kilku dni

Wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów lub nawet kara pozbawienia wolności – to grozi 28-letniemu mieszkańcowi gminy Daleszyce, zatrzymanemu przez dzielnicowych z...

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Piątek: Bilans zakażonych w regionie świętokrzyskim wzrósł do 79

W piątek potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. Tym samym bilans zakażeń w regionie wzrósł do 79.

Policja2 dni temu

Kielce: Mężczyzna stał w kolejce do apteki zbyt blisko innych osób. Policja skierowała sprawę do sądu

Ponad 30 mandatów nałożyli w środę policjanci z Komendy Miejskiej w Kielcach za nieprzestrzeganie wprowadzonych przez rząd obostrzeń. W 7...

Wiadomości z regionu2 dni temu

Nie radzisz sobie podczas epidemii? W Kielcach uruchomiono telefoniczne wsparcie psychologiczne

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego uruchomił telefon psychologa i interwenta kryzysowego. Jest to forma wsparcia dla wszystkich,...

Biznes2 dni temu

Rossmann pomoże trzem świętokrzyskim szpitalom. Przekaże lekarzom swoje produkty

Sieć drogerii Rossmann przekaże część swoich produktów dla oddziałów zakaźnych w szpitalach. W sumie w całym kraju wsparcie uzyska 91...

Na sygnale2 dni temu

Wojsko wychodzi na ulice. Wspólnie z policją patroluje miasto [ZDJĘCIA]

Żołnierze wspomagają policję w patrolowaniu ulic i sprawdzaniu czy mieszkańcy przestrzegają nowych obostrzeń.

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Dwa miliony złotych dla Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Na walkę z koronawirusem

2 miliony złotych na zakup sprzętu i wyposażenia otrzymało Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Dodatkowe wsparcie dla placówki zostało przyznane przez Zarząd...

Wiadomości z regionu3 dni temu

Lekarze: koronawirus atakuje też młodych i zdrowych, nikt nie jest wolny od zagrożenia

Lekarze rodzinni apelują do młodych ludzi, by nie lekceważyli zagrożenia związanego z koronawirusem. Lekkomyślność i łamanie zasad izolacji również w...

Polityka3 dni temu

Bogdan Wenta zabiera głos w sprawie wyborów prezydenckich. Tym razem stanowczo

– Jestem przeciwny organizacji wyborów prezydenckich w dniu 10 maja – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta. Dodał, że wybory nie...

Dzieje się3 dni temu

Domówka w nietypowym wydaniu. Kielecka placówka kultury zaprasza na weekendowy festiwal

Na nietypową imprezę, bo organizowaną w czasie tzw. narodowej kwarantanny, zaprasza w weekend Dom Środowisk Twórczych w Kielcach. Będzie to...

Wiadomości z regionu3 dni temu

Czeka nas smutna Wielkanoc? Rząd zabrał głos w temacie rodzinnych spotkań

Podczas Wielkanocy, jeżeli to ma być święto nowego życia, powinniśmy maksymalnie stosować zalecenia i reżim niespotykania się – powiedział minister...

Policja3 dni temu

Świętokrzyskie: 49-latek odpowie przed sądem za zabicie psa

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 49-latka z powiatu koneckiego , który zabił swojego psa. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu więzienie.

Policja3 dni temu

Pięć osób spotkało się w bramie w centrum Kielc. Policja skierowała wniosek o ukaranie do sądu

Są pierwsze kary za gromadzenie się w miejscach publicznych. Zgodnie z nowymi obostrzeniami wprowadzonym przez rząd, jest to zakazane. Kielecka...

Wiadomości z regionu4 dni temu

Środa: Bilans zakażeń w regionie świętokrzyskim wzrósł do 55

Do 55 wzrósł bilans potwierdzonych przypadków koronawirusa w regionie świętokrzyskim. W środę (1 kwietnia) poinformowano o 6 kolejnych.

Wiadomości z Kielc4 dni temu

Osiedle Kochanowskiego w Kielcach tonie w śmieciach! „To jest tragedia, katastrofa” – piszą mieszkańcy

Osiedle Jana Kochanowskiego w Kielcach tonie w śmieciach – alarmuje jeden z mieszkańców i na dowód wysyła zdjęcia nieopróżnionych altan...

Policja4 dni temu

Barwinek: Zapas amunicji i kilka sztuk broni w mieszkaniu kielczanina

Kieleccy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca miasta, który nielegalnie posiadał w swoim mieszkaniu 45 sztuk amunicji. Ponadto policjanci zabezpieczyli 5 jednostek broni,...

Wiadomości z Kielc4 dni temu

Lekarze z Kielc apelują do rodziców: na kwarantannie pilnujcie dzieci. Jest coraz więcej urazów

Do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii na kieleckim Czarnowie trafia ostatnio więcej dzieci z urazami. Lekarze proszą by w czasie tzw. narodowej...

Nauka i oświata4 dni temu

Gowin: rok akademicki zostanie przedłużony, jeśli w maju uczelnie nie wrócą do normalnego funkcjonowania

Jeżeli uczelnie nie wrócą do normalnego funkcjonowania w maju, to z całą pewnością rok akademicki będzie musiał być wydłużony –...

Wiadomości z regionu4 dni temu

Ostrowiec: zamknięty OIOM w szpitalu. Zmarło trzech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

Władze powiatu ostrowieckiego zdecydowały zamknąć oddział intensywnej terapii w szpitalu powiatowym. Małgorzata Dębniak starosta ostrowiecki powiedziała, że to działanie prewencyjne,...

Reklama

Trzeba zobaczyć

Artykuł sponsorowany

Reklama

Popularne artykuły