Social media

Wiadomości z regionu

Dostali pieniądze na lokalne projekty. Młodzieżowe grupy pokazują na co je stać

Opublikowano

-

fot. maniadzialania.info

W kilkunastu świętokrzyskich gminach realizowane są projekty w ramach programu Mania Działania. W jego ramach młodzieżowe grupy dostały pieniądze na zrealizowanie własnych pomysłów. Uczniowie najczęściej dostali po tysiąc złotych na zorganizowanie warsztatów, rozgrywek sportowych czy innego rodzaju przedsięwzięć, które sami opracowali. 

W sumie „Mania Działania” realizowana jest w 13 gminach. Małe granty dostały 33 grupy. Program realizowany jest przy współpracy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Urzędu Marszałkowskiego, urzędów gmin i lokalnych organizacji pozarządowych oraz Fundacji FARMA i Rzecznika Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim.

 

Oni już zrealizowali swoje projekty

Wakacyjny Beeforek – Wąchock, 19.06.2018r.

Tuż przed wakacjami młodzież z Wąchocka zorganizowała festyn sportowy. Celem wydarzenia było rozpowszechnienie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród młodzieży . Odpowiadając na problem jakim jest coraz większe uzależnienie młodych osób od komputerów, pokazali rówieśnikom jak dużo możliwości czeka na nich w Wąchocku.

 

Dzień Siatkarza – Mirzec, 23.06.2018r.

Celem projektu była popularyzacja piłki siatkowej oraz zachęcenie młodych ludzi z terenu gminy Mirzec do zwiększenia aktywności fizycznej, a zmniejszenia czasu poświęconego na korzystanie z urządzeń elektronicznych. Odbył się turniej mini piłki siatkowej dla dzieci z klas 1-3 (ok. 45 osób) oraz turniej młodzieżowych ,,dwójek” siatkarskich (ok. 20 osób). Impreza zakończyła się wspólnym grillem i podsumowaniem wyników.

 

W słowiańskiej osadzie – Miedziana Góra, 25-27.06.2018r.

W ramach projektu został zorganizowany trzydniowy biwak pod namiotami na terenie Miedzianej Góry. Wzięła w nim udział młodzież ze Szkoły w Ćmińsku. Poznała ona historię
i kulturę Słowian. Uczestnicy przebywali w niestandardowych warunkach, gdzie poznali elementy survivalu. Rozwinęli również swoje umiejętności pracy w grupie oraz kreatywność.

 

Let’s do it – Bieliny, 25.06. – 07.07.2018r.

W ramach projektu przez 2 tygodnie odbywały się warsztaty teatralne prowadzone przez Magdalenę Daniel, z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Na koniec młodzież pokazała efekty swojej pracy na pokazie. Zaprezentowali 9 etiud oraz dwa występy muzyczne.

 

Poznaj swój Mirzec – Mirzec, 14.07.2018r.

W ramach projektu odbyła się gra miejska podczas której grupy uczestników, poruszając się na rowerach promowały zdrowy styl życia. Na poszczególnych punktach spotkali postacie zapisane na kartach mirzeckiej historii oraz poszerzyli swoją wiedzę na ich temat poprzez rozwiązywanie zagadek i wczuwanie się w role odkrywców.

 

Kobieto, broń się! – Pawłów , 10.07. – 31.08.2018r.

Przez okres wakacji podczas cyklicznych spotkań uczestniczki dowiedzą się przede wszystkim jak zachować się podczas napadu. Grupa 25 kobiet już podczas pierwszych zajęć nauczyła się między innymi jak uwolnić rękę podczas mocnego chwytu, czy też jak się oswobodzić podczas ataku napastnika.

 

Siła rodziny w Gminie Sitkówka Nowiny – Sitkówka Nowiny , 20.06. – 20.09.2018r.

Celem projektu jest propagowanie wartości rodzinnych poprzez nawiązanie współpracy międzypokoleniowej oraz promocja zdrowego stylu życia. Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Sitkówka Nowiny. Zaplanowano min. rajd rowerowy, rodzinne recytowanie, konkurs fotograficzny. W ramach projektu odbyły się już warsztaty fotograficzne.

 

Fit jest git – Miedziana Góra , 01.07. – 31.08.2018r.

Młodzież chcąc promować zdrowy styl życia zorganizowała warsztaty dla uczestników Półkolonii w Tumlinie. Rozmawiają z młodymi ludźmi m. in. o zasadach zdrowego żywienia, ale również przeprowadzają krótkie lekcje kulinarne, gdzie wszyscy mogą spróbować własnych sił w gotowaniu.

 

 

 

 

Źródło: Mania Działania

Policja

Świętokrzyskie: Tajemnicza śmierć 48-letniego mężczyzny. Leżał bez głowy i ręki!

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. Policja

Makabryczne odkrycie w Młotkowicach w gminie Ruda Maleniecka (powiat konecki). Wezwani na miejsce policjanci odnaleźli tam ciało 48-letniego mężczyzny… bez głowy i ręki! (więcej…)

Czytaj dalej

Wiadomości z Kielc

Środa: 303 nowe zakażenia w świętokrzyskim. Zmarło 19 osób, w tym 7 bez chorób współistniejących

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

15 362 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdziło w środę (25 listopada) Ministerstwo Zdrowia. najwięcej w województwach: śląskim (1941), mazowieckim (1577) i wielkopolskim (1420). Zmarły aż 674 osoby zakażone koronawirusem, w tym 152 bez chorób współistniejących. (więcej…)

Czytaj dalej

Wiadomości z Kielc

Wojewoda świętokrzyski powołał 15 koronerów. Będą stwierdzać w domach zgony osób zakażonych

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz powołał 15 koronerów. Ich zadaniem będzie stwierdzanie zgonu osób zakażonych koronawirusem, które zmarły we własnym domu. (więcej…)

Czytaj dalej

Wiadomości z regionu

Darmowe testy na koronawirusa teraz bez wcześniejszej rejestracji. Sprawdź gdzie można je wykonać

Opublikowano

-

fot. facebook / Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne

Bezpłatne testy w kierunku koronawirusa można wykonać w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Kielc już bez wcześniejszej rejestracji telefonicznej. (więcej…)

Czytaj dalej

Wiadomości z Kielc

Wtorek: Tylko 10 tys. nowych zakażeń w Polsce, ale nadal bardzo duża liczba zgonów

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

We wtorek (24 listopada) w Polsce potwierdzono tylko 10 139 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – podało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (1166), dolnośląskim (1035) i pomorskim (979). Zmarło 540 osób, w tym 55 bez żadnych chorób współistniejących. (więcej…)

Czytaj dalej

Wiadomości z Kielc

Poniedziałek: Tylko 15 tys. nowych zakażeń w Polsce, 364 w świętokrzyskim. Ale testów też wykonano znacznie mniej

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

W poniedziałek w Poslce potwierdzono 15 002 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Widać wyraźny spadek zakażeń, ale jednocześnie wykonano mniej testów – niespełna 27,5 tys.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w województwach: mazowieckim (2295), wielkopolskim (1899) i małopolskim (1401). Ostatniej doby zmarło 156 osób zakażonych koronawirusem. (więcej…)

Czytaj dalej

Najnowsze informacje

Policja1 godzinę temu

Świętokrzyskie: Tajemnicza śmierć 48-letniego mężczyzny. Leżał bez głowy i ręki!

Makabryczne odkrycie w Młotkowicach w gminie Ruda Maleniecka (powiat konecki). Wezwani na miejsce policjanci odnaleźli tam ciało 48-letniego mężczyzny… bez...

Wiadomości z Kielc3 godziny temu

Środa: 303 nowe zakażenia w świętokrzyskim. Zmarło 19 osób, w tym 7 bez chorób współistniejących

15 362 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdziło w środę (25 listopada) Ministerstwo Zdrowia. najwięcej w województwach: śląskim (1941), mazowieckim (1577)...

Wiadomości z Kielc16 godzin temu

Szpital w Targach Kielce niebawem będzie gotowy. Ale… otwarty nie zostanie [ZDJĘCIA]

Powoli dobiega końca budowa szpitala tymczasowego w Targach Kielce. Inwestycja pochłonie ponad 11 milionów złotych. Na ukończeniu jest budowa infrastruktury,...

Wiadomości z Kielc21 godzin temu

Wojewoda świętokrzyski powołał 15 koronerów. Będą stwierdzać w domach zgony osób zakażonych

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz powołał 15 koronerów. Ich zadaniem będzie stwierdzanie zgonu osób zakażonych koronawirusem, które zmarły we własnym domu.

Straż miejska1 dzień temu

Nietypowe zdarzenie na Grunwaldzkiej. Samochód przewrócony, włączony zapłon, kierowcy brak

Nietypowe zdarzenie zabezpieczali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kielcach. Na ulicy Grunwaldzkiej zauważyli przewrócony samochód z włączonymi światłami.

Wiadomości z regionu1 dzień temu

Darmowe testy na koronawirusa teraz bez wcześniejszej rejestracji. Sprawdź gdzie można je wykonać

Bezpłatne testy w kierunku koronawirusa można wykonać w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Kielc już bez wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Wiadomości z Kielc1 dzień temu

Wtorek: Tylko 10 tys. nowych zakażeń w Polsce, ale nadal bardzo duża liczba zgonów

We wtorek (24 listopada) w Polsce potwierdzono tylko 10 139 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – podało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej w...

Policja1 dzień temu

Tragedia w centrum Kielc. Nie żyje pracownik, który spadł z rusztowania

Tragiczny wypadek podczas prac remontowych prowadzonych w centrum Kielc. Podczas ocieplania bloku, z rusztowania spadł 50-letni mężczyzna. Jego życia nie...

Polityka2 dni temu

Policja zablokowała poniedziałkowy Strajk Kobiet w Kielcach. „Widać takie mają rozkazy…”

Policja pokrzyżowała plany organizatorom poniedziałkowego Strajku Kobiet w Kielcach. Uczestnicy protestu w obronie praw kobiet planowali blokadę ulic jadąc samochodami...

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Nie żyje dr Henryk Suchojad, wieloletni dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach

Zmarł dr Henryk Suchojad, wieloletni dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach. Uczelnia poinformowała o jego śmierci w poniedziałek.

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Poniedziałek: Tylko 15 tys. nowych zakażeń w Polsce, 364 w świętokrzyskim. Ale testów też wykonano znacznie mniej

W poniedziałek w Poslce potwierdzono 15 002 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Widać wyraźny spadek zakażeń, ale jednocześnie wykonano mniej testów...

Straż miejska3 dni temu

Pies zamknięty w klatce na balkonie. Interweniowała Straż Miejska

Kielecka Straż Miejska interweniowała w sprawie psa zamkniętego w małej klatce na balkonie. Funkcjonariusze zostawili wezwani na jedno z osiedli...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

W których sklepach zrobisz zakupy? Galeria Planty i sklepy w centrum otwarte, a co z galeriami? [LISTA SKLEPÓW]

W sobotę (28 listopada) otwarte mają zostać sklepy odzieżowe w galeriach handlowych – wynika z zapowiedzi rządu. Do tego czasu...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Wielka błyskawica Strajku Kobiet na kieleckiej Kadzielni [ZDJĘCIA]

Wielki baner z symbolem błyskawicy, znakiem rozpoznawczym Strajku Kobiet, zawisł na skalnych ścianach na kieleckiej Kadzielni. Było na nim również...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Niedziela: Niecałe 18,5 tys. nowych zakażeń w Polsce, w świętokrzyskim 391. Są kolejne zgony

18 467 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziło w niedzielę (22 listopada) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (2607), wielkopolskim (2070)...

Drogi i komunikacja4 dni temu

Remont ul. Prostej ruszył. Niebawem rozpoczną się prace m.in. na ul. Domaszowskiej, Barwinek i Wojska Polskiego

Przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa wraz z budową łącznika od Witosa do Radomskiej, to największa drogowa inwestycje prowadzona obecnie w...

Drogi i komunikacja4 dni temu

Od poniedziałku kolejne utrudnienia na ul. Witosa

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zapowiada kolejne utrudnienia w ruchu na ulicy Witosa. W związku z trwającą tam inwestycją, od...

Sport4 dni temu

Nie żyje znany kielecki szachista. Bartosz Wach zmarł w wieku 28 lat

W wieku zaledwie 28 lat zmarł  Bartosz Wach, znany kielecki szachista i trener.

Sport4 dni temu

Zadłużenie Korony Kielce większe niż informowano podczas przejęcia klubu przez miasto. Jest plan naprawczy

Bardzo trudna sytuacja Korony Kielce. Nowe władze klubu poinformowały, że zadłużenie jest większe niż przedstawiano je w momencie przejmowania spółki...

Sport4 dni temu

Niewidomy kielczanin z szansą na tytuł sportowca roku. Trwa głosowanie

Jeszcze do 22 listopada potrwa głosowanie na Sportowca Roku 2020 w plebiscycie organizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski. Wśród 10 nominowanych...

Wiadomości z Kielc4 dni temu

Sobota: 760 nowych zakażeń w świętokrzyskim. Zmarło 11 osób, wyzdrowiało ponad 1300

24 213 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziło w sobotę (21 listopada) w Polsce  Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (3086),...

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Rekordowa liczba zgonów, a prezydent Kielc… podnosi opłaty na cmentarzach. Cena za pochówek mocno w górę

Kontrowersyjna decyzja prezydenta Kielc. Bogdan Wenta podpisał rozporządzenie o podwyżce opłat na cmentarzach komunalnych. Nowy cennik obowiązuje od piątku 20...

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Piątek: 860 nowych potwierdzonych zakażeń w świętokrzyskim. 28 chorych zmarło!

Prawie 22,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce – potwierdziło w piątek (20 listopada) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej w województwach: mazowieckim...

Wiadomości z Kielc6 dni temu

Kielce szykują się na święta. Na deptaku ozdoby już wiszą [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Kielcach trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Na ulicach w centrum miasta wieszane są już ozdoby. Podświetlane dzwoneczki i...

Policja6 dni temu

Świętokrzyskie: Sześć pojazdów rozbitych w karambolu. Wśród nich radiowóz i cysterna

Sześć samochodów brało udział w karambolu w Jacentowie na drodze krajowej nr 74. Pojazdami jechało w sumie 9 osób, 4...

Reklama

Z kraju i ze świata

Przeczytaj też

Podróże7 dni temu

Największa miniaturowa kolejka w Polsce

Kolejkowo jest największą miniaturową kolejką w Polsce. Znajduje się w dawnym budynku Dworca Świebodzkiego. Odnowiona fasada budynku z szyldem przedstawiającym...

Drogi i komunikacja7 dni temu

Kolejne ograniczenia w kursowaniu autobusów. Rzadziej pojadą najpopularniejsze linie

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadzi kolejne ograniczenia w kursowaniu autobusów. Tym razem obejmą one najpopularniejsze linie: 35 i 46.

Policja7 dni temu

Świętokrzyskie: Dramatyczny wypadek. Nie żyje kobieta wciągnięta przez maszynę rolniczą

Dramatyczny wypadek w miejscowości Kwaszyn w gminie Działoszyce w powiecie pińczowskim. Zginęła 65-letnia kobieta wciągnięta przez maszynę rolniczą.

Policja7 dni temu

KOD apeluje do policjantów: „Nie powinniście wykonywać poleceń, które naruszają nasze oczywiste prawo do protestu”

Komitet Obrony Demokracji wystosował apel do funkcjonariuszy Policji, związany z trwającymi od kilku tygodni protestami w obronie praw kobiet.

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Zamieszanie ze szpitalem w Targach Kielce. Budowa trwa w najlepsze, a nadal nie ma… umowy na budowę

Trwają zaawansowane prace związane z budową tymczasowego szpitala dla pacjentów zakażonych koronawirusem w Targach Kielce. Inwestycja jest prowadzona choć… Urząd...

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Środa: W Polsce zmarło w ciągu doby ponad 600 zakażonych osób! W świętokrzyskim 37

W środę (18 listopada) poinformowano o 19 883 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (3340),...

Na sygnale1 tydzień temu

Świętokrzyskie: Kara więzienia dla kobiety, która wjechała w matkę z synem. Dziecko nie przeżyło

Jest prawomocny wyrok dla 55-letniej kobiety, która w maju 2017 roku potrąciła matkę z synem idących poboczem. Do wypadku doszło...

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Kolejny protest przewoźników autokarowych. Ulicami Kielc przejechało kilkadziesiąt busów i autobusów

Kolejny protest przewoźników autokarowych odbył się w Kielcach. Kilkadziesiąt busów i autobusów przejechało we wtorek (17 listopada) ulicami miasta.

Popularne artykuły