Social media

Polityka

Fala krytyki po skandalicznym wpisie stowarzyszenia kibiców Korony. „To dyskryminacja i sianie nienawiści”

Opublikowano

-

fot. facebook / Stowarzyszenie Kibiców "Zjednoczona Korona"

Nie milkną echa opublikowanego w czwartek wezwania Stowarzyszenia Kibiców „Zjednoczona Korona”. Chodzi o zaproszenie na mszę świętą w katedrze w intencji szybkiego zakończenia epidemii oraz wysłuchania głosu kobiet, podjęcia dialogu oraz wywalczenia porozumienia w sprawie aborcji.

Skandaliczne jest to, co Stowarzyszenie Kibiców napisało dalej:Jako kibice, chrześcijanie i patrioci nie będziemy tolerowali ruchu lewactwa, organizacji LGBT oraz innych osób próbujących bezcześcić symbole religijne, patriotyczne i kulturowe w naszym mieście. Takie osoby mogą być pewne, że spotkają się ze zdecydowaną reakcją z naszej strony oraz poniosą konsekwencje swoich działań”.Jak napisali, tak zrobili. Dzień później Stowarzyszenie zamieściło zdjęcie z kibicami na tle katedry, trzymającymi transparent z napisem „My rozgrzeszenia nie dajemy”. Fotografię podpisano: „Około 120 Koroniarzy w obronie tradycji Chrześcijańskiej i Narodowej”.

Stanowcza reakcja radnego, oburzenie fanek i fanów Korony

Na wpis z zaproszeniem na mszę i zapowiedzią, że kibice „nie będą tolerowali ruchu lewactwa i organizacji LGBT” stanowczo zareagował miejski radny Michał Braun.

– Jako radny powiem bardzo jasno. Na terenie miejskiego klubu sportowego oraz na stadionie miejskim nie ma miejsca dla osób, które dyskryminują, sieją nienawiść i groźby wobec osób o innych poglądach i reprezentujących inne grupy społeczne – napisał radny.

Podobnych głosów było znacznie więcej, również wśród sympatyków klubu i Stowarzyszenia Kibiców.

„Napisali ci co w kościołach są raz na parę lat, nie potrafiliby wymienić po kolei 10 przykazań albo wymienić czterech ewangelistów, a w szkole pewnie mieli bekę z księdza na religii. I będą pier***ć o tradycji i symbolach religijnych. Jak wróci sezon, to wymagajcie na młynie zaświadczenia z pierwszej komunii na wjazd. Wasz „narodowy” skręt w prawo parę lat temu to porażka” – czytamy w komentarzu zamieszczonym przez stronę „Z przekąsem o reżymie”

Dorota: „Nasi rodzimi „bohaterowie” spod katedry niech ruszą głową i zastanowią się czy ich córki będą z nich kiedyś dumne”

Rafał: „Oprócz modlitwy w intencji dialogu, spotkajcie się z kobietami i ten dialog rozpocznijcie! Głosujcie i przekonajcie polityków, żeby mieli szacunek dla prawa i obywateli. Ci którzy dziś protestują to , tak jak Wy – mniej lub bardziej kibice, mniej lub bardziej wierzący, mniej lub bardziej patrioci. Ale wszystkich nas łączy sprzeciw wobec braku szacunku dla nas, obywateli, sprzeciw wobec decydowaniu za nas!”

Gabrysia: „Będą się modlić, ale nie będą „tolerować” ruchu lewactwa, LGBT itp. A sami niejednokrotnie malują ludziom płoty, budynki, przystanki czy bloki. Nigdy nie zostałam zaczepiona przez lesbijkę czy geja, za to wielkiego kibica, patriotę i chrześcijana już tak. Wszystko na pokaz, ale teraz chociaż jest pretekst do tego żeby się napier**** ale to przecież tylko w dobrej i słusznej sprawie!”

Maksymilian: „Chodzę na Koronę dłużej, niż większość z jej kibicowskiego narybka ma lat. Nie będę się spinał i opowiadał gdzie byłem, a gdzie nie. Nie o to chodzi. Jestem natomiast zaskoczony tym, że dla wielu obrońców kościołów, oświadczenie Stowarzyszenia tak mało znaczy. Byliście pod katedrą i nic się nie wydarzyło. To był powód do zaczepiania z barwami na szyjach młodzieży na Sienkiewicza? To oznacza wysłuchanie głosu i dialog? Jeżeli nie potraficie się zastosować, to po kiego chooya pojawiacie się w miejscu, które obowiązują ustalone przez innych zasady?”Patrycja: „Czy zawsze znajdzie się jakaś grupa ludzi, która stanie naprzeciw zamiast pójść jednym krokiem, wszyscy razem? Nikt nie zamierza niszczyć kościołów, czy dziedzictwa kulturowego. Walczymy o wolność, Polskę i obalenie rządu, który tę wolność nam zabiera!”

Grzegorz: „Zapominacie, ze to „lewactwo i lgbt” to wasi sąsiedzi. Po kasę miasta dla klubu, na która zrzuca się KAZDY mieszkaniec (no może poza tymi w sutannach, którzy są z podatków zwolnieni) to się milo łapki wyciągało?”

Paweł: „Jestem katolikiem, mam rodzinę i mam w sercu i nasze miasto i nasz region a ten apel jest żenujący m.in. dlatego że wierzyłem w to iż prawdziwi mężczyźni stoją obok swoich kobiet tak jak one wspieraja nas… naprawdę gratuluje”

Sebastian: „Kibole, pomagajcie osobom starszym i potrzebującym takie czyny uszlachetnią Wasz wizerunek, a nie pajacowanie pod kościołem. Pozdrawiam”Dominik: „Jak widać ,, kibole” nie mają pojęcia o co toczy się spór. Jeśli jesteście tak odważni powiedz jeden z drugim swoim mamą czy żoną, lub dziewczyną, że idziesz pod katedrę bić kobiety… Bo chcą wejść do kościoła… Twojego, mojego i ich. Nie Kaczyńskiego. Nie rozumiecie ( tu powinienem Was obrazić) co robicie. Ramię w ramię z Policją będziecie bronić katedry przed zwykłymi ludźmi, którym się odbiera prawo wolności wyboru, słowa i wyznania. Ramię w ramię z Policją, którą przecież jebiecie na każdym kroku. Nie ma się co dziwić… Bóg, Honor i Ojczyzna!!! Tylko zrozum jeden z drugim o czym mówi! Chrześcijanie i ich miłosierdzie.. Jedźcie bronić może willi posła Kaczyńskiego”

Marzena: „Nie wiedziałam, że klub Korona jest katolicki. Niech więc biskup go utrzymuje, skoro kibice chcą bić kobiety z Bogiem na ustach. Bo póki co utrzymywany jest od lat z pieniędzy wszystkich podatników”

Jacek: „Cioty nie kibole. Za rączkę z policją będą bronić kościołów, na które protestujący mają wywalone. Brońcie kościółków i napierdalajcie własne matki, żony córki, bo wam wmówili, że to lewactwo. A żeby wam za to matki zupę przesoliły”

Ola: „Niestety Wasze hasła nią mają nic wspólnego z chrześcijaństwem i patriotyzmem. Są tylko i wyłącznie przejawem nienawiści, nietolerancji i niestety głupoty wynikającej z niewiedzy. Waszym głównym celem jest chyba zrobienie zadymy, stadiony Wam pozamykali to pójdziecie pod kościół. Panie prezydencie Bogdan Wenta co Pan na to? A zawodnicy?”

Grzegorz: „Żenujące oświadczenie. Prawdziwy kibic stanie obok, żony, córki, partnerki a nie pójdzie bronić budynku bo mu samotny kawaler nakazał! Ale fakt kościołów bronią kibole a nie kibice! To wszystko wyjaśnia”

Paulina: „żałość chłopcy żałość.. chłopcy bo mężczyznami to niestety was nazwać nie można. Ten klub się dla mnie skończył razem z tym zdjęciem! Rozgrzeszajcie sobie lepiej waszych piłkarzy bo zaraz spadną do drugiej Ligi”

 

Powyższe cytaty pochodzą z profilu Stowarzyszenia Kibiców „Zjednoczona Korona” na facebooku.

Polityka

Państwowe media atakują prezydenta Skarżyska za wpis na facebooku. Ale internauci stają w jego obronie

Opublikowano

-

fot. facebook / Konrad Kronig

Państwowe media krytykują prezydenta Skarżyska-Kamiennej za zdjęcie, które opublikował na swoim profilu na facebooku. Zamieścił tam fotografię wykonaną przez serwis „Dronspekcja” na której widać miejscowy stadion z wydeptanym w śniegu hasłem „Je**ć PiS”. (więcej…)

Czytaj dalej

Polityka

Strajk Kobiet przed kielecką siedzibą PiS. „Zamiast osłabiać media, opodatkować kościół”

Opublikowano

-

fot. facebook / Małgorzata Diana Marenin - strona oficjalna

Przeciwko próbie osłabienia niezależnych mediów protestowali uczestnicy piątkowego Strajku Kobiet zorganizowanego przed siedzibą PiS w Kielcach. (więcej…)

Czytaj dalej

Polityka

Wojciech Lubawski odwołany! Były prezydent Kielc stracił posadę prezesa buskiego uzdrowiska

Opublikowano

-

Wojciech Lubawski został odwołany z funkcji prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. O podjętej w czwartek (11 lutego) decyzji Rady Nadzorczej poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. (więcej…)

Czytaj dalej

Polityka

Strajk Kobiet w Kielcach. Przed siedzibą PiS w ramach protestu zatańczyli poloneza [WIDEO]

Opublikowano

-

fot. facebook / Małgorzata Diana Marenin - strona oficjalna

Kilkanaście par zatańczyło poloneza przed kielecką siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Tak wyglądał wtorkowy Strajk Kobiet. (więcej…)

Czytaj dalej

Polityka

Około 300 osób protestowało w centrum Kielc. „Nie dajcie sobie odebrać prawa…”

Opublikowano

-

fot. facebook / Małgorzata Diana Marenin - strona oficjalna

Kolejny protest w obronie praw kobiet zgromadził w Kielcach około 300 osób. W piątek (29 stycznia) wieczorem jego uczestnicy zebrali się przed siedzibą PiS u zbiegu al. IX Wieków Kielc i ul. Paderewskiego. Potem przeszli na ul. Warszawską, gdzie swoje biuro ma Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro. Kolejnym celem było pod biuro poselskie Krzysztofa Bosaka z Konfederacji na ul. Złotej. (więcej…)

Czytaj dalej

Polityka

Nerwowo podczas Strajku Kobiet w Kielcach. Policjant szarpał się z organizatorką protestu [WIDEO]

Opublikowano

-

fot. facebook / Małgorzata Diana Marenin - strona oficjalna

Kilkanaście osób wzięło udział w sobotnim Strajku Kobiet przed biurem Zbigniewa Ziobro na ulicy Warszawskiej w Kielcach. Uczestnicy protestu ustawili tam „ścianę wstydu” z listą – jak zaznaczyli – wstydliwych spraw ministra sprawiedliwości. Zarzucali mu m.in. nepotyzm, zastraszanie sędziów  oraz plan cenzurowania internetu. (więcej…)

Czytaj dalej

Najnowsze informacje

Wiadomości z Kielc15 godzin temu

Energetycy wracają z modernizacją sieci. Na kilku ulicach w Kielcach i okolicach wyłączą prąd

PGE Dystrybucja przedstawiło nowy harmonogram prac związanych z modernizacją swojej sieci. Mieszkańcy Kielc i okolic mogą się spodziewać okresowych wyłączeń...

Drogi i komunikacja17 godzin temu

Będą utrudnienia na dwóch ulicach. Inaczej pojadą też miejskie autobusy

Nowy tydzień przyniesie utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Kielcach.

Wiadomości z Kielc1 dzień temu

Lekarze ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii ostrzegają: dzieci potrafią połknąć wszystko [ZDJĘCIA]

10 dzieci trafiło już w tym roku do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii po połknięciu różnych przedmiotów. Jedno, które połknęło kilkanaście kulek...

Wiadomości z regionu2 dni temu

Lekarz z oddziału zakaźnego w Kielcach: „Trafiają do nas coraz młodsi pacjenci”

533 pacjentów zakażonych koronawirusem wymaga obecnie pomocy medycznej w świętokrzyskich szpitalach – wynika z sobotniego (27 luty) raportu Świętokrzyskiego Urzędu...

Straż miejska2 dni temu

Maseczki zamiast przyłbic i szalików. Wróciły kontrole w kieleckich autobusach

Funkcjonariusze Straży Miejskiej kontrolują czy pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej wywiązują się z obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Drogi i komunikacja2 dni temu

Kieleckie ulice pełne dziur. Tak źle nie było od lat

Dziennie osiem brygad, czyli około czterdziestu pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, pracuje przy usuwaniu ubytków z ulic.

Media2 dni temu

Wydawca Echa Dnia w sprawie przejęcia gazety przez Orlen: „Rozczaruję polityków PiS, którzy…”

Echo Dnia opublikowało na swojej stronie internetowej list oferty do czytelników w związku ze zmianą właściciela gazety.

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Prawie pół miliona złotych dla kieleckiego MPK. Pieniądze m.in. na wsparcie psychologiczne dla kierowców

Prawie pół miliona złotych dofinansowania dostało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach. Pieniądze przekazane przez samorząd województwa świętokrzyskiego będą wydane na...

Turystyka3 dni temu

Gmina Chęciny zaprasza do Kamieniołomu Zygmuntówka. Znacie to miejsce? [ZDJĘCIA]

Gmina Chęciny zaprasza na spacer do mało znanego kamieniołomu Zygmuntówka, znanego także jako Jerzmaniec.

Policja3 dni temu

Świętokrzyskie: Ciało noworodka znalezione w sadzie. Policja szuka matki dziecka

Tragedia w miejscowości Wełnin w gminie Solec-Zdrój (powiat buski). W sadzie znaleziono ciało noworodka.

Artykuł sponsorowany3 dni temu

Wróżby online – czy warto z nich skorzystać?

Wróżby online są już niemal wszechobecne. Rozwój technologii informatycznych wpłynął na wszystkie dziedziny życia i, jak widać, nie ominął także...

Wiadomości z regionu3 dni temu

Ministerstwo Zdrowia: Jest ponad 300 nowych zakażeń w świętokrzyskim, najwięcej od 3 grudnia

W czwartek (25 lutego) Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 319 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. To najwięcej od 3 grudnia, kiedy...

Wiadomości z regionu4 dni temu

Świętokrzyskie: Na mszy z udziałem Kaczyńskiego złamano obostrzenia, ale… kary nie będzie

Sanepid w Starachowicach umorzył postępowanie w sprawie złamania obostrzeń na mszy z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Drogi i komunikacja4 dni temu

Kary za blokowanie przystanków. Straż miejska nałożyła już prawie 30 mandatów na kierowców busów [ZDJĘCIA]

Prawie 30 mandatów dostali już kierowcy busów za blokowanie zatok autobusowych w Kielcach. 19 spraw zakończy się postępowaniem o wykroczenia...

Wiadomości z Kielc4 dni temu

Szef ITD w Kielcach stracił stanowisko. To efekt… imprezy dla funkcjonariuszy

Krzysztof Tosnowiec stracił stanowisko Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. Odwołał go wojewoda na wniosek Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Kultura4 dni temu

Szpitalne łóżko pomiędzy samochodami na Placu Wolności. Zagadka się wyjaśniła [ZDJĘCIA]

Szpitalne łóżko stojące pomiędzy samochodami zaparkowanymi na Placu Wolności wzbudzało w środę duże zainteresowanie mieszkańców Kielc.

Turystyka5 dni temu

Lasy Państwowe zaproszą w okolice Kielc. Będzie można spędzić noc wśród przyrody

Pod hasłem „Zanocuj w lesie” Lasy Państwowe chcą udostępnić przestrzeń do bushcraftu i survivalu. Każdy chętny będzie mógł legalnie rozbić...

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Świętokrzyskie: Mamy najwięcej zakażeń od prawie trzech miesięcy. Jest też dużo zgonów

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w środę (24 lutego) w województwie świętokrzyskim.  To najwięcej od 4 grudnia, kiedy stwierdzono...

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Rozłam w Radzie Kobiet przy prezydencie Kielc. Panie się… pokłóciły

Rozłam w Radzie Kobiet powołanej przez prezydenta Kielc. Z 15 pań, które zaczęły w niej pracę, zostało zaledwie 5. Większość...

Policja6 dni temu

Morawica: Ktoś wyrzucił psa w reklamówce do rzeki. Zwierzaka uratowała 19-latka

Skandaliczne zdarzenie w miejscowości Brudzów koło Kielc. Ktoś zapakował szczeniaka do reklamówki i wyrzucił do rzeki.

Na sygnale6 dni temu

Chwile grozy na Nidzie. Pod 12-latkiem załamał się lód

O krok od tragedii na starorzeczu rzeki Nidy w Pińczowie. W poniedziałek wieczorem strażacy wyłowili z wody 12-latka, pod którym załamał...

Wiadomości z regionu6 dni temu

Świętokrzyskie miasto zatrudni inspektora ds. równego traktowania. Czym będzie się zajmował?

Powołanie inspektora do spraw równego traktowania zapowiedziały władze Skarżyska-Kamiennej. Do 24 lutego potrwa jeszcze nabór kandydatów. Zainteresowani pracą na tym...

Nauka i oświata6 dni temu

Kielce proponują miejskie korepetycje. Zajęcia ruszą w marcu

Od 1 marca kieleckie szkoły będą realizowały tzw. korepetycje miejskie. Będą to dodatkowe godziny mające przygotować uczniów do egzaminów: ósmoklasisty,...

Wiadomości z Kielc6 dni temu

Pół tysiąca seniorów nie dostało szczepionek. Bo… nie było dostawy do Kielc

Przestój w akcji szczepień w szpitalu tymczasowym w Targach Kielce. Powodem jest brak dostawy kolejnej partii preparatu firmy Pfizer.

Polityka6 dni temu

Państwowe media atakują prezydenta Skarżyska za wpis na facebooku. Ale internauci stają w jego obronie

Państwowe media krytykują prezydenta Skarżyska-Kamiennej za zdjęcie, które opublikował na swoim profilu na facebooku. Zamieścił tam fotografię wykonaną przez serwis...

Reklama

Z kraju i ze świata

Przeczytaj też

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Zamawiasz obiad w restauracji, zjesz przy stoliku w… pokoju hotelowym. Tak kusi kielecka restauracja

Restauracja Haraszo przy ul. Kościuszki w Kielcach oferuje swoim klientom możliwość zjedzenia obiadu albo kolacji przy stoliku. Danie zostanie podane...

Fakty z Chęcin1 tydzień temu

Duże pieniądze dla ojców z klasztoru w Chęcinach. Samorząd województwa przekazał prawie 2,5 mln złotych

2 mln 737 tys. złotych dotacji dostali ojcowie z Klasztoru pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Chęcinach. Pieniądze pochodzące z Unii...

Policja1 tydzień temu

Dyżurny z komendy Policji uratował życie niemowlaka [ZOBACZ WIDEO]

Dyżurny włoszczowskiej komendy uratował dwumiesięcznego chłopca.

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Kielczanka nagrała piosenkę z… tekstów z reklam. „Mam wrażenie, że te reklamy gonią się, one śmieszą mnie” [WIDEO]

Kielczanka Ewa Makówka nagrała piosenkę złożoną z… tekstów z reklam. Humorystyczny utwór to cover hitu „Ale jazz” Sanah i Vito...

Turystyka1 tydzień temu

Zimowe wędrówki w okolicach Kielc. Zobacz gdzie warto się wybrać

Zbliżające się ocieplenie i wciąż zimowe klimaty w lasach zachęcają do spacerów. Starostwo Powiatowe w Kielcach przygotowało kilka propozycji tras,...

Policja1 tydzień temu

Narkotykowa akcja Policji na kieleckich Łazach. W piecu znaleziono prawie kilogram amfetaminy

Nawet 10 lat więzienia może grozić 39-letniemu mieszkańcowi Kielc. W trakcie przeszukania jego domu na Łazach funkcjonariusze zabezpieczyli 783 gramy...

Wiadomości z regionu1 tydzień temu

Kielczanie coraz chętniej wyprowadzają się z miasta. Wiemy w których gminach najchętniej budują domy

Kielczanie coraz chętniej przeprowadzają się do podmiejskich miejscowości. W ubiegłym roku w powiecie kieleckim wydano ponad tysiąc pozwoleń na budowę...

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Przed katedrą odśnieżają „niemal do sucha”, a na Bukówce zaspy po kolana. Radny apeluje o zmianę priorytetów

Zmianę priorytetów zimowego utrzymania dróg sugeruje władzom miasta radny Marcin Chłodnicki.

Popularne artykuły