Social media

Dzieje się

Wracają duże wydarzenia w Targach Kielce. Pierwsze imprezy jeszcze w sierpniu, we wrześniu targi obronne

Opublikowano

-

fot. Targi Kielce

Targi Kielce powracają do organizacji dużych wydarzeń. Jeszcze w sierpniu odbędą się imprezy: Dom, Ogród i Ty, Rękodzieło, Health & Beauty oraz kiermasz zdrowej żywności ECO-STYLE. Będą także Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness.

Największe z wydarzeń odbędzie się natomiast we wrześniu. Będzie to Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.Dla domu, ogrodu i piękna

W czasie epidemii w kieleckim ośrodku wystawienniczym dwukrotnie organizowane były już kiermasze, ale jak podkreślają pracownicy Targów Kielce, nie zastąpią one większych wydarzeń targowych. Pierwsze, po pandemicznej przerwie, duże imprezy zaplanowane są na przedostatni sierpniowy weekend. W dniach 22-23 sierpnia odbędą się targi Dom, Ogród i Ty, Rękodzieło, Health & Beauty oraz ECO-Style.

COVID-19 przeraził cały świat, ale na całe szczęście wracamy do normalności. Myślę, że jedną z oznak takiej normalności będzie to, że będą odbywały się targi – przekonuje prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

Wydarzenia Dom oraz Ogród i Ty należą do tych cieszących się największym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku odwiedziło je niemal 20 tys. osób. Z wiadomych przyczyn, frekwencja w tym roku może być niższa. Tylko w ramach targów Dom pojawi się dziesięć salonów tematycznych, takich jak inteligentny dom, kuchnia i łazienka, okna i drzwi, usługi budowlane czy technika grzewcza, sanitarna i klimatyzacji.

Targi są potrzebne gospodarce, bo stwarzają okazję do pozyskania nowych klientów. Jest nawet udowodnione, że jest to najlepsza metoda komunikacji między firmami – dodaje Andrzej Mochoń.

Targi zbrojeniowe ze wsparciem Prezydenta RP

Organizacja wspomnianych imprez wystawienniczych będzie dla Targów Kielce próbą generalną przed Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w dniach 8-10 września. Długo nie było wiadomo, w jakim kształcie i czy w ogóle, to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu targowym w Kielcach dojdzie do skutku. Obawy były spowodowane informacjami o możliwym wycofaniu się z MSPO Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Kilka tygodni temu, premier Mateusz Morawiecki zapewnił jednak, że PGZ pojawi się w Kielcach i tak jak w latach ubiegłych, będzie partnerem strategicznym imprezy.

Ta wiadomość przecięła czas kilku tygodni spekulacji, wywołanych informacją prasową Polskiej Grupy Zbrojeniowej o zamiarze wycofania się ze względu na pandemię – mówi prezes Mochoń.

– Dla mnie jest istotne, że ta impreza się odbędzie. Myślę, że jest to taki pozytywny sygnał, jaki wysyłamy w świat. Jest to dobra informacja dla polskiej gospodarki oraz branży zbrojeniowej, dla której będzie to w tym roku chyba jedyne „okno na świat” do pokazania swoich wyrobów. I to nie tylko w postaci broszurek, ale rzeczywistych produktów, które są, jak to w tym przemyśle bywa, duże i ciężkie – dodaje.Poza premierem Morawieckim, swoje wsparcie dla Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wyraził również Prezydent RP Andrzej Duda.

„Pozycja MSPO w branży zbrojeniowej nie tylko w Europie, ale i na świecie jest niepodważalna, co szczególnie w roku bieżącym i wycofaniu się innych państw z organizacji podobnych wystaw, może paradoksalnie stanowić dodatni impuls dla kieleckiego Salonu” – czytamy liście Biura Bezpieczeństwa Narodowego skierowanym do prezydenta  Kielc Bogdana Wenty.

Salon obronny krótszy, ale atrakcyjny

W ubiegłym roku podczas MSPO swoją ofertę zaprezentowało ponad 600 firm z 31 krajów świata. W tym roku liczba ta z pewnością będzie niższa. Póki co, udział w salonie potwierdziło ok. 130 wystawców z 16 krajów, w tym z Francji, Izraela, Niemiec czy Norwegii. Nie zabraknie także stałego elementu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, czyli Wystawy Narodowej.

Podczas 28. edycji MSPO, po raz drugi w historii (pierwszy miał miejsce w 2010 roku), swój potencjał obronny zaprezentuje Wielka Brytania.

Mamy pewne obawy co do przyjazdu firm amerykańskich. Wiemy, że część z nich się pojawi, szczególnie te, które mają swoje europejskie oddziały, ale gorzej z tymi, które na Starym Kontynencie nie mają swoich przedstawicielstw – mówi Andrzej Mochoń.

Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zapewniają, że wystawa, mimo że będzie mniejsza niż w latach ubiegłych, nie straci na atrakcyjności. Na stoiskach liderów branży obronnej zobaczymy śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Firmy będą prezentować także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych. Podczas MSPO 2020 zaprezentują się również firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny.

W porównaniu do poprzednich edycji, tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego potrwa krócej. W tym roku będą to trzy dni, a nie cztery, jak zwykle bywało.

– Myślę, że będzie to bez szkody dla tej imprezy. Jest wystarczająco dużo czasu, aby wszystkich zainteresowanych poinformować, zarówno wystawców, jak i przede wszystkim zwiedzających. Ci, którzy będą chcieli przyjechać, na pewno przyjadą – uważa prezes Targów Kielce.Zadbają o zdrowie i bezpieczeństwo

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbędzie się przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych. Odwiedzający będą mieć obowiązek zakrywania ust i nosa. Ustawione zostaną również pojemniki z płynem dezynfekującym.

– Będziemy kontrolować gości, jak również zwracać uwagę na maseczki. Na wszystkich wejściach, zarówno dla wystawców i zwiedzających, dziennikarzy czy wojska, będą stały specjalne bramki, przez które każdy będzie musiał przejść. Tam będzie odbywała się dezynfekcja powierzchniowa, pomiar temperatury – tłumaczy Andrzej Mochoń.

Każdego dnia wystawa będzie czynna od godz. 10 do 17. Cena biletu jednorazowego to 80 zł, zaś wielokrotnego 200 zł. Wstęp na targi obronne będą mieć tylko osoby pełnoletnie.

 

Szczegóły dotyczące każdej z targowych imprez można znaleźć na stronie internetowej Targów Kielce.

 

 

Źródło: UM Kielce

Dzieje się

W epidemię koronawirusa nie wierzą. W sobotę chcą protestować w Kielcach przeciwko obostrzeniom

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Przeciwnicy rządowych obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią koronawirusa zwołują się na protest w Kielcach. W internecie skrzykują się na sobotę na godzinę 15. Manifestację chcą zorganizować na Rynku. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

W niedzielę Kieleckie Święto Rowerzysty. Zobacz co będzie się działo

Opublikowano

-

fot. Kielecka Masa Krytyczna

W niedzielę (20 września) odbędzie się Kieleckie Święto Rowerzysty. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to pierwsze takie wydarzenie w historii miasta. Event rozpocznie się w południe na Rynku. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

Jarmark Świętokrzyski w… żółtej strefie. Organizatorzy weekendowej imprezy wprowadzają zmiany

Opublikowano

-

fot. Muzeum Wsi Kieleckiej

Zaplanowany na weekend Jarmark Świętokrzyski połączony z koncertem zespołu disco-polo After Party odbędzie się w Tokarni, mimo objęcia powiatu kieleckiego żółtą strefą w związku z dużą liczbą zakażeń. Taką decyzję ogłosiło w piątek Muzeum Wsi Kieleckiej. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

Interesujecie się lotnictwem? W Kielcach odbędzie się wydarzenie, które może Was zainteresować

Opublikowano

-

fot. Targi Kielce

W weekend (19/20 września) w Targach Kielce odbędzie się druga edycja Targów Lotniczych Aviation Expo. Wydarzenie skierowane jest zarówno osób pracujących w tej branży jak i wszystkich, którzy interesują się lotnictwem. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

W Kielcach będą witać… żydowski nowy rok. Wydarzenie w dawnej synagodze

Opublikowano

-

fot. Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego / swietokrzyskie.pro

W dawnej synagodze kieleckiej u zbiegu Al. IX Wieków Kielc i ul. Warszawskiej odbędzie się powitanie żydowskiego nowego roku. Wydarzenie zaplanowano na sobotę (19 września). Organizuje je Stowarzyszenie im. Jana Karskiego przy wsparciu Kieleckiego Parku Technologicznego i Urzędu Miasta Kielce. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

Przed nami pełen atrakcji weekend. Zobacz co będzie się działo

Opublikowano

-

Wiele wydarzeń zaplanowano na najbliższy weekend w Kielcach i okolicach. Gdzie warto się wybrać? Zobaczcie nasze propozycje. (więcej…)

Czytaj dalej

Najnowsze informacje

Samorząd4 godziny temu

Koronawirus w Urzędzie Miasta Kielce. Będzie duży problem z zarejestrowaniem samochodu

Pogarsza się sytuacja kadrowa w Urzędzie Miasta Kielce. Według ostatnich informacji zakażonych jest już 45 osób, a 21 czeka na...

Turystyka6 godzin temu

Jesienny spacer do źródła Silnicy. Na filmową wycieczkę zaprasza Urząd Miasta

Miejsce, w którym swój początek ma Silnica, zachwyca jesienią. Przekonuje o tym Urząd Miasta Kielce, który zrealizował krótki film prezentujący...

Wiadomości z Kielc6 godzin temu

Pilnie potrzebne osocze od ozdrowieńców. Może uratować życie chorym na covid-19

Pilnie potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po zachorowaniu na covid-19. Może ono wspomóc proces leczenia tych, którzy mają ciężki...

Drogi i komunikacja7 godzin temu

Dodatkowe środki do dezynfekcji autobusów dla kieleckiego MPK. Miasto kupiło je za unijną dotację

Kolejne środki bezpieczeństwa, zakupione w ramach projektu realizowanego przez Urząd Miasta Kielce, zostały rozdysponowane. Tym razem trafiły one do przedstawicieli...

Turystyka8 godzin temu

Ogród Botaniczny w jesiennej odsłonie. To ostatnie dni by go zobaczyć [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ponad 31 tysięcy osób odwiedziło już w tym roku Ogród Botaniczny w Kielcach. Przyrodę w jesiennej odsłonie można oglądać jeszcze...

Wiadomości z Kielc10 godzin temu

Sobota: Ponad 400 nowych zakażeń w świętokrzyskim i 10 kolejnych ofiar covid-19

Aż 13 628 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziło w sobotę (24 października) Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby zmarło aż 170 zakażonych...

Polityka23 godziny temu

Około tysiąca osób na antyrządowym proteście w Kielcach. „Przechodzimy do walki”

Duży odzew Kielczan na organizowany spontanicznie antyrządowy protest przeciwko werdyktowi Trybunału Konstytucyjnego. W piątkowym proteście wzięło udział około tysiąca osób!...

Wiadomości z Kielc1 dzień temu

Kielce i powiat kielecki, potem duża przepaść. Zobacz dane o zakażeniach w poszczególnych powiatach

Kielce i powiat kielecki zdecydowanie nadal są na czele pod względem liczby nowych zakażeń w województwie świętokrzyskim. Sytuacja epidemiologiczna w...

Media1 dzień temu

Regionalna prasa w rękach PiS? Państwowa spółka chce przejąć wydawcę Echa Dnia

Państwowa spółka PKN Orlen prowadzi rozmowy w sprawie kupna Polska Press Grupy, czyli wydawnictwa do którego należy m.in. dziennik Echo...

Fakty z Masłowa1 dzień temu

Nie żyje zasłużony strażak z Mąchocic. Miał 63 lata

W wieku 63 lat zmarł Henryk Dudzik, wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Mąchocicach Kapitulnych. Wychował pokolenie strażaków. Do jednostki...

Wiadomości z Kielc1 dzień temu

Piątek: Ponad 13,5 tys. zakażeń w Polsce, prawie 650 w świętokrzyskim! Rekord za rekordem!

Kolejny rekord zakażeń. W piątek (23 października) potwierdzono w Polsce 13 632 nowe przypadki zakażeń. To najwięcej od początku epidemii....

Drogi i komunikacja2 dni temu

ZTM uruchamia siedem specjalnych linii autobusowych. Pierwsze kursy już w sobotę

Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia w weekend specjalne linie autobusowe, które dowozić będą kielczan na cmentarze. W porównaniu do lat poprzednich...

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Urząd Wojewódzki: Bardzo duży wzrost liczby zajętych łóżek w świętokrzyskich szpitalach

W ciągu ostatniej doby w województwie świętokrzyskim niemal dwukrotnie wzrosła liczba osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem – wynika z...

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Wojewoda zamyka wszystkie kluby seniora i warsztaty terapii! W kieleckim MOPR brakuje pracowników

W czwartek (22 października) zawieszona została działalność wszystkich środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, dziennych domów i klubów seniora i...

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Czwartek: Prawie pół tysiąca nowych zakażeń w świętokrzyskim. To absolutny rekord! Jest też aż 16 zgonów

Kolejny rekord zakażeń w Polsce. W czwartek (22 października) potwierdzono aż 12 107 nowych przypadków covid-19 i aż 169 kolejnych zgonów....

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Zieleń Miejska pomoże zadbać o nagrobki. Nie za darmo

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych chce pomóc mieszkańcom Kielc, którzy z powodu epidemii obawiają się dojazdu na cmentarz. Pracownicy...

Nauka i oświata3 dni temu

Władze Kielc chcą nauki zdalnej także w starszych klasach szkół podstawowych. Brakuje nauczycieli

Władze Kielc zwróciły się do służb sanitarnych z prośbą o przejście na edukację zdalną klas 6-8 we wszystkich szkołach podstawowych,...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Środa: Rekordowe ponad 10 tys. zakażeń w Polsce! W świętokrzyskim 259 i kolejne zgony

Pierwszy raz od początku epidemii dobowy wzrost liczby potwierdzonych zakażeń w Polsce przekroczył 10 tysięcy. W środę (21 października) Ministerstwo...

Wiadomości z regionu4 dni temu

Żołnierze WOT zaangażowani w walkę z epidemią [ZDJĘCIA]

Żołnierze Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą w większym stopniu zaangażowani w walkę z epidemią. Obecnie pracują w placówkach medycznych, domach...

Wiadomości z Kielc4 dni temu

ZUS apeluje do studentów, którzy pobierają rentę rodzinną. Trzeba dostarczyć dokumenty

Student, który pobiera rentę rodzinną musi dostarczyć do ZUS zaświadczenie potwierdzające kontynuowanie nauki – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wiadomości z Kielc4 dni temu

Wtorek: Ponad 300 nowych zakażeń koronawirusem w świętokrzyskim

9291 nowych przypadków zakażeń w Polsce potwierdziło we wtorek (20 października0 Ministerstwo Zdrowia. W województwie świętokrzyskim przybyło 312 przypadków covid-19.

Fakty z Chęcin4 dni temu

Jak działa laboratorium, w którym wykonywane są testy na koronawirusa? Zobacz na filmie

104 tysiące testów na koronawirusa wykonano już w województwie świętokrzyskim – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia. Około połowy przeprowadzono...

Artykuł sponsorowany5 dni temu

Nakaz zapłaty z E-Sądu? Mieszkańcy Świętokrzyskiego bronią się i wygrywają!

Czy wiesz, że e-sąd w Lublinie odchodzi właśnie 10 urodziny? Od momentu jego powstania sąd ten wydał już kilkanaście milionów...

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Ministerstwo Zdrowia zapowiada szpitale polowe w każdym województwie. Jest decyzja w sprawie Kielc

– Przygotowujemy koncepcję szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim – zapowiada Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Wyjaśnił, że kierowany przez niego...

Wiadomości z regionu5 dni temu

Nie żyje radny powiatu kieleckiego Zdzisław Zapała. Zmagał się z chorobą covid-19

Zmarł Zdzisław Zapała, radny powiatu kieleckiego z Miedzianej Góry. To znany samorządowiec i społecznik. Wspierał działalność strażaków ochotników oraz sportowców...

Reklama

Z kraju i ze świata

Przeczytaj też

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Z pomocą bezdomnym zwierzętom. Finał akcji pomocy dla schroniska w Dyminach

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach trafiła karma dla zwierząt od uczestników ogólnopolskiego konkursu „Psiaki, Kociaki i inne Zwierzaki”....

Wiadomości z regionu1 tydzień temu

Nie żyje znana doktor, szefowa ośrodka zdrowia w Górnie. W placówce było ognisko zakażeń

Nie żyje doktor Alfreda Zwierucha-Rubak, znana w regionie lekarka, dyrektor Ośrodka Zdrowia w Górnie, radna wojewódzka, działaczka społeczna. Zmarła w...

Policja1 tydzień temu

Kradzież na plebani. Za zniknięciem 40 tysięcy złotych stoi 49-letni Kielczanin

Policjanci z Komendy Miejskiej w Kielcach zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta, który stoi za kradzieżą dużej gotówki z plebanii jednej z...

Z kraju i ze świata1 tydzień temu

Opracowano test, który może wykryć koronawirusa w mniej niż pięć minut

Szybki test, który jest w stanie zidentyfikować powodującego COVID-19 koronawirusa w mniej niż pięć minut opracowali naukowcy z University of...

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Sytuacja wymyka się spod kontroli? Prawie 400 nowych zakażeń i kolejny szpital tylko dla pacjentów z covidem

Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w regionie świętokrzyskim. W sobotę (17 października) potwierdzono prawie 400 nowych zakażeń. Sparaliżowana jest służba zdrowia....

Lifestyle1 tydzień temu

Leczenie kanałowe zęba – ile kosztuje, na czym polega i czy boli?

Dbanie o zęby i jamę ustną to bardzo ważny aspekt zarówno estetyczny, jak i wizualny. Regularne kontrole oraz zabiegi stomatologiczne,...

Lifestyle1 tydzień temu

Ile kalorii mają jabłka?

Jabłka to owoce znane na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Największa ich produkcja jest w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Turcji i...

Lifestyle1 tydzień temu

Akcesoria dla niemowlaka – co kupić przed porodem?

Ciążą to okres aż dziewięciu miesięcy, które przygotowują kobietę i jej partnera do ogromnych zmian w życiu. To tylko dziewięć...

Popularne artykuły