Social media

Dzieje się

Przed nami festiwal z wyjątkowymi gośćmi. Przyjadą m.in. Katarzyna Grochola i Joanna Trzepiecińska

Opublikowano

-

fot. Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”

Przed nami druga edycja Festiwalu Mediów i Sztuki „Otwarte Książki”. Wydarzenie odbędzie się od 2 do 4 lipca w plenerze Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” oraz dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach koło Kielc. Z czytelnikami spotkają się m.in. Katarzyna Grochola i Jakub Szamałek, a wieczorne koncerty zagrają Anna Jurksztowicz i Joanna Trzepiecińska.

– Przygotowaliśmy bogaty program, w którym znalazło się miejsce zarówno na spotkania autorskie z topowymi pisarzami jak i debiutantami. Przykładamy też sporą uwagę do spotkań z reportażystami, ale też do wyjątkowych koncertów, które przed dworkiem Stefana Żeromskiego mają szczególny klimat – mówi Wojciech Purtak, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”.Festiwal rozpocznie się 2 lipca od literackiego akcentu związanego ze Stefanem Żeromskim. Na terenie Żeromszczyzny zostanie otwarty Zagajnik Literacki. Zaplanowano również odsłonięcie pamiątkowego obelisku i podwójnej ławeczki przypominającej o stuleciu Związku Literatów Polskich, którego pierwszym przewodniczącym był Stefan Żeromski. W Galerii „Szklanego Domu” odbędzie się wernisaż fotografii Andrzeja Borysa „Krajobrazy Żeromskiego”, a publiczność spotka się ze świętokrzyską poetką Agnieszką Czarnecką. Finałem będzie wieczorny spektakl muzyczno-poetycki przygotowany przez krakowskich poetów ze Związku Literatów Polskich.

W sobotę 3 lipca na odwiedzających Ciekoty czekać będzie mnóstwo atrakcji. Gwiazdą festiwalowego dnia będzie Katarzyna Grochola, pisarka uwielbiana przez czytelniczki w całym kraju. O górskiej literaturze i Zakopanem opowie reporterka Beata Sabała-Zielińska. Ciekawie zapowiada się spotkanie dotyczące dalszych losów pierwowzorów bohaterów powieści „Nad Niemnem”. Opowiedzą o nich Robert Pawłowski i Adam Marjański, filmowy Janek Bohatyrowicz.

Nudzić nie będą się dzieciaki. Przygotowano dla nich strefę zabaw, które prowadzić będzie ceniony bajarz Michał Malinowski, twórca Muzeum Bajek i Baśni w Konstancinie Jeziornej. Dzieci będą mogły przygotować ze specjalnych klocków swoje wizje szklanych domów. Specjalne warsztaty literackie poprowadzi Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie. O swoich książkach dla dzieci opowiedzą Ewa Stadtmuller i Katarzyna Maziarz-Górka, nominowana ze książkę o Stanisławie Wyspiańskim do najbardziej prestiżowych literackich nagród z kategorii tych dziecięcych.

Sobotę zakończy koncert lubianej aktorki Joanny Trzepiecińskiej, której towarzyszyć będzie na pianie jazzowy mistrz interpretacji Bogdan Hołownia. Duet wykona piosenki z płyty „Żarcik a propos”, a wśród nich nieśmiertelne przeboje Kabaretu Starszych Panów.

W niedzielę 4 lipca festiwalowa publiczność weźmie udział w spotkaniu z reportażystką Beatą Biały, autorką bestsellerowej książki „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”. O radiu jako sposobie na życie, swoich książkach i wzorowym posługiwaniu się językiem ojczystym opowie Katarzyna Stoparczyk, laureatka tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Będzie coś też dla fanów kryminałów. O trylogii #Ukryta sieć” opowie jeden z najbardziej cenionych pisarzy młodego pokolenia Jakub Szamałek. Na dzieci czekać będzie bajarz Michał Malinowski, który zaprosi dzieci do świata bajkostworów – interaktywnych puf i poduch.

Festiwal zakończy koncert Anny Jurksztowicz, której towarzyszyć będzie na pianinie Krzysztof Napiórkowski. Artystka zaśpiewa w Ciekotach swoje największe przeboje m.in. „Stan pogody”, „Na dobre i na złe”, ale również piosenki z nowej płyty „Jestem taka sama” wydanej z okazji 35-lecia pracy artystycznej.

– Zapraszamy do spędzenia pierwszego lipcowego weekendu w gminie Masłów. Festiwal w Ciekotach to doskonała okazja do zaplanowania sobie pobytu w sercu Gór Świętokrzyskich, w miejscu, które inspirowało Stefana Żeromskiego i inspiruje kolejne pokolenia pisarzy – mówi wójt gminy Masłów Tomasz Lato.Program festiwalu Otwarte Książki 2021

 

2 LIPCA – PIĄTEK

godz. 11:00 – spacer literacki na Radostową

Sprzed dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach wyruszy spacer prowadzony przez przewodników na szczyt góry Radostowej, ulubionej góry domowej pisarza. W czasie spaceru będą odczytane fragmenty „Dzienników” i „Puszczy Jodłowej” nawiązujące do świętokrzyskiej przyrody oraz okolic Ciekot.

 

Godz. 17:00 – Galeria „Szklany Dom”

Otwarcie wystawy „

 

godz. 17:30 – molo na Żeromszczyźnie

Agnieszka Czarnecka

Świętokrzyska poetka opowie o swoich inspiracjach, spotkanie wokół zbiorków “Otulona ciepłem”, “Byłam cieniem, jestem słońcem”, “Ciszy śpiew”.

 

godz. 18:30 – okolice stawu na Żeromszczyźnie

Otwarcie Zagajnika Literackiego

Z okazji 100. rocznicy powstania Związków Literatów Polskich z inicjatywy krakowskiego oddziału ZLP, Unii Polskich Pisarzy Lekarzy oraz Zarządu Głównego ZLP zostanie odsłonięty pamiątkowy obelisk, ławeczka oraz Zagajnik Literacki poświęcony Stefanowi Żeromskiemu, pierwszemu prezesowi ZLP.

 

Godz. 19:00 – taras dworku Stefana Żeromskiego

Spektakl poetycko-muzyczny z okazji 100. rocznicy powstania Związków Literatów Polskich

W spotkaniu literackim zaprezentowane zostaną utwory członków Związku Literatów Polskich. Recytacje: Anna Pituch-Noworolska, Irena Kaczmarczyk, oprawa muzyczna: Waldemar Hładki.

 

3 LIPCA – SOBOTA

scena główna

 

godz. 16:00

Robert Pawłowski i Adam Marjański

Spotkanie autorskie wokół książki „Niemy Niemen” opowiadającej dalsze losy prawdziwych bohaterów powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Autor ruszył śladem Jana i Cecylii i odkryć ich tajemnice. Gościem specjalnym spotkania będzie Adam Marjański, odtwórca roli Janka Bohatyrowicza w filmie „Nad Niemnem”.

 

godz. 17:00

Katarzyna Maziarz-Górka

Spotkanie autorskie wokół książki „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”, uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki i nominowanej do nagrody Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY 2019, adresowanej do czytelników małych i dużych, którzy ukrytym w sobie dzieciom nie pozwolili całkiem dorosnąć.Godz. 18:00

Katarzyna Grochola

Spotkanie autorskie z najbardziej lubianą polską pisarką wokół nowej książki „Zjadacz czerni 8” oraz bestsellerów „Nigdy w życiu!”, „Ja Wam pokażę”, „Kryształowy anioł”. Porozmawiamy również o serialowych scenariuszach i tekstach piosenek, które trafiły na album „Moje kochanie” Stanisława Bartosika”.

 

Godz. 19:00

Beata Sabała- Zielińska

Spotkanie autorskie z dziennikarką i reportażystką wokół nowej książki „Pięć Stawów. Dom bez adresu” i wcześniejszej tatrzańskiej literatury „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”, „Zakopane Odkopane” oraz radiowej przygody opisanej w „Radio-aktywna Sabała”.

 

godz. 20:00

Joanna Trzepiecińska & Bogdan Hołownia

Koncert piosenek z płyty „Żarcik a propos” z niezapomnianymi przebojami Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu niezwykłego duetu: uwielbianej aktorki, która od lat podbija serca widzów oraz znakomitego pianisty jazzowego.

 

Wydarzenie towarzyszące: godz. 16:00 – 19:00

Michał Malinowski – Szklane domy wczoraj, dzisiaj i jutro

Kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy poznają koncepcję szklanych domów z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i tworzą własne pomysły na szklane domy dzisiaj i jutro. W rezultacie wymyślają wynalazki, które są potrzebne teraz i w przyszłości. Do budowania swoich prototypów wykorzystują klocki modelarskie MuBaBaO. Na zakończenie prezentacja opowieści i wspaniała zabawa. Prowadzący Michał Malinowski jest muzealnikiem, inżynierem wyobraźni i profesjonalnym opowiadaczem bajek. Oprócz tego jest pedagogiem, pisarzem, artystą, podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA. Z jego inicjatywy w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą powstało Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którym kieruje z wielką pasją.

 

4 LIPCA – NIEDZIELA

scena główna

 

godz. 15:00

Ewa Stadtmüller

Spotkanie autorskie wokół książek dla dzieci i całych rodzin. Porozmawiamy o „Leksykonie dla najmłodszych”, humorystycznym „Poradniku młodego redaktora” i zaskakującej „Przypalonej szarlotce”. Będzie o bajkach, ale również o edukacji poprzez literaturę. Spotkanie przygotowane we współpracy z Gminną Biblioteką w Masłowie.

 

Godz. 16:00

Beata Biały

Spotkanie autorskie z reportażystką, której książka „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie” stała się bestsellerem ostatnich miesięcy. Będzie o odkrywaniu tajemnic z życia poetki Agnieszki Osieckiej, ale też dróg do poznania prawdy o uzależnieniu w kontekście reportażu „Hazardziści. Gra o życie”.Godz. 17:00

Katarzyna Stoparczyk

Spotkanie autorskie z laureatką tytułu Mistrz Mowy Polskiej, dziennikarką radiową, która od lat przekonuje, że dzieci wiedzą lepiej. Będzie o „Zagadkowej niedzieli”,

„Myślidziecka 3-5-7” oraz książkach „Politycy w piaskownicy” i „Dlaczego zebra nie gubi pasków” i oczywiście wzorowym posługiwaniu się językiem polskim.

 

godz. 18:00

Jakub Szamałek

Spotkanie autorskie z pisarzem nie bez powodu zaliczanym do grona najlepszych z gatunku powieści kryminalnych. Porozmawiamy o bestsellerowej trylogii „#Ukryta sieć” oraz literackich inspiracjach czerpanych z internetu i nowych technologii.

 

godz.19:00

Iwona Zasuwa

Spotkanie autorskie z Matką Smakoterapią, autorką książek z cyklu „Smakoterapia”, które zrewolucjonizowały myślenie o kuchni roślinnej. Będzie m.in. o nowej książce „Smakoterapia na wynos. Odporność na cały rok” i naturalnych sposobach na budowanie naturalnej ochrony przed wirusami.

 

Godz. 20:00

Anna Jurksztowicz & Krzysztof Napiórkowski

Koncert wypełnią największe przeboje wokalistki m.in. „Na dobre i na złe”, „Stan pogody” oraz piosenki z nowej płyty „Jestem taka sama” wydanej z okazji jubileuszu pracy artystycznej.

 

Wydarzenie towarzyszące: godz. 16:00 – 19:00

Michał Malinowski – Kraina Bajkostworów

Bajkostwory to interaktywne pufy i poduchy, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, zawierające miękkie wypełnienia. Dzieci mogą się nimi bawić, albo po nich skakać, robić fikołki lub się w nich chować. Bajkostwory są wyjątkowe i pozwalają na rozwój wyobraźni i sensoryki. Prowadzący Michał Malinowski jest muzealnikiem, inżynierem wyobraźni i profesjonalnym opowiadaczem bajek. Oprócz tego jest pedagogiem, pisarzem, artystą, podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA. Z jego inicjatywy w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą powstało Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którym kieruje z wielką pasją.

 

 

Dzieje się

Tęczowy Piknik w Dolinie Silnicy. W sobotę integracyjne wydarzenie pod patronatem prezydenta Kielc

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

W Dolinie Silnicy Kielcach odbędzie się II Tęczowy Piknik Integracyjny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lipca. Właśnie poinformowano, że wydarzenie objęte będzie patronatem prezydenta Kielc Bogdana Wenty. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

W Kielcach odbędzie się Tęczowy Piknik Integracyjny. Pod patronatem prezydenta

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

W Dolinie Silnicy Kielcach odbędzie się II Tęczowy Piknik Integracyjny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lipca. Właśnie poinformowano, że wydarzenie objęte będzie patronatem prezydenta Kielc Bogdana Wenty. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

100 najdroższych aut świata zaparkuje na kieleckim Rynku. Będą tam tylko przez 2 godziny!

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Już w sobotę (3 lipca) Kielce będą przystankiem na trasie spektakularnej wyprawy Gran Turismo Polonia! W godzinach od 12 do 14 na Rynku i w jego okolicach zaparkuje ponad 100 supersamochodów z całej Europy. Mieszkańcy będą mogli podziwiać dzieła motoryzacyjnej sztuki z bliska. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

W Kielcach będzie koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki. Zamiast festiwalu disco-polo

Opublikowano

-

screen: transmisja TVP2 (archiwum)

8 sierpnia w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni odbędzie się jeden z koncertów w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. Organizatorem wydarzenia będzie Telewizja Polska, a hasłem: „Lato, muzyka, zabawa”. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

Impreza Polsatu i RMF FM wraca do Kielc! Będzie koncert i gala kabaretowa

Opublikowano

-

W ostatni weekend sierpnia w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni odbędzie się Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji. W tym roku impreza potrwa aż 3 dni. Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią, wraca koncert „Przebój Lata RMF FM i Polsatu” na którym wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. (więcej…)

Czytaj dalej

Dzieje się

Przed nami festiwal harcerski. Z powodu epidemii nie będzie części wydarzeń

Opublikowano

-

fot. wiatraczek.pl / biuro prasowe

8 lipca rozpocznie się 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Z powodu epidemii program będzie mocno ograniczono. Nie będzie m.in. korowodu i koncertu na Rynku. Zaplanowano jednak koncert galowy laureatów, przeglądy konkursowe, warsztaty, dwa wydarzenia w miejskiej przestrzeni i grę terenową. (więcej…)

Czytaj dalej

Najnowsze informacje

Wiadomości z Kielc4 godziny temu

Kosze na odpady BIO stały się wylęgarnią robaków!

Kosze na odpady biodegradowalne stały się wylęgarnią robaków i owadów – alarmują w mediach społecznościowych mieszkańcy Kielc. Problem szczególnie uciążliwy...

Wiadomości z Kielc4 godziny temu

Trwa odbudowa spalonego Lidla na Piekoszowskiej. Prawie rok po wielkim pożarze

Przy ulicy Piekoszowskiej trwa odbudowa marketu Lidl, który doszczętnie spłonął 24 sierpnia ubiegłego roku. Wcześniej pogorzelisko zostało uprzątnięte, a inwestor...

Biznes4 godziny temu

InPost w Kielcach chce być eko. Będą elektryczne furgonetki i ekologiczne paczkomaty

Kielce będą trzecim miastem w Polsce, w którym firma InPost realizować będzie program „Green City”. Umowa zawarta z Urzędem Miasta...

Dzieje się4 godziny temu

Tęczowy Piknik w Dolinie Silnicy. W sobotę integracyjne wydarzenie pod patronatem prezydenta Kielc

W Dolinie Silnicy Kielcach odbędzie się II Tęczowy Piknik Integracyjny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lipca. Właśnie poinformowano, że...

Policja1 dzień temu

Przebadali ponad 1200 kierowców wjeżdżających do Kielc. Wiemy ilu jechało po alkoholu

1258 kierowców zostało przebadanych alkomatem w trakcie akcji „trzeźwy poranek” przeprowadzonej w czwartek o poranku na drogach Kielc i powiatu....

Artykuł sponsorowany2 dni temu

Czym jest kredyt konsolidacyjny i kiedy warto go rozważyć?

Kredyt gotówkowy to rzecz, po którą często sięgamy w różnych sytuacjach. Czasem jednak może nagromadzić się ich większa ilość, a...

Straż miejska2 dni temu

Nietypowa interwencja kieleckiej Straży Miejskiej. Funkcjonariusze uratowali… jeża

Nietypową interwencję podjęli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kielcach. Zostali wezwani na ulicę Karbońską, gdzie w przęśle ogrodzeniowym utknął… jeż.

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Betonowe leżaki już są nad kieleckim zalewem. Będą też nowe nasadzenia [ZDJĘCIA]

Dwanaście betonowych leżaków zostało ustawionych nad kieleckim zalewem. Inwestycja została zrealizowana z inicjatywy mieszkańców miasta, którzy zgłosili projekt w ramach...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Szczury na kieleckiej Podkarczówce! Mimo trutek dostały się do bloków

Mieszkańcy kilku bloków na osiedlu Podkarczówka w Kielcach mają problem ze… szczurami. Alarmują, że gryzonie wchodzą na klatki schodowe a...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Kolejne donice z ziołami dostępne dla kielczan. Można je zerwać za darmo

Mięta, szałwia, majeranek, oregano, melisa i rozmaryn już rosną w trzech miejscach na osiedlu Sady. Nasadzenia są realizowane w ramach...

Drogi i komunikacja3 dni temu

Syf na klawiaturach kieleckich parkomatów. Radny: „stanowią źródło chorób”

Klawiatury na parkomatach ustawionych w strefie płatnego parkowania w centrum Kielc są… brudne – alarmuje radny Kamil Suchański. W interpelacji...

Straż pożarna4 dni temu

Pożar w bloku na osiedlu KSM. Nie żyje mężczyzna!

Groźny pożar w bloku przy ulicy Spółdzielczej na osiedlu KSM w Kielcach. W nocy z niedzieli na poniedziałek zapaliło się...

Polityka4 dni temu

Przeciwnicy PiS protestowali w Kielcach w obronie niezależnych sędziów [ZDJĘCIA]

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach odbyła się kolejna pikieta w obronie niezależnych sędziów. Antyrządową demonstrację zorganizował w niedzielę Komitet Obrony...

Policja4 dni temu

Policyjna blokada i strzały w Warszawie. Ścigano 66-latka z Kielc

Policyjna blokada pod Warszawą. Policjanci z Piaseczna i Lesznowoli schwytali 66-latka z Kielc, który uciekał przed funkcjonariuszami po próbie zatrzymania...

Wiadomości z regionu5 dni temu

Świętokrzyskie: Odprawiono mszę w intencji księdza oskarżonego o pedofilię

W parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowej odprawiono mszę świętą w intencji księdza Kamila N., oskarżonego o gwałcenie nastoletniej...

Dzieje się1 tydzień temu

W Kielcach odbędzie się Tęczowy Piknik Integracyjny. Pod patronatem prezydenta

W Dolinie Silnicy Kielcach odbędzie się II Tęczowy Piknik Integracyjny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lipca. Właśnie poinformowano, że...

Wiadomości z regionu1 tydzień temu

Świętokrzyskie: Pierwszy w regionie punkt szczepień na… targowisku

Nietypowa forma promowania akcji szczepień w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mobilny punkt w którym można przyjąć preparat został ustawiony na terenie targowiska....

Drogi i komunikacja1 tydzień temu

Samochód ze specjalnymi czujnikami kontrolował strefę płatnego parkowania w Kielcach. Na razie testowo

Przez kilka dni w Kielcach prowadzone były testy urządzenia do mobilnej kontroli biletów w Strefie Płatnego Parkowania. City Scanner to...

Policja2 tygodnie temu

63-latka w szpitalu po zjedzeniu… ciastka z marihuaną. Znalazła je w swojej lodówce

63-letnia mieszkanka Buska-Zdroju trafiła do szpitala po zjedzeniu… babeczki ze swojej lodówki. Okazało się, że powodem złego samopoczucia były narkotyki....

Wiadomości z Kielc2 tygodnie temu

100 straci pracę? Znana firma chce zamknąć swój zakład w Kielcach

Zarząd irlandzkiego koncernu Kerry planuje likwidację swojego zakładu w Kielcach. O planach została już poinformowana załoga firmy. W praktyce oznacza...

Na sygnale2 tygodnie temu

Kolejne utonięcie w kieleckim zalewie! Reanimacja trwała prawie godzinę

Kolejne utonięcie nad kieleckim zalewem. W sobotę wieczorem z wody wyłowiono ciało mężczyzny w wieku około 50 lat. Jak informowali...

Wiadomości z regionu2 tygodnie temu

Leśnicy pokazali krajobraz po burzy. Największe straty w lasach w rejonie Dymin i na Telegrafie [ZDJĘCIA]

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje o dużych stratach w lasach na terenie Nadleśnictwa Kielce. Gwałtowna burza z porywistym wiatrem, które...

Wiadomości z regionu2 tygodnie temu

Dąb Bartek uszkodzony podczas nawałnicy. Odłamał się kilkumetrowy konar

Słynny Dąb Bartek w Zagnańsku koło Kielc został uszkodzony podczas nawałnicy, która przeszła przez region w piątkowe popołudnie. Złamał się...

Wiadomości z Kielc2 tygodnie temu

Słynna wierzba w Parku Miejskim uszkodzona podczas wichury [ZDJĘCIA]

Słynna wierzba rosnąca nad stawem w Parku Miejskim została uszkodzona podczas burzy, która w piątkowe popołudnie przeszła nad Kielcami. Silny...

Na sygnale2 tygodnie temu

Wichura i potężna burza nad Kielcami. Są duże zniszczenia! [ZDJĘCIA]

Duże zniszczenia po nawałnicy, która w piątkowe popołudnie przeszła nad Kielcami. Silny wiatr powalił m.in. okazałe drzewa na Plantach oraz...

Reklama

Z kraju i ze świata

Przeczytaj też

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

Miasto Kielce będzie promować szczepienia. Zaplanowano cykl pikników rodzinnych [TERMINY]

Miasto Kielce będzie zachęcało mieszkańców do zaszczepienia się przeciwko covid-19. Zaplanowano cykl pikników rodzinnych podczas których będzie można porozmawiać ze...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

50 aut z przebitymi oponami! Wandal grasował na Ślichowicach [ZDJECIA]

W co najmniej 50 samochodach zaparkowanych na osiedlu Ślichowice w Kielcach ktoś poprzebijał opony – alarmuje facebookowy profil „Scyzoryk się...

Nauka i oświata3 tygodnie temu

Szkoła przy ul. Jagiellońskiej będzie miała większy internat. Trwa rozbudowa

Trwa rozbudowa Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach. Warta 7 milionów złotych inwestycja zakłada budowę dwupiętrowego budynku,...

Turystyka3 tygodnie temu

Buska tężnia oblegana. To nowa atrakcja regionu [ZDJĘCIA]

Otwarta niedawno tężnia solankowa w Busku Zdroju, jedna z największych w Polsce, jest oblegana przez kuracjuszy i turystów. Budowla ma...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

Kosze na odpady BIO stały się wylęgarnią robaków! Winni są… mieszkańcy?

Kosze na odpady biodegradowalne stały się wylęgarnią robaków i owadów – alarmują w mediach społecznościowych mieszkańcy Kielc. Problem szczególnie uciążliwy...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

Galerii sław na kieleckim dworcu nie będzie. Miasto odrzuca pomysł radnego

Na dworcu autobusowym przy ulicy Czarnowskiej nie będzie galerii kieleckich sław. Władze Kielc odrzuciły pomysł zgłoszony przez radnego Dariusza Kisiela.  W...

Wiadomości z regionu3 tygodnie temu

Wypoczynek nad wodą, piwo i… wizyta w szpitalu. Lekarze z kieleckiego Czarnowa leczą głównie 20-latków

Lekarze i fizjoterapeuci Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach apelują o zachowanie rozsądku i przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z...

Wydarzenia3 tygodnie temu

Sto najdroższych samochodów świata zaparkowało na kieleckim Rynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Około 100 najdroższych samochodów świata zaparkowało w sobotę na płycie kieleckiego Rynku i w jego pobliżu. Był to przystanek na...

Popularne artykuły