Dzieje się
W sobotę Europejska Noc Muzeów [23 propozycje z Kielc i regionu]
Opublikowano
2 lata temu-

W sobotę (13 maja) odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów. Placówki w Kielcach i regionie przygotowały wiele specjalnych atrakcji.
Czytaj też: ZTM wzmacnia komunikację z okazji Europejskiej Nocy Muzeów
1. Muzeum Zabawek i Zabawy
Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza w godzinach 19:00 – 23:00. Na dziedzińcu w godz. 19:00 – 21:00 wystąpi Studio Pantomimy „Praca w toku” z Kieleckiego Centrum Kultury. Będzie można zobaczyć pokaz zatytułowany „To się w geście nie mieści” nawiązujący m.in. do zabawek i zbiorów muzeum (etiudy, mimodramy, żarty, klaunada, interaktywna zabawa).
O godzinie 21:00 odbędzie się finałowy pokaz z cieniem w oknie Muzeum. Dodatkowo na dziedzińcu organizowane będą zabawy w stylu retro.
2. Wzgórze Zamkowe
O 22 Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza na dziedziniec Wzgórza Zamkowego na prezentację projektu „Ślad Pamięciowy” autorstwa prof. łódzkiej PWSFiT Izabeli Łapińskiej. Autorka stworzyła fotograficzny i dźwiękowy zapis ludzi niszczonych przez systemy totalitarne, którzy przeżyli piekło wykluczenia i milczenia, a w imię ideałów i wartości doznali bólu i poniżenia.
Do północy będzie można zwiedzać wystawy dostępne po sąsiedzku w Instytucie Dizajnu. Ostatnie wejście na wystawy o godz. 23.00. W Galerii na Piętrze na gości czekać będzie wystawa: Eugenia Tynna. Znaki. Wystawa o liternictwie, a w Galerii Głównej: Z Kielc do Włocławka – twórczość Jana Sowińskiego. Będzie to ostatni weekend z wystawą.
3. Dom Kultury „Zameczek”
Najwcześniej Noc Muzeów zacznie Dom Kultury „Zameczek”, który zaprasza od 11 do 15 na „Majowy szafing”. A to nie wszystko, bo „Zameczek” proponuje także wizytę w Galerii ART-STYL, gdzie można zobaczyć wystawę „Rzeźba” autorstwa Andrzeja Kozłowskiego, ludowego rzeźbiarza związanego z regionem świętokrzyskim.
W Galerii „Na Płocie” dostępne są fotogramy prezentujące działalność Domu Kultury, a w Galerii „Format” wystawa prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym „Kielce – miasto, które kocham”. Swoimi pracami pochwalą się także uczestnicy sekcji plastycznej „Zameczku” w Galerii Sztuki Dziecięcej „Na tablicy”.
4. Zwiedzanie budynku dawnej synagogi
Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do zwiedzania wnętrza budynku dawnej kieleckiej synagogi u zbiegu ul. Warszawskiej i al. IX Wieków.
5. Muzeum Historii Kielc
Dla zwiedzających będą otwarte wszystkie aktualnie prezentowane wystawy: stała wystawa historyczna „Z dziejów Kielc”, wystawa czasowa „Kielce –Keltz. Historia społeczności żydowskiej” oraz w Małej Galerii wystawa malarstwa Dominiki Mijas-Musiał pt. „Świętokrzyskie w niecodziennym kolorycie”. Ostatni zwiedzający będą mogli wejść do Muzeum o godz. 23.30. Wstęp wolny.
6. Centrum Geoedukacji
Bez rezerwacji i za darmo Centrum Geoedukacji zabierze gości w podróż po dziejach ziemi. W godz. 19.00-20.00 z przewodnikiem będzie można zwiedzić wystawę „Morskie opowieści”. Natomiast w godz. 20-23 na gości czekać będą wystawa „Chronos” wraz z kinem-kapsułą czasu, gra terenowa „Misja Chronos” po wystawie stałej, wystawa „Paleo-art. Niezwykłe kręgowce z ery dinozaurów”, przestrzeń paleo-plastyczna dla najmłodszych.
Ostatnie wejście na wystawę przewidziane jest na godzinę przed zamknięciem obiektu.
7. Galeria „Winda” w KCK
Galeria Sztuki Współczesnej „Winda” od godz. 19:00 do 24:00 udostępni wystawę „Dyplom 2023” tegorocznych absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach.
8. Kieleckie Centrum Kultury
Kieleckie Centrum Kultury wraz z El Viento – Tango Kielce przez cały wieczór zaprasza miłośników tanga na milongę w wyjątkowej artystycznej oprawie Galerii. O godz. 21:00 odbędzie się wyjątkowy pokaz taneczny w wykonaniu mistrzowskiej pary Beaty Mai Gellert oraz Łukasza Wiśniewskiego. Wstęp wolny.
9. Energetyczne Centrum Nauki Industria
Od godz. 18 w Energetycznym Centrum Nauki Industria Kieleckiego Parku Technologicznego na chętnych czeka interaktywna wystawa „Energia”, którą będzie można zobaczyć za darmo. Wejścia na wystawę będą odbywać się o godz. 18:00, 19:00, 20:00 oraz 21:00. Czas zwiedzania wynosi 45 minut. Wcześniej trzeba zarezerwować miejsce. Odwiedzający będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, korzystając z interaktywnych stanowisk. Zwiedzając, sprawdzą czy słoneczne stwory da się wprowadzić w ruch jedynie światłem, co zrobić, aby uruchomić wielkie koło młyńskie i czy da się jednym palcem podnieść 10 kg.
10. Biuro Wystaw Artystycznych
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na cztery wystawy, prezentowane w ramach drugiego Festiwalu Fotograficznego FOTOPERYFERIE. Fotografie w technikach dawnych i alternatywnych to perełki, które można obejrzeć w Europejską Noc Muzeów od 18 do 24 godziny w Galerii Dolnej. Natomiast w Galerii Górnej prezentowane są wystawy Weroniki Teplickiej – „Spacer po wstędze Möbiusa” oraz Katarzyny Łaty – „Studium przypadku”, a w Galerii Małej można zobaczyć prace Iwony Germanek – „Różowy nie istnieje”. Wstęp wolny.
11. Muzeum Hammonda
Muzeum Hammonda zaprasza w godz. 17-24 na bezpłatne zwiedzanie jedynego tego typu muzeum w Europie. Przewodnicy przedstawią krótką lekcję historii łączącej muzykę z techniką, opowieść o życiu Laurensa Hammonda, jego twórczości i wynalazku, który zmienił światową scenę muzyki rozrywkowej. Na wystawie stałej instrumentów można zobaczyć: 61 modeli organów, 27 modeli zegarów, stolik do brydża i grające schody.
12. Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria
Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria działająca przy Pałacyku Zielińskiego zaprasza w godz. 16-24 na zbiorową wystawę czasową prac członków studenckiego Koła Naukowego Ilustracji FLOW. Wstęp wolny.
13. Galeria Współczesnej Sztuki Sacrum „Dom Praczki”
W Galerii Współczesnej Sztuki Sacrum „Dom Praczki” Noc Muzeów rozpocznie się już o godz. 16. od oprowadzania kuratorskiego po wystawie „Sprawdzam. Cóż to jest prawda?”. Oprowadzać będzie Bernadeta Stano -kuratorka, historyczka sztuki z zespołu badawczego Sztuka i Metafizyka w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej UP w Krakowie. Wstęp wolny. W godz. 16-24 można też oglądać wystawę stałą.
14. Baza Zbożowa
13 maja, w sobotę w godzinach 17-21 będzie można obejrzeć pełen tajemnic i niespodzianek wypał RAKU. Będzie też Kiermasz prac ceramicznych, wylepionych i wyszkliwionych na warsztatach w Ceramika Nova.
Natomiast w godz. 18-20:30 w pokoju nr 9 w części biurowej odbędzie się KielceAirCollection – „Wystawa złomu lotniczego i fotela katapultowego”. Zobaczyć można będzie między innymi Fotel katapultowy Martin Baker mk.4 z samolotu Mirage, butlę tlenu z samolotu B17 z czasów II Wojny Światowej, a także butlę tlenową z samolotu Halifax, który został zestrzelony w okolicy Ćmielowa w nocy z 4 na 5 sierpnia 1944 roku. Wstęp wolny.
15. Wystawy fotograficzne w Foyer Teatru Ecce Homo
Wystawa fotografii Anny Kalety – Świadectwo wykonana technikami tradycyjnymi oraz mieszanymi. Autorka w swoich pracach zwraca uwagę na wpływ czasu, zmieniający człowieka fizycznie oraz psychicznie. Druga wystawa to Dyslokacje. Zaburzenia w monotonnej przestrzeni. Defekty, dzięki którym struktura ta staje się odbieralna. Autorem jest Grzegorz Bętkowski.
16. Muzeum Narodowe w Kielcach
W sobotnią noc, 13 maja, Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do wszystkich swoich oddziałów w godz. 19-24. Dla zwiedzających dostępne będą zarówno ekspozycje stałe, jak i czasowe. Ostatnie wejście do muzeum godzinę przed zamknięciem. Wstęp wolny.
Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, zwiedzanie:
– wnętrz zabytkowych XVII-XVIII w., w tym unikatowego XVII-wiecznego stropu ramowego warsztatu Tomasza Dolabelli „Pożar Troi”, fryzu portretowego, podstropowego w Izbie Stołowej Górnej oraz dwóch tapiserii: Triumf Ateny i Bitwa nad Granikiem
– zmodernizowanej Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej, w której można podziwiać m.in. portrety staropolskie i malarstwo
– Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego
17. Pałacyk w Oblęgorku
Na Noc Muzeów zaprasza również Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Oprócz nocnego zwiedzania dawnego mieszkania pisarza, będzie można obejrzeć najnowszą wystawę czasową Imaginarium afrykańskie Henryka Sienkiewicza, będącą opowieścią o podróży pisarza do Afryki
18. Muzeum Żeromskiego
Muzeum Stefana Żeromskiego poleca stałą ekspozycję, która koncentruje się na wczesnym okresie życia autora Syzyfowych prac, a także przybliża jego miejsca życia i pracy.
19. Muzeum Dialogu Kultur
Muzeum Dialogu Kultur na kieleckim Rynku umożliwi zwiedzanie wystawy czasowej Przestrzeń obecności oraz ekspozycji stałych.
20. Muzeum Archeologiczne w Wiślicy
Muzeum Archeologiczne w Wiślicy proponuje unikatową, ponad 150-metrowaą, podziemna ścieżka zwiedzania łącząca najważniejsze wiślickie artefakty.
21. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach czeka na gości 13 maja w godzinach od 19.00 do 24.00 w “Galerii u Strasza”.
Na Noc Muzeów do “Galerii u Strasza” zapraszają Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Dla dziesięciu osób, które pierwsze odwiedzą placówkę, przygotowano zaproszenia do kina “Fenomen”.
Obecnie w galerii prezentowana jest wystawa zatytułowana “A-Wangarda” – fotografie autorstwa Artura Dziwirka.
22. Jędrzejowska Noc Muzeów z Ciuchcią Ponidzie
Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie zaprasza w sobotę 13 maja na „Jędrzejowską Noc Muzeów”. Ciuchcia z tej okazji przygotowała specjalną linię komunikacyjną oraz ciekawe atrakcje dla pasażerów.
13 maja, na stacji kolejki wąskotorowej w Jędrzejowie „Jędrzejów Wąskotorowy” w godzinach 17:00 – 23:00 zaplanowano program” Wsiąść do pociągu niebylejakiego…”, a w ramach tego : bezpłatny przejazd dla mieszkańców na trasie Jędrzejów Wąskotorowy – Jasionna – Jędrzejów Wąskotorowy, odjazd pociągu godz. 17:00 planowany powrót ok. godz. 19:30, przystanki na trasie w obie strony:
miasteczko ruchu drogowego (przed przejazdem na ul. Górnej) 17:10 , 19:30 (powrót)
Ul. Partyzantów (przed przejazdem) 17:25, 19:15 (powrót)
Ul. Głowackiego (przed przejazdem) 17:40, 19:00 (powrót)
Jasionna 18:10 (przyjazd), 18:30 (odjazd)
ekspozycja związana z historią kolejki wąskotorowej,
18:00 -20:00 konkurs plastyczny dla najmłodszych na ilustrację do bajki „Pan Parowozik zwiedza okolice Pińczowa”,
19:30 spotkanie z Panią Geną Rosołowską, autorką bajek dla dzieci m. in. „Pan Parowozik”, zabytkowy park maszynowy w dawnej hali napraw parowozów, kuźnia – pokazy kowalstwa artystycznego.
Tego samego dnia na terenie stacji kolejki wąskotorowej w Pińczowie w godzinach 16:00 – 18:00 odbędzie się ekspozycja związana z historią kolejki wąskotorowej:
• spotkanie z Panią Geną Rosołowską, autorką bajek dla dzieci m. in. „Pan Parowozik”,
• konkurs plastyczny dla najmłodszych na ilustrację do bajki „Pan Parowozik zwiedza okolice Pińczowa” .
23. Muzeum Zamkowe w Sandomierzu
Muzeum Zamkowe w Sandomierzu podczas dorocznej Nocy Muzeów otwiera swoje podwoje i w najbliższą sobotę, 13 maja serdecznie zaprasza wszystkich do odwiedzenia i obejrzenia prezentowanych wystaw. Placówka, za symboliczną złotówkę, udostępnia swoje zbiory od 19.00 do 23.00.
Goście sandomierskiego muzeum w sobotni wieczór mogą obejrzeć wszystkie obecnie prezentowane wystawy czasowe oraz ekspozycje stałe. Mają one zostać na tę okazję specjalnie oświetlone.
Wśród odwiedzanych wystaw warto zwrócić uwagę na zbiór zabytkowych map ziem polskich, poczynając od najstarszej mapy z 1662 roku, wykonanej przez wybitnego kartografa królowej Elżbiety I Johna Speeda czy XVIII wiecznych map wykonanych w okresie Sejmu Wielkiego. Wystawa zatytułowana „Imago Terrae Sandomiriensis” dostępna jest tylko do 2 czerwca, warto więc obejrzeć skarby kartograficzne i przyrządy, wykorzystywane przy wyznaczaniu szlaków morskich i lądowych.
Interesujące są także elementy ekspozycji pt. “Twarze Powstania Styczniowego”. Przedstawia ona ikoniczne postaci Powstania Styczniowego stanowiące punkt wyjścia do opowieści o zaangażowaniu poszczególnych grup społecznych w ten narodowy zryw. Zwiedzający mogą zobaczyć sylwetki przywódców insurekcji: Traugutta, Langiewicza, Zygmunta Sierakowskiego i Konstantego Kalinowskiego. Ekspozycję dopełniają repliki strojów z epoki, kioski multimedialne z powstańczą ikonografią oraz ryciny Grottgera ze zbiorów Muzeum Zamkowego.
Nie można ominąć ekspozycji archeologicznych, ukazujących najdawniejsze dzieje dzisiejszej Sandomierszczyzny, skarby zamku królewskiego, a także kamień optymizmu – krzemień pasiasty.
W trakcie Nocy Muzeów w sklepiku muzealnym będzie można również nabyć z 30% rabatem wszystkie publikacje wydane przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. 13 maja Muzeum Zamkowe w Sandomierzu będzie czynne dla zwiedzających w godzinach 10.00-18.00, oraz podczas samej Nocy Muzeów w godzinach od 19.00-23.00 (ostatnie wejście g. 22.30).
Czytaj też:
> ZTM wzmacnia komunikację z okazji Europejskiej Nocy Muzeów
To może Cię zainteresować
-
Miniaturowy świat wielkich rzeczy. Nowa wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy [zdjęcia]
-
Kieleckie placówki kultury w ten weekend dostępne za darmo [lista atrakcji]
-
Retro-gry wróciły do Muzeum Zabawek. Można nie tylko zobaczyć, ale też zagrać [ZDJĘCIA, WIDEO]
-
Muzum Zabawek zaprasza w podróż do prehistorii kina [ZDJĘCIA]
-
ZTM wzmacnia komunikację z okazji Europejskiej Nocy Muzeów
-
Kieleckie muzea szykują się do Europejskiej Nocy Muzeów [propozycje]
-
Miasto Kielce przedstawiło propozycje na majówkę [LISTA]
-
Pamiętacie grę Mario i komputery Atarii? W Kielcach możecie cofnąć się w czasie i pograć na sprzęcie sprzed lat
-
Kielce z tektury. Na nową wystawę zaprasza Muzeum Zabawek i Zabawy [ZDJĘCIA, WIDEO]
Dzieje się
Teatr Kubuś zaprasza na pierwszą premierę w nowej siedzibie. Znamy termin [wideo, zdjęcia]
Opublikowano
9 miesięcy temu-
19 lipca 2024
31 sierpnia i 1 września 2024 o godz. 18 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na premierę „Celestyny”, która zainauguruje nową siedzibę teatru „Kubuś” przy ul. Zamkowej 1. (więcej…)
Dzieje się
Warsztaty, kino letnie i relaks w sobotę w Ogrodzie Botanicznym
Opublikowano
9 miesięcy temu-
18 lipca 2024
Duża dawka wytchnienia wśród zieleni, Oranżeria Somersby, wyciszający Quiet Box, warsztaty przygotowane przez Fundację Ekologiczną Pszczołą Musi Być oraz kino letnie – takie atrakcje będą czekać na gości Ogrodu Botanicznego już w sobotę (20 lipca). Akcja „Zapylamy z pomocą” marki Somersby rozpocznie się o godzinie 13. (więcej…)
Dzieje się
Majówka w Tokarni: W sobotę i niedzielę Świętokrzyski Festiwal Smaków
Opublikowano
12 miesięcy temu-
30 kwietnia 2024
W sobotę i niedzielę (4 i 5 maja) na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni odbędzie się Świętokrzyski Festiwal Smaków. (więcej…)
Dzieje się
W Kielcach rozpoczął się Jarmark Walentynkowy. Atrakcje będą też w weekend
Opublikowano
1 rok temu-
14 lutego 2024
W centrum Kielc rozpoczął się Jarmark Walentynkowy. Na ulicy Sienkiewicza, między Placem Artystów a mostkiem na Silnicy, zaparkowały food trucki. Są też stoiska handlowe z rękodziełem, produktami regionalnymi i dekoracjami. (więcej…)
Dzieje się
Miniaturowy świat wielkich rzeczy. Nowa wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy [zdjęcia]
Opublikowano
1 rok temu-
14 stycznia 2024
„Miniaturowy świat wielkich rzeczy” – to tytuł nowej wystawy czasowej, którą oglądać można w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ekspozycja składa się z ponad 150 unikatowych modeli, w tym maszyn, statków, samochodów, samolotów i wielu innych obiektów, które są dowodem ogromnej pasji modelarskiej oraz wielkich odkryć w świecie nauki. (więcej…)
Dzieje się
6 grudnia oficjalne włączenie lampek na miejskiej choince. W tym roku zmieniono jej lokalizację
Opublikowano
1 rok temu-
3 grudnia 2023
W środę, 6 grudnia, ulicami Kielc przejdzie orszak Świętego Mikołaja. Kolorowy pochód wyruszy sprzed pomnika Henryka Sienkiewicza o godz. 17. W rolę „Mikołajów” wcielą się pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ale do pochodu mogą dołączyć wszyscy.
Najnowsze informacje


Prezenty na ślub – eleganckie kosze prezentowe jako forma podziękowania dla gości i rodziców
Ślub to chwila pełna znaczeń. Dla wielu par to czas radości, wzruszeń i wdzięczności. Coraz częściej nowożeńcy chcą wyrazić ją w wyjątkowy sposób. Prezenty na ślub...


Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?
Polski przedsiębiorca ma dziś do wyboru wiele opcji w zakresie prowadzenia księgowości. Może zdecydować się na samodzielne rozliczenia, zatrudnienie księgowej na etat lub skorzystanie z usług...


Jak wybrać profesjonalną firmę do archiwizacji dokumentów?
Na rynku działa wiele firm oferujących usługę archiwizacji i niszczenia dokumentów. Wybór odpowiedniej nie jest łatwy, zwłaszcza dla osoby, która nie posiada wiedzy branżowej. Podpowiadamy,...


„Przydatne w drogerii” – korzystaj z aplikacji na zakupach w Rossmannie
Aż 10 milionów użytkowników ma w swoich smartfonach aplikację Rossmann PL. Daje ona wiele korzyści: pokazuje najlepsze promocje, akcje specjalne, umożliwia wygodne zakupy online....


Bieg Rossmann Run z aplikacją dla 500 tys. biegaczy
Trzy… dwa… jeden… Start! Ruszają zapisy na Bieg Rossmann Run z aplikacją. Od piątku 4 kwietnia do naszej zabawy mogą już dołączać osoby, które...


Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego?
Coraz więcej osób decyduje się na trening personalny, aby zwiększyć efektywność treningów. Indywidualne podejście i skupienie na realizacji konkretnych celów to gwarancja lepszych wyników....


Wynajem biura Kielce – idealne miejsce na Twój biznes
Szukasz przestrzeni do prowadzenia działalności w dogodnej lokalizacji? Wynajem biura Kielce to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą działać w dynamicznym otoczeniu biznesowym. Oferujemy...


Perfumy beBIO Ewa Chodakowska już w Rossmannie
Rossmann przedstawia nowość, na którą czekały nie tylko fanki Ewy Chodakowskiej. Kolekcja pięciu wód perfumowanych beBIO powstała jako hołd dla różnych aspektów kobiecego...


Rossmann przedłuża Dzień Kobiet
W drogeriach Rossmann megaceny na setki zapachów obowiązują aż do 21.03.2025.


Salon optyczny – miejsce w którym zadbasz o swój wzrok
Dbanie o wzrok powinno być priorytetem dla każdego, niezależnie od wieku. Regularne badanie wzroku pozwala nie tylko wykryć ewentualne wady, ale również zapobiec poważniejszym problemom...


Gdzie warto oszczędzać podczas przeprowadzki, a na czym nie warto?
Koszty przeprowadzki lokalnej – gdzie warto oszczędzać, a na czym nie warto?


Gdzie wybrać się na rodzinne pływanie na desce SUP?
Pływanie na desce SUP to doskonała forma aktywnego spędzania czasu na wodzie, zwłaszcza dla rodzin posiadających dmuchane deski. Wybór odpowiedniego miejsca ma kluczowe znaczenie...


Perfumy lane – idealne rozwiązanie dla miłośników pięknych zapachów
Perfumy lane zyskują coraz większą popularność wśród osób, które cenią sobie wyjątkowe zapachy w przystępnej cenie. To doskonała alternatywa dla drogich perfum,...


Dodatkowa praca jako kierowca w Kielcach?
Szukasz dodatkowego źródła dochodu w Kielcach? Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą praca jako kierowca taxi! W tym artykule przybliżymy Ci wszystkie zalety tego...


Rossmann: Darmowy gigapakiet z teatrzykiem i pacynkami dla dzieci
Czyściochowa Akademia to bezpłatny program edukacyjny, skierowany do żłobków, przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych. W atrakcyjny sposób – z pomocą Czyściochów, czyli sympatycznych zwierzątek, pomagamy...


Masaż leczniczy: Naturalny sposób na ulgę w bólu i poprawę zdrowia
Masaż leczniczy to jedna z najstarszych metod terapii, która łączy przyjemność z korzyściami zdrowotnymi. Ta naturalna technika pomaga złagodzić ból, poprawić funkcjonowanie organizmu i zrelaksować się....


Rossmann: Najwyższe obroty i rekord nowych drogerii
Rok 2024 był rekordowy dla Rossmanna w Polsce. Po raz pierwszy obroty firmy wyniosły aż 17,9 mld zł. – Ponadto przez 12 miesięcy uruchomiliśmy...


Jakie czynniki pomagają wygrać z alkoholizmem?
W nałóg zdecydowanie łatwiej jest wpaść niż z niego wyjść. Alkoholizm stopniowo niszczy wszystkie sfery życia po kolei. W momencie, gdy osoba uzależniona zdaje sobie...


Nie inwestujesz w marketing? Twoja firma na tym traci!
Marketing to nie tylko dodatek do działalności firmy, ale jej fundament. Bez odpowiedniej strategii marketingowej trudno osiągnąć przewagę konkurencyjną, zdobyć nowych klientów czy zbudować trwałą markę. Brak...


Podstawka zamiast fotelika? Kluczowe zasady bezpiecznego przewożenia dzieci
Wielu rodziców zastanawia się, czy wystarczy zwykła podstawka zamiast fotelika podczas jazdy samochodem. W dobie rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa dziecka i dynamicznie zmieniających...


Fotograf na wesele Warszawa: przewodnik dla przyszłych małżonków
Jak znaleźć idealnego fotografa ślubnego w Warszawie?


Dieta na odporność – co jeść, by wzmocnić organizm?
Odporność to kluczowy element dbania o zdrowie, szczególnie w okresach przejściowych, kiedy narażeni jesteśmy na zmiany temperatury, przeziębienia i infekcje. Odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na nasze...


Czy zimą są komary w Polsce?
Kiedy myślimy o komarach, od razu wyobrażamy sobie letnie wieczory spędzone w ogrodzie lub nad jeziorem, przerywane nieprzyjemnym bzyczeniem i swędzeniem po ukąszeniach. Zimą, gdy temperatura spada...


Top 5 Najlepszych Giełd Kryptowalutowych w 2025 Roku
Rynek giełd kryptowalutowych rozwija się dynamicznie, a platformy konkurują, aby zapewnić traderom najlepsze narzędzia, ETF-y, handel kryptowalutami i kontraktami terminowymi, dźwignię, płynność...


Kampanie Rossmanna wyróżnione prestiżowymi nagrodami
W minionym 2024 Rossmann kreował i produkował nowe angażujące kampanie. Efektem tego były marketingowe nagrody przyznawane w prestiżowych konkursach. Doceniono siłę marki Rossmann,...
Z kraju i ze świata


Pomagamy jak umiemy – pierwszy etap remontu w ICZMP zakończony!
Dzięki wsparciu klientów i pracowników Rossmanna zakończył się pierwszy etap remontu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Do całkowicie odmienionej przestrzeni, w której docelowo...


Ruszyły zapisy na Bieg Rossmann Run
Ruszyły zapisy na 22. edycję Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. W Łodzi może pobiec aż 8 tys. osób, a w całej Polsce – z aplikacją Rossmann...


Rossmann Run: rekordowy bieg w Łodzi i jeden z największych biegów z aplikacją na świecie!
Mamy rekord! W 21. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w Łodzi na 10 km wzięło udział aż 5.600 zawodników, a z aplikacją Rossmann PL pobiegło ponad188...


Protestujący rolnicy nie przepuścili karetki jadącej do chorego! [wideo]
Wtorek upłynął w Polsce pod znakiem rolniczych protestów. W całym kraju odbyło kilkadziesiąt blokad. Manifestujący sprzeciwiali się w ten sposób napływowi produktów rolnych z Ukrainy...


Będzie obowiązek chipowania psów i kotów? Unia proponuje, trwają konsultacje
Komisja Europejska zdecydowała o nowelizacji unijnych przepisów w sprawie dobrostanu zwierząt. Nowe rozwiązania dotyczą m.in. obowiązku czipowania czworonogów, powstawania baz danych na ich temat...
Przeczytaj też


Skracanie pszenicy ozimej – kiedy i jak przeprowadzać regulację wzrostu?
Skracanie pszenicy ozimej to istotny element technologii uprawy, który pozwala ograniczyć ryzyko wylegania roślin, poprawić ich kondycję oraz zwiększyć potencjał plonowania. Prawidłowa regulacja...


Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego? Praktyczny poradnik dla narzeczonych
Wybór fotografa ślubnego to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujecie podczas planowania ślubu. To właśnie zdjęcia będą pamiątką, do której będziecie wracać przez lata, a odpowiednio uchwycone...


Jak działa nasz umysł? Mity na temat psychologii i ludzkiego zachowania, które wciąż w nas żyją
W dobie wszechobecnych informacji i szybkiego dostępu do wiedzy, wiele osób wciąż wierzy w przestarzałe lub wręcz fałszywe twierdzenia dotyczące ludzkiej psychiki. Mity na temat...


9 pomysłów na prezent dla krawcowej i pasjonatek szycia
Znalezienie idealnego prezentu dla krawcowej bywa wyzwaniem – chcemy podarować coś praktycznego, ale z osobistym sznytem. Zestaw modnych tkanin z wykrojami, overlock ułatwiający...


Jaką szafę wybrać do sypialni? Praktyczny poradnik i najnowsze trendy wnętrzarskie
Wybór odpowiedniej szafy do sypialni powinien rozpocząć się od dokładnego określenia naszych potrzeb. Kluczowe jest, aby mebel był nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny i dopasowany...


Zalety i wady diety wegańskiej – jak zbilansować roślinny jadłospis
Dieta wegańska, oparta wyłącznie na produktach roślinnych, przyciąga uwagę osób poszukujących zdrowego stylu życia, dbałości o środowisko i etycznego podejścia do konsumpcji. Jej popularność...


Uprawa warzyw i ziół w donicach – praktyczne porady dla miłośników małych ogrodów
W czasach, gdy tempo życia w miastach nie zwalnia, a przestrzeń prywatna często ogranicza się do kilku metrów kwadratowych balkonu lub niewielkiego ogródka, coraz więcej osób...


Kryzys pracy w IT – czy AI pozbawi pracy informatyków?
Odpowiedź jest krótka: tak, ale nie wszystkich i nie od razu. Branża IT przeżywa kryzys, bo sztuczna inteligencja zaczyna wykonywać zadania, które do niedawna należały do ludzi. Raporty...


Wody siarczkowe – poznaj ich właściwości!
Lecznicze kuracje siarczkowe od wieków cieszą się uznaniem w medycynie uzdrowiskowej. Wody bogate w związki siarki są wykorzystywane zarówno w terapii różnych schorzeń, jak i w profilaktyce...


Konsultant ClickUp – ekspert, który pomoże uporządkować Twoją firmę
Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że skuteczne zarządzanie projektami, zadaniami i czasem pracy wymaga odpowiednich narzędzi. ClickUp to rozbudowana platforma, która może pełnić...


Rejsy po Kanale Elbląskim – jakie wybrać?
Kanał Elbląski to prawdziwa perła hydrotechniki i jeden z najbardziej unikatowych szlaków wodnych na świecie. Jego największą atrakcją są rejsy, które pozwalają podziwiać nie tylko malownicze krajobrazy,...


Jakie akcesoria są potrzebne do treningów BJJ i MMA?
Treningi brazylijskiego jiu-jitsu (BJJ) i mieszanych sztuk walki (MMA) cieszą się coraz większą popularnością. Te dyscypliny sportowe wymagają nie tylko odpowiedniej techniki i zaangażowania, ale również...


RODO w firmie – jak przestrzegać przepisów o ochronie danych osobowych?
W dobie cyfryzacji i rosnącej roli danych osobowych każda firma, niezależnie od wielkości, musi działać zgodnie z przepisami RODO – Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych....


Kajak wędkarski – nowy wymiar wędkowania na wodzie
Wędkarstwo od zawsze kojarzyło się z relaksem, spokojem i bliskością natury. Dla wielu pasjonatów liczy się nie tylko sam moment złowienia ryby, ale także cały proces,...


Premiera nowej koszulki na Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run
Organizatorzy imprezy oraz sponsor tytularny firma Rossmann zaprezentowali biegową koszulkę na nadchodzący Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Twórczynią projektu jest graficzka i projektantka...


Co wynaleźli Polacy? 12 najsłynniejszych wynalazków
Polscy wynalazcy zmienili świat na zawsze – czy wiesz, że bez ich pomysłów nie miałbyś smartfona, bezpiecznej kolei ani nawe wycieraczek w samochodzie? Od lampy naftowej Łukasiewicza...


Genialny trik na piękny zapach w domu. Wrzuć to do odkurzacza, a efekt cię zaskoczy
Nieprzyjemne zapachy unoszące się w domu po odkurzaniu to częsty problem, z którym trudno sobie poradzić bez sięgania po chemiczne odświeżacze powietrza. Istnieje jednak prosty sposób, aby...


Depilacja pastą cukrową – naturalna alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji
Depilacja pastą cukrową to metoda, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych i skutecznych sposobów na usunięcie zbędnego owłosienia. W przeciwieństwie do tradycyjnych wosków...


Jak skutecznie wdrożyć ClickUp w zespole, który boi się zmian?
Zmiana narzędzi do zarządzania pracą w firmie to duże wyzwanie – szczególnie jeśli zespół jest przyzwyczajony do dotychczasowych metod i obawia się nowego systemu. ClickUp...


Opony do ciężarówek: Jak postępować w przypadku awarii pęknięcia opony
Opony do ciężarówek są kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo i efektywność transportu. Awaria opony, tak jak pęknięcie, może być niebezpieczna i wymaga natychmiastowej reakcji. W tym artykule...


Czy elastyczne godziny pracy i home office to przyszłość?
Wyobraź sobie, że wstajesz rano bez budzika. Nie musisz w pośpiechu szykować się do pracy, stać w korkach ani czekać na spóźniony autobus. Zamiast tego, siadasz z kawą...
Popularne artykuły
-
Lifestyle2 tygodnie temu
Kryzys pracy w IT – czy AI pozbawi pracy informatyków?
-
Zdrowie2 tygodnie temu
Wody siarczkowe – poznaj ich właściwości!
-
Dom i ogród2 tygodnie temu
Uprawa warzyw i ziół w donicach – praktyczne porady dla miłośników małych ogrodów
-
Lifestyle2 tygodnie temu
Zalety i wady diety wegańskiej – jak zbilansować roślinny jadłospis
-
Lifestyle6 dni temu
9 pomysłów na prezent dla krawcowej i pasjonatek szycia
-
Lifestyle2 tygodnie temu
Konsultant ClickUp – ekspert, który pomoże uporządkować Twoją firmę
-
Lifestyle6 dni temu
Jak działa nasz umysł? Mity na temat psychologii i ludzkiego zachowania, które wciąż w nas żyją
-
Dom i ogród1 tydzień temu
Jaką szafę wybrać do sypialni? Praktyczny poradnik i najnowsze trendy wnętrzarskie
-
Wiadomości z regionu6 dni temu
„Przydatne w drogerii” – korzystaj z aplikacji na zakupach w Rossmannie
-
Artykuł sponsorowany5 dni temu
Jak wybrać profesjonalną firmę do archiwizacji dokumentów?
-
Artykuł sponsorowany5 dni temu
Prezenty na ślub – eleganckie kosze prezentowe jako forma podziękowania dla gości i rodziców
-
Lifestyle3 dni temu
Skracanie pszenicy ozimej – kiedy i jak przeprowadzać regulację wzrostu?