Dzieje się
Festiwal Sztuki i Mediów „Otwarte Książki” już w lipcu. To nowa propozycja na świętokrzyskiej mapie kulturalnej
Opublikowano
5 lat temu-

Festiwal Sztuki i Mediów „Otwarte Książki” to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie regionu. W pierwszy lipcowy weekend w plenerze dworku Stefana Żeromskiego oraz Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach koło Kielc gościć będą osobowości kultury i mediów, którzy podczas spotkań autorskich opowiedzą o swoich książkach.
Wśród gwiazd festiwalu Otwarte Książki w Ciekotach pojawią się Beata Tadla i Dorota Miśkiewicz.
– To nasza nowa propozycja i otwarcie pleneru Żeromszczyzny na letnią, swobodną rozmowę o kulturze. Zaproszenie na Otwarte Książki przyjęli pisarze, muzycy i dziennikarze, którzy cieszą się ogromną sympatią swoich fanów, ale też uznaniem branży – mówi Wojciech Purtak, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.
Dodaje, że nazwa festiwalu nawiązuje do instalacji artystycznej w „Szklanym Domu” składającej się właśnie z otwartych, latających książek.
Sobota (4 lipca) zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Z fanami spotkają się: Beata Tadla, jedna z najbardziej lubianych telewizyjnych prezenterek, obecnie związana z Radiem Zet i Onet Rano, zwyciężczyni „Tańca z gwiazdami”.
O swoich książkach opowie Renata Piątkowska, ceniona pisarka literatury dla dzieci, która dla sieci Biedronka stworzyła serię książek o Gangu Słodziaków.
Jacek Komuda będzie mówić o swoich historycznych fascynacjach historią m.in. na przykładzie ostatnich bestsellerowych książek „Hubal” i „ Westerplatte”.
Zaproszenie przyjęła również Danuta Hanna Jakubowska, dyrektor Biura Promocji prestiżowego programu społecznego Mistrz Mowy Polskiej opowie o przyjaźni z Barbarą Wachowicz i pracą nad jej ostatnią książką „Chopin. Sercem Polak”, którą dokończyła po śmierci pisarki.
Pierwszy dzień zakończy akustyczny koncert Doroty Miśkiewicz, której akompaniować będzie Marek Napiórkowski. Oboje zaliczani są do grona najbardziej cenionych muzyków jazzowych. Wokalistka ma na swoim koncie piosenki, które świetnie radziły sobie na Liście Przebojów Trójki.
Gościem wydarzenia będzie również Agnieszka Kopacz, prezenterka i dziennikarka telewizji WP. Góralka świętokrzyska, wielbicielka sportu i dobrej literatury. Poprowadzi spotkania z Beatą Tadlą i Jackiem Komudą.
W niedzielę (5 lipca) odbędzie się spotkanie z Hanną Bogoryją-Zakrzewską, cenioną reportażystką Polskiego Radia, która opowie o książce „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści prawdziwe”.
Będzie też coś dla osób dbających o nieprzeciętną kuchnię. Iwona Zasuwa, autorka jedynej w Polsce kulinarnej trylogii „Smakoterapia” od lat edukuje, jak jeść zdrowo i żyć w zgodzie z naturą. Świetnie śpiewa, od lat towarzyszy na scenie Kayah w jej wszystkich muzycznych projektach.
Na finał festiwalu zaśpiewa Kasia Lisowska, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Będzie to zupełna prapremiera. Po raz pierwszy w plenerze zabrzmią piosenki z debiutanckiej płyty „Silna”. Akompaniować będzie jej Łukasz Kowalski, aranżer, kierownik zespołu Andrzeja Piasecznego.
Wydarzenie odbędzie się w plenerze przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa związanych z trwającą epidemią koronawirusa. Obowiązują rezerwacje bezpłatnych wejściówek na każdy z dni wydarzenia. Można je zamówić wysyłając maila szklanydom@maslow.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 41 311 21 28. Na każdy dzień organizatorzy mają tylko 150 miejsc!
OTWARTE KSIĄŻKI. FESTIWAL SZTUKI I MEDIÓW – program
SOBOTA 4 – LIPCA
16:00 – 16:45 – Beata Tadla
Dziennikarka i prezenterka, która skradła serce widzów i radiosłuchaczy, autorka książek. Laureatka tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Opowie m.in. o swojej pracy, ale też o tym, jak wygrywa się program „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”.
17:00 – 17:45 – Renata Piątkowska
Jedna z najbardziej lubianych pisarek dla dzieci. Kawalerka Orderu Uśmiechu. Opowie o swoich książkach oraz bestsellerowej serii „Gang Słodziaków” napisanej dla sieci Biedronka.
18:00 – 18:45 – Jacek Komuda
Jego historyczne powieści pasjonują zarówno wielbicieli prozy z gatunku płaszcza i szpady jak i fanów „Wiedźmina”. Porozmawiamy m.in. o fascynujących wydarzeniach z kart historii Polski.
19:00 – 19:30 – Danuta Hanna Jakubowska
Dyrektor Biura Promocji prestiżowego programu społecznego Mistrz Mowy Polskiej opowie o przyjaźni z Barbarą Wachowicz i pracą nad jej ostatnią książką „Chopin. Sercem Polak”, którą dokończyła po śmierci pisarki.
20:00 – koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego
Absolutnie wyjątkowy muzyczny duet. Oboje zaliczani są do grona najbardziej cenionych polskich muzyków jazzowych. Dorota śpiewa zarówno piosenki świetnie radzące sobie na listach przebojów jak i klasykę. Marek współpracuje z muzycznymi tuzami i nie bez powodu wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego polskiego jazzowego gitarzysty.
NIEDZIELA – 5 LIPCA
17:00 – 17.45 – Hanna Bogoryja- Zakrzewska
Trudno wyobrazić sobie bez niej polski reportaż radiowy. Od lat blisko ludzi. Doceniona prestiżowym Złotym Mikrofonem Polskiego Radia. Wraz z Katarzyną Błaszczyk napisała książkę „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści prawdziwe”.
18:00 – 18:45 – Iwona Zasuwa
Matka Smakoterapia, która zmieniła myślenie o kuchni i jedzeniu.
Autorka jedynej w Polsce kulinarnej trylogii „Smakoterapia”. Od lat edukuje, jak jeść zdrowo i żyć w zgodzie z naturą. Świetnie śpiewa, od lat towarzyszy na scenie Kayah w jej wszystkich muzycznych projektach.
19:15 – koncert Kasi Lisowskiej
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Człowiek orkiestra. Wykłada w Katedrze Muzyki UJK. U nas zaśpiewa zupełnie premierowo piosenki ze swojej debiutanckiej płyty „Silna”. Towarzyszyć będzie jej Łukasz Kowalski, kierownik muzyczny zespołu Andrzeja Piasecznego.
Imprezy towarzyszące:
sobota: 16:00 – 18:00 – warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci wokół twórczości Stefana Żeromskiego
niedziela: 16:00 – 18:00 – spotkanie plastyczno-literackie dla dzieci
na podstawie książki „Bajkowa kraina” Aleksandry Gładyś-Jakubczyk organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Masłowie
Źródło: Szklany Dom w Ciekotach

To może Cię zainteresować
-
Radni Masłowa blokują utworzenie Centrum Historii Lotnictwa. „Jest wiele ważniejszych inwestycji…”
-
Schroniska młodzieżowe w Górach Świętokrzyskich – idealna baza dla turystów
-
Mieszkańcy Gminy Masłów gotowi do ratowania życia! Zakończył się cykl szkoleń z pierwszej pomocy z AED
-
Ta piekarnia słynie w całej okolicy. Przyjeżdżają do niej z Kielc i okolicznych miejscowości
-
Budowlany boom w podkieleckich gminach. Gdzie powstaje najwięcej domów? [WYKRES]
-
Nowa hala sportowa w Woli Kopcowej już otwarta [zdjęcia, wideo]
-
W Gminie Masłów padł rekord zbiórki na rzecz WOŚP
-
Są nowe dane o słuchalności stacji radiowych w Kielcach. Kto wygrywa? [WYKRES]
-
Gmina Masłów: W Domaszowicach nagrywano koncert kolęd [wideo, zdjęcia]
Dzieje się
Aleksandra Kurzak gwiazdą XXXI Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju
Opublikowano
2 miesiące temu-
3 czerwca 2025
Festiwal z gwiazdą światowego formatu
Dzieje się
Noc na Zamku w Chęcinach 2025 – program, bilety i atrakcje
Opublikowano
2 miesiące temu-
31 maja 2025
Wyjątkowa noc pełna historii i emocji
Dzieje się
Klocki Fest 2025 w Kielcach: Gwiazdy LEGO® i niezapomniane warsztaty dla dzieci
Opublikowano
2 miesiące temu-
31 maja 2025
31 maja i 1 czerwca Targi Kielce zamienią się w królestwo kreatywności podczas Klocki Fest 2025 – największej imprezy z okazji Dnia Dziecka w regionie. Na uczestników czekają warsztaty z najpopularniejszymi twórcami LEGO® w Polsce, wyjątkowe atrakcje i mnóstwo zabawy! (więcej…)
Dzieje się
Varius Manx & Kasia Stankiewicz gwiazdą Dni Miasta Skarżyska-Kamiennej! Czerwiec pełen atrakcji
Opublikowano
2 miesiące temu-
30 maja 2025
Tegoroczne Dni Miasta Skarżyska-Kamiennej potrwają cały czerwiec! W programie znajdzie się coś dla każdego – od rodzin z dziećmi po seniorów, miłośników sportu, sztuki i historii. Kulminacyjnym punktem będzie koncert finałowy 29 czerwca na stadionie Ruchu, gdzie wystąpi legendarne połączenie: Varius Manx z Kasią Stankiewicz. (więcej…)
Dzieje się
Średniowieczny Jarmark Klasztorny na Karczówce – podróż w czasie na 1000-lecie koronacji Chrobrego
Opublikowano
2 miesiące temu-
30 maja 2025
W dniach 23-24 sierpnia 2025 r. kielecka Karczówka zamieni się w tętniące życiem średniowieczne miasteczko. Średniowieczny Jarmark Klasztorny to wyjątkowa okazja, by przenieść się w czasy Bolesława Chrobrego i poczuć atmosferę sprzed tysiąca lat. (więcej…)
Dzieje się
„Trenuj z Wojskiem” – bezpłatne szkolenie już 7 czerwca w Kielcach
Opublikowano
2 miesiące temu-
29 maja 2025
7 czerwca na terenie Kieleckiej Bukówki odbędzie się szósta edycja popularnego projektu „Trenuj z Wojskiem”. Organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i 10 Świętokrzyską Brygodę Obrony Terytorialnej szkolenie potrwa od 8:00 do 16:00. (więcej…)
Najnowsze informacje


Złote kolczyki – ponadczasowy wybór dla każdej kobiety
Złote kolczyki to jeden z tych elementów biżuterii, który od pokoleń pozostaje symbolem elegancji, klasy i dobrego smaku. Ich uniwersalny charakter sprawia, że doskonale komponują się...


Inwestycja w dokładność, czyli właściwy wybór urządzeń ważących, zwraca się w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw
W dzisiejszym biznesie dokładność jest kluczem do sukcesu. W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw marża jest często niewielka.


Kiedy udać się do fizjoterapeuty? Objawy, których nie można ignorować
Masz ból pleców, ograniczoną ruchomość lub przewlekłe napięcie mięśni? Sprawdź, kiedy warto udać się do fizjoterapeuty i jakie objawy powinny Cię zaniepokoić.


Rossmann: Z Amo’ya bądź dla siebie codziennie
Już jest – nowa, wyjątkowa marka, dostępna tylko w drogeriach Rossmann. Zachęca do traktowania swojego ciała z uwagą i czułością, do „bycia dla siebie codziennie”.


Jak działa ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach? Przebieg terapii
Nosisz się z zamiarem podjęcia terapii uzależnień? A może członek Twojej najbliższej rodziny zmaga się z nałogiem i chcesz mu pomóc? Wybierz dobry ośrodek leczenia uzależnień,...


Nadzieje Kielc 2025 przyznane. Zobacz do kogo trafiły nagrody
Za nami jubileuszowa, 30. edycja gali „Nadzieje Kielc”. To wyróżnienie dla młodych ludzi z pasją, ambicją i imponującymi osiągnięciami – w nauce, kulturze, sporcie i działalności...


Pacjent zaatakował pielęgniarza w kieleckim szpitalu. Poważne złamanie ręki
Agresywny incydent na SOR-ze


Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej świętowała 7. rocznicę powstania
10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej (10 ŚBOT) po raz siódmy obchodziła swoje święto. Główne uroczystości odbyły się 10 czerwca w Parku Etnograficznym...


Industria Kielce z nowym partnerem. Od sezonu 2025/2026 w strojach adidas
Legenda polskiej piłki ręcznej łączy siły z adidas


Policja zlikwidowała plantację marihuany – zabezpieczono 2 kg suszu i 28 krzewów
Nielegalna uprawa konopi odkryta przez policję


Kazimierza Wielka z nową trasą rowerową! Są pieniądze na projekt „Rowerowe SPA VELO”
Świętokrzyskie inwestuje w turystykę rowerową – w latach 2025-2027 powstanie nowy odcinek ścieżki rowerowej w Kazimierzy Wielkiej, który połączy uzdrowiskowe atrakcje regionu.


Świętokrzyskie: 81-latek przygnieciony przez własny ciągnik [zdjęcia]
Do groźnego wypadku doszło w sobotę (7.06) na leśnym odcinku ul. Trójca w Zawichoście. 81-letni rolnik został przygnieciony przez wywrócony ciągnik Ursus, ale samodzielnie wydostał się spod...


Kielce szykują się do remontów ulic Piekoszowskiej i Kołłątaja
Miejski Zarząd Dróg wkrótce wybierze wykonawców prac, które mają poprawić stan nawierzchni dwóch ważnych arterii w mieście. Prace potrwają 120 dni...


Świętokrzyskie: Wycieczka zostawiła dziecko w toalecie restauracji… i odjechała
Szokujące zdarzenie w Sandomierzu: grupa wycieczkowa odjechała, zostawiając w toalecie pizzerii 7-letniego chłopca. Dzięki czujności właściciela lokalu dziecko zostało odnalezione, ale sytuacja budzi...


Radni Masłowa blokują utworzenie Centrum Historii Lotnictwa. „Jest wiele ważniejszych inwestycji…”
Po burzliwej sześciogodzinnej debacie radni gminy Masłów nie wyrazili zgody na zmianę wieloletniej prognozy finansowej, blokując budowę Centrum Historii Lotnictwa, nowej atrakcji regionu.


Kierowca zignorował zakaz jazdy i wiózł dzieci autokarem z pękniętą szybą! Interwencja policji w Sandomierzu
Policjanci z Sandomierza udaremnili niebezpieczny wyjazd 20 uczniów na wycieczkę szkolną. Kierowca autokaru, mimo wcześniejszego zakazu, zdecydował się jechać niesprawnym pojazdem.


Świętokrzyskie: Niewybuch w… podporach szopy
Podczas prac porządkowych na prywatnej posesji w Ludwinowie (gm. Małogoszcz) 46-letni mężczyzna odkrył cztery rakiety kalibru 210 mm pochodzące z czasów II Wojny Światowej....


Policja z Końskich ma swoją maskotkę. To Sierżant Kuc
Ponad 300 prac konkursowych, mnóstwo kreatywności i w końcu – zwycięzcy! Komenda Powiatowa Policji w Końskich ma już swoją oficjalną maskotkę, która będzie towarzyszyć funkcjonariuszom...


Urobus w Świętokrzyskiem: Bezpłatne badania urologiczne dla mężczyzn 45+
Mobilna pracownia urologiczna jeździ po regionie, oferując darmowe badania profilaktyczne. To szansa na wczesne wykrycie nowotworów i innych chorób układu moczowo-płciowego!


Skąd bierze się paliwo na kieleckich stacjach? Zajrzyj za kulisy logistyki Orlenu, BP i Shell
Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd pochodzi paliwo, które tankujesz na co dzień? Choć może się wydawać, że każda stacja dostaje paliwo prosto z rafinerii, rzeczywistość...


Schroniska młodzieżowe w Górach Świętokrzyskich – idealna baza dla turystów
Planujesz aktywny wypoczynek w regionie świętokrzyskim? Sprawdź ofertę komfortowych i niedrogich schronisk w Mąchocicach i Chęcinach!


Remont ul. Warszawskiej w Kielcach rusza już wkrótce! Co się zmieni i jakich utrudnień się spodziewać?
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach podpisał umowę na remont nakładkowy ul. Warszawskiej. Prace potrwają 120 dni i obejmą odcinek od ul. Turystycznej do ul. Jesionowej. Kierowcy zyskają nową,...


Rewolucja na placach zabaw w Kielcach! Trzy lokalizacje czekają na modernizację
Miasto Kielce rozpoczyna modernizację placów zabaw na Skwerze Brzezinki, ul. Giserskiej i ul. Różyckiego w ramach programu „Przyjazne Place Zabaw”. Nowe przestrzenie będą kolorowe, bezpieczne...


Politechnika Świętokrzyska świętuje 60-lecie
60 lat innowacji i kształcenia przyszłych inżynierów


Szkoła Rodzenia Vita w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka – przygotuj się do porodu i rodzicielstwa
Chcesz pewnie wejść w rolę rodzica? Szkoła Rodzenia Vita pomoże Ci przygotować się do porodu i opieki nad noworodkiem. Bez stresu, za to z profesjonalnym wsparciem położnych!
Z kraju i ze świata


Samoleczenie w Polsce: 55% obywateli radzi sobie z drobnymi dolegliwościami bez wizyty u lekarza
Polska jest liderem w UE pod względem samoleczenia – aż 55% pacjentów samodzielnie radzi sobie z łagodnymi objawami. Eksperci podkreślają, że odpowiedzialne samoleczenie odciąża system...


Polsce zabrakło mocy! Awaryjna dostawa prądu zza granicy! Czy grożą nam blackouty?
Poniedziałkowy wieczór (2 czerwca) przyniósł niepokojące sygnały – polski system energetyczny był na skraju wydolności. Słońce zaszło, wiatr ucichł, a elektrownie nie nadążały...


Rekordowy spadek ograniczeń prędkości na polskich kolejach. Pociągi punktualniejsze niż kiedykolwiek
Liczba ograniczeń na polskiej sieci kolejowej drastycznie spadła w ostatnich latach. W 2024 r. Polskie Linie Kolejowe S.A. odnotowały historyczny, 27-procentowy spadek, a do maja 2025 r....


Kanada w ogniu. Największa ewakuacja w historii – prawie 100 pożarów wymknęło się spod kontroli
Ponad 17 tysięcy osób ewakuowanych, setki pożarów i dramatyczna walka z żywiołem – Kanada mierzy się z jednym z najpoważniejszych kryzysów w swojej historii. Władze ostrzegają...


Wakacyjne zmiany na kolei: nowe przystanki, krótsze czasy przejazdów
Od 15 czerwca podróżowanie pociągami stanie się szybsze i wygodniejsze. Wprowadzana korekta rozkładu jazdy przyniesie wiele zmian, w tym nowe przystanki, skrócone czasy...
Przeczytaj też


Bieganie w pełnym słońcu. Na co uważać, żeby nie przesadzić?
Bieganie w środku dnia, kiedy słońce praży jak opiekacz do tostów, może być zarówno błogim resetem, jak i przepisem na zjazd energetyczny rodem z filmu...


Rok po rewolucji: Jak powszechny dostęp do badań prenatalnych wpłynął na zdrowie i świadomość społeczeństwa w Polsce?
Wprowadzenie nowych zasad dotyczących badań prenatalnych w Polsce budzi wiele emocji. W ciągu pierwszego roku od ich wdrożenia zauważalny jest wyraźny wpływ na zdrowie...


Sporty dla dziewczynek – które sprawdzają się najlepiej?
Wybór odpowiedniego sportu dla dziewczynki to jedna z najważniejszych decyzji, które mogą wpłynąć na jej całe życie. Aktywność fizyczna nie tylko kształtuje zdrowe nawyki, ale także...


Jak sprawdzić, czy ktoś zdalnie obserwuje Twój ekran w komputerze?
W dobie powszechnych połączeń zdalnych, aplikacji do pracy online, zdalnej pomocy technicznej i komunikatorów, zdalny dostęp do ekranu komputera stał się czymś codziennym. Niestety,...


Czy łóżko rehabilitacyjne elektryczne zużywa dużo prądu?
Wielu opiekunów osób chorych, starszych lub z niepełnosprawnościami staje przed pytaniem: czy łóżko rehabilitacyjne elektryczne nie podniesie znacząco rachunków za prąd? W czasach rosnących cen energii...


Jak zmienić pozycję chorego bez wysiłku fizycznego?
Zmienianie pozycji chorego w łóżku to codzienność setek tysięcy opiekunów w Polsce. Czasem robimy to intuicyjnie, czasem z trudem, obawiając się, że zrobimy krzywdę albo sobie, albo osobie,...


Jak dobrać rolety do aranżacji?
Wybór odpowiednich rolet to już nie tylko kwestia ochrony przed światłem i zapewnienia prywatności. W 2025 roku osłony okienne stają się istotnym elementem wystroju wnętrza, integrują...


Co to jest audyt SEO i kiedy warto go wykonać?
W dobie cyfrowej transformacji, obecność firmy w wyszukiwarce Google to nie luksus, a konieczność. SEO, czyli optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, pozwala osiągać lepszą widoczność...


Domowa apteczka seniora — co powinno się w niej znaleźć?
Wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko występowania różnych schorzeń, dlatego warto zadbać o to, aby domowa apteczka seniora była odpowiednio wyposażona. To nie tylko kwestia...


Jaki kolor szminki najlepiej pasuje do blond włosów?
Wybór idealnej szminki dla blondynki to nie tylko kwestia gustu, ale głównie dopasowania kolorystycznego. Kluczowe jest rozróżnienie między ciepłymi a chłodnymi podtonami skóry – złociste...


Poduszka ortopedyczna – czy pomoże na problemy z kręgosłupem?
Sen uchodzi za najlepszy czas na regenerację organizmu – nie tylko dla mózgu, ale i dla układu ruchu. Niestety w praktyce wiele osób budzi się nie z poczuciem ulgi,...


Shopify w Polsce – przewodnik po popularnej platformie e-commerce
Platforma Shopify zyskuje coraz większą popularność wśród polskich przedsiębiorców, którzy szukają prostego sposobu na uruchomienie sklepu internetowego. W 2025 roku w Polsce działa już...


Rodzaje wód pitnych
Rodzaje wód pitnych – czym różni się woda artezyjska od mineralnej, źródlanej i stołowej?


JuraPark Bałtów z prestiżowym Godłem „Teraz Polska”! Turystyczna perła Świętokrzyskiego nagrodzona
Bałtowski Kompleks Turystyczny dołączył do elitarnego grona laureatów najbardziej prestiżowego wyróżnienia w Polsce. Uroczysta gala w Belwederze potwierdziła wyjątkowość tego miejsca!


Świętokrzyskie: Filip Chajzer po dramatycznym wypadku na S7: „To był cud, że przeżyłem”
Filip Chajzer, znany dziennikarz i prezenter trafił do szpitala w Skarżysku-Kamiennej po groźnym wypadku motocyklowym. Sytuację opisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.


Katastrofa przy Dębie Bartku! Wichura złamała konar. Czy legendarny pomnik przyrody przetrwa?
Silny wiatr i ulewa spowodowały odłamanie spróchniałego konaru słynnego dębu. To kolejny taki incydent w jego długiej historii.


Aleksandra Kurzak gwiazdą XXXI Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju
Festiwal z gwiazdą światowego formatu


Świętokrzyskie: Kibic z promilami wtargnął na mecz. Sąd wymierzył surową karę
32-latek z gminy Bodzechów w stanie upojenia alkoholowego przerwał mecz piłkarski. Teraz zapłaci wysoką grzywnę i nie wejdzie na stadion przez 2 lata.


Ponad 2 promile na hulajnodze elektrycznej! 31-latek stracił 2500 zł
Policjanci z Połańca zatrzymali nietrzeźwego użytkownika hulajnogi elektrycznej. Mandat był wysoki, ale konsekwencje mogły być znacznie poważniejsze.


Edukacja i zatrudnienie: Jak kieleckie uczelnie przygotowują studentów do rynku pracy
Współczesny rynek pracy wymaga od absolwentów nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności i gotowości do adaptacji w dynamicznie zmieniającym się środowisku zawodowym.


Egzaminacyjne Hyundaie i20 już na ulicach Kielc. Zastąpiły czerwone toyoty yaris
Od 2 czerwca kandydaci na kierowców w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach będą zdawać praktyczny egzamin na prawo jazdy w nowych Hyundaiach i20. To efekt zakupu 25 nowoczesnych pojazdów,...