Szkoły zamknięte, ale to nie jest czas wolny od nauki – przypominają władze Kielc. Jak informuje Urząd Miasta, nauczyciele rozpoczęli przygotowania do nauczania online.
– Wszyscy stanęli na wysokości zadania. W większości szkół nauczanie odbywa się zdalnie przez wideokonferencje, dzienniki elektroniczne czy e-podreczniki – mówi Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.
Urząd Miasta na swojej stronie jako przykład podaje dziennik elektroniczny Szkoły Podstawowej numer 25, który szybko się zapełnił. Uczniowie każdego dnia otrzymują zadania do wykonania.
– To nowa i trudna sytuacja dla nas wszystkich, uczymy się jak pokonać problemy – podkreśla Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.
– Mam sygnały, że jest zadawanych zbyt dużo prac domowych, to wszystko już też wzięliśmy pod uwagę. Wiemy o tym, że rodzice nie są nauczycielami, ta sytuacja będzie zmieniona, będziemy dawać tych prac mniej, tak, aby rodzice też mogli pójść do pracy czy pracować zdalnie – uspokaja Różycki.
Możliwości kontaktu online są nieograniczone. Pedagodzy za pośrednictwem mediów społecznościowych podpowiadają jak pożytecznie spędzić czas, szczególnie motywują do pracy uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty czy matury.
– Mimo tego stresu ogromnego wiem, że wszyscy pilnie się uczą i przeznaczają ten czas na naukę, a przy okazji chciałbym podziękować wszystkim za poważnie potraktowanie tego problemu i pozostanie w domu – dodaje Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.
W domu warto zajrzeć na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na której codziennie o godzinie dziewiątej publikowane są testy dla ósmoklasistów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Po południu można sprawdzić odpowiedzi.
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach podpisał umowę na projekt nowego budynku Wydziału Sztuki. Gmach stanie przy ulicy Świętokrzyskiej w kampusie uczelni, obok Biblioteki Uniwersyteckiej i Uniwersyteckiego Centrum Sportu. To będzie największa inwestycja ostatnich lat w infrastrukturze szkolnictwa wyższego w naszym regionie.(więcej…)
Obok najstarszej kieleckiej szkoły powstała wielofunkcyjna hala sportowa. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oprócz nowych boisk będą mieli do dyspozycji siłownię, salę fitness, sanitariaty oraz dodatkowe sale dydaktyczne. Obecnie trwa wyposażanie pomieszczeń w nowy sprzęt. Od stycznia młodzież będzie mogła korzystać z nowej hali sportowej. (więcej…)
W strefie relaksu „Przestrzeń” w Dolinie Silnicy można oglądać prace ukraińskiego artysty Borisa Groha. To mroczne grafiki przedstawiające m.in. upiory przechadzające się wieczorami po osiedlach mieszkaniowych, z lokalizacją. Zestawienie ich z jesiennymi mgłami nad Silnicą, gdzie zza drzew wyłaniają się bloki okolicznych osiedli, stwarza unikatowy efekt – zachwala Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje, które jest organizatorem wystawy. (więcej…)
Co to jest Pong? Jak wyglądało ładowanie gier? I czy stare gry są trudniejsze od tych nowych? Tego i wielu innych ciekawostek można dowiedzieć się w Muzeum Zabawek i Zabawy. Do 20 sierpnia placówka zaprasza na „Oldskulowe gry wideo”. Od kilku lat wystawa przyciąga nie tylko dzieci, ale i dorosłych. (więcej…)
Miasto Kielce prowadzi nabór wniosków o przyznanie „Kieleckiego Bonu Żłobkowego”. Dokumenty można składać wyłącznie w formie papierowej w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub za pośrednictwem poczty. O wsparcie finansowe w opłatach za pobyt dziecka w placówce niepublicznej mogą się starać kielczanie, którym nie uda się znaleźć miejsca w samorządowym żłobku.