Najpopularniejsza atrakcja turystyczna w województwie świętokrzyskim – Bałtowski Kompleks Turystyczny – znalazł się w kryzysie. Po bardzo łagodnej zimie, która dla ośrodka narciarskiego zakończyła się finansową stratą, teraz turyści nie mogą korzystać z innych atrakcji. O swoją przyszłość martwi się około 140 pracowników. Ponadto na terenie kompleksu żyje kilkaset dzikich zwierząt, których utrzymanie również nie jest tanie.
– Bałtowski Kompleks Turystyczny już 14 marca został zamknięty w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa w kraju i na świecie. Przedłużająca się pandemia i zamknięcie obiektu skutkuje całkowitym brakiem przychodów. Niezwykle ciężka zima, podczas której ze względu na zbyt wysokie temperatury właściciele Szwajcarii Bałtowskiej nie mieli szans na uruchomienie całej stacji narciarskiej nie pozwoliła na zgromadzenie zapasów finansowych, które pozwoliłyby bezpiecznie przetrwać ten trudny czas – czytamy na stronie ośrodka.
– Ci, którzy znają Bałtów, wiedzą, że ten obiekt to nie tylko dinozaury. To ponad 140 stałych pracowników nawet w niskim sezonie oraz kilkaset sztuk dzikich zwierząt w Bałtowskim Zwierzyńcu. Obecnie Właściciele Kompleksu robią wszystko co w ich mocy, by utrzymać jak największą liczbę etatów i zapewnić optymalne warunki do życia zwierzętom – wyjaśniają właściciele.
Aby zapobiec pogłębiającemu się kryzysowi finansowemu Bałtowski Kompleks Turystyczny startuje z akcją #WspieramBałtów #WspieramPolskąTurystykę. Zachęca do kupowania biletów przez stronę sklep.juraparkbaltow.pl, które do odwołania można zakupić z 25% rabatem i wydłużonym terminem ważności. Bilety zakupione podczas promocji będzie można wykorzystać po zakończeniu pandemii aż do końca września 2021 roku.
– Pieniądze, które wpłyną ze sprzedaży biletów pomogą pokryć przynajmniej część zobowiązań – informują właściciele.
Na tę okoliczność nagrany został krótki film, w którym właściciel kompleksu opowiada o sytuacji w jakiej znalazł się ośrodek.
Cenne odkrycia archeologów podczas prac w słynnej Jaskini Raj koło Kielc. Trafili oni na kości lwa jaskiniowego, mamuta oraz poroża reniferów. Znalezisko będzie teraz szczegółowo badane. (więcej…)
Wciąż nie brakuje chętnych do zwiedzania jednej z największych atrakcji turystycznych w regionie świętokrzyskim. W ubiegłym roku chęcińską warownię odwiedziło aż 225 tysięcy turystów. (więcej…)
W gminie Górno stanął dużej wielkości napis „Góry Świętokrzyskie”, który wita u podnóży Łysicy. Ustawiono go przy tarasie widokowym w Krajnie, z którego podziwiać możemy grzbiet Krajeński i dolinę Wilkowską, tuż przed wjazdem do Świętej Katarzyny. Zachwyca nie tylko w dzień, w nocy możemy podziwiać go jako iluminację świetlną. (więcej…)
W Kazimierz Wielkiej otwarto całoroczny basen termalny z leczniczą wodą siarczkową. Powstał on przy funkcjonującej w Kazimierzy krytej pływalni. Składa się z dwóch niecek o łącznej powierzchni około 180 metrów kwadratowych i maksymalnej głębokości 1,30 m. Woda w basenie utrzymywana będzie w temperaturze od 32 do 38 stopni Celsjusza. (więcej…)
Tężnia w Busku Zdroju, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Park Legend w Nowej Słupi, nagrodzone podczas wielkiej gali konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy produkt Turystyczny – Certyfikat POT”. Nagrodzone atrakcje turystyczne będą mogły liczyć na wsparcie i kampanię promocyjną, którą zorganizuje POT.
Muzeum Zamkowe w Sandomierzu bierze udział w akcji „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”. Do końca listopada obowiązywać będą bezpłatne bilety wstępu na wszystkie wystawy stałe i czasowe.(więcej…)