Dzieje się
W sobotę Europejska Noc Muzeów [23 propozycje z Kielc i regionu]
Opublikowano
2 lata temu-
W sobotę (13 maja) odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów. Placówki w Kielcach i regionie przygotowały wiele specjalnych atrakcji.
Czytaj też: ZTM wzmacnia komunikację z okazji Europejskiej Nocy Muzeów
1. Muzeum Zabawek i Zabawy
Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza w godzinach 19:00 – 23:00. Na dziedzińcu w godz. 19:00 – 21:00 wystąpi Studio Pantomimy „Praca w toku” z Kieleckiego Centrum Kultury. Będzie można zobaczyć pokaz zatytułowany „To się w geście nie mieści” nawiązujący m.in. do zabawek i zbiorów muzeum (etiudy, mimodramy, żarty, klaunada, interaktywna zabawa).
O godzinie 21:00 odbędzie się finałowy pokaz z cieniem w oknie Muzeum. Dodatkowo na dziedzińcu organizowane będą zabawy w stylu retro.
2. Wzgórze Zamkowe
O 22 Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza na dziedziniec Wzgórza Zamkowego na prezentację projektu „Ślad Pamięciowy” autorstwa prof. łódzkiej PWSFiT Izabeli Łapińskiej. Autorka stworzyła fotograficzny i dźwiękowy zapis ludzi niszczonych przez systemy totalitarne, którzy przeżyli piekło wykluczenia i milczenia, a w imię ideałów i wartości doznali bólu i poniżenia.
Do północy będzie można zwiedzać wystawy dostępne po sąsiedzku w Instytucie Dizajnu. Ostatnie wejście na wystawy o godz. 23.00. W Galerii na Piętrze na gości czekać będzie wystawa: Eugenia Tynna. Znaki. Wystawa o liternictwie, a w Galerii Głównej: Z Kielc do Włocławka – twórczość Jana Sowińskiego. Będzie to ostatni weekend z wystawą.
3. Dom Kultury „Zameczek”
Najwcześniej Noc Muzeów zacznie Dom Kultury „Zameczek”, który zaprasza od 11 do 15 na „Majowy szafing”. A to nie wszystko, bo „Zameczek” proponuje także wizytę w Galerii ART-STYL, gdzie można zobaczyć wystawę „Rzeźba” autorstwa Andrzeja Kozłowskiego, ludowego rzeźbiarza związanego z regionem świętokrzyskim.
W Galerii „Na Płocie” dostępne są fotogramy prezentujące działalność Domu Kultury, a w Galerii „Format” wystawa prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym „Kielce – miasto, które kocham”. Swoimi pracami pochwalą się także uczestnicy sekcji plastycznej „Zameczku” w Galerii Sztuki Dziecięcej „Na tablicy”.
4. Zwiedzanie budynku dawnej synagogi
Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do zwiedzania wnętrza budynku dawnej kieleckiej synagogi u zbiegu ul. Warszawskiej i al. IX Wieków.
5. Muzeum Historii Kielc
Dla zwiedzających będą otwarte wszystkie aktualnie prezentowane wystawy: stała wystawa historyczna „Z dziejów Kielc”, wystawa czasowa „Kielce –Keltz. Historia społeczności żydowskiej” oraz w Małej Galerii wystawa malarstwa Dominiki Mijas-Musiał pt. „Świętokrzyskie w niecodziennym kolorycie”. Ostatni zwiedzający będą mogli wejść do Muzeum o godz. 23.30. Wstęp wolny.
6. Centrum Geoedukacji
Bez rezerwacji i za darmo Centrum Geoedukacji zabierze gości w podróż po dziejach ziemi. W godz. 19.00-20.00 z przewodnikiem będzie można zwiedzić wystawę „Morskie opowieści”. Natomiast w godz. 20-23 na gości czekać będą wystawa „Chronos” wraz z kinem-kapsułą czasu, gra terenowa „Misja Chronos” po wystawie stałej, wystawa „Paleo-art. Niezwykłe kręgowce z ery dinozaurów”, przestrzeń paleo-plastyczna dla najmłodszych.
Ostatnie wejście na wystawę przewidziane jest na godzinę przed zamknięciem obiektu.
7. Galeria „Winda” w KCK
Galeria Sztuki Współczesnej „Winda” od godz. 19:00 do 24:00 udostępni wystawę „Dyplom 2023” tegorocznych absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach.
8. Kieleckie Centrum Kultury
Kieleckie Centrum Kultury wraz z El Viento – Tango Kielce przez cały wieczór zaprasza miłośników tanga na milongę w wyjątkowej artystycznej oprawie Galerii. O godz. 21:00 odbędzie się wyjątkowy pokaz taneczny w wykonaniu mistrzowskiej pary Beaty Mai Gellert oraz Łukasza Wiśniewskiego. Wstęp wolny.
9. Energetyczne Centrum Nauki Industria
Od godz. 18 w Energetycznym Centrum Nauki Industria Kieleckiego Parku Technologicznego na chętnych czeka interaktywna wystawa „Energia”, którą będzie można zobaczyć za darmo. Wejścia na wystawę będą odbywać się o godz. 18:00, 19:00, 20:00 oraz 21:00. Czas zwiedzania wynosi 45 minut. Wcześniej trzeba zarezerwować miejsce. Odwiedzający będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, korzystając z interaktywnych stanowisk. Zwiedzając, sprawdzą czy słoneczne stwory da się wprowadzić w ruch jedynie światłem, co zrobić, aby uruchomić wielkie koło młyńskie i czy da się jednym palcem podnieść 10 kg.
10. Biuro Wystaw Artystycznych
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na cztery wystawy, prezentowane w ramach drugiego Festiwalu Fotograficznego FOTOPERYFERIE. Fotografie w technikach dawnych i alternatywnych to perełki, które można obejrzeć w Europejską Noc Muzeów od 18 do 24 godziny w Galerii Dolnej. Natomiast w Galerii Górnej prezentowane są wystawy Weroniki Teplickiej – „Spacer po wstędze Möbiusa” oraz Katarzyny Łaty – „Studium przypadku”, a w Galerii Małej można zobaczyć prace Iwony Germanek – „Różowy nie istnieje”. Wstęp wolny.
11. Muzeum Hammonda
Muzeum Hammonda zaprasza w godz. 17-24 na bezpłatne zwiedzanie jedynego tego typu muzeum w Europie. Przewodnicy przedstawią krótką lekcję historii łączącej muzykę z techniką, opowieść o życiu Laurensa Hammonda, jego twórczości i wynalazku, który zmienił światową scenę muzyki rozrywkowej. Na wystawie stałej instrumentów można zobaczyć: 61 modeli organów, 27 modeli zegarów, stolik do brydża i grające schody.
12. Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria
Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria działająca przy Pałacyku Zielińskiego zaprasza w godz. 16-24 na zbiorową wystawę czasową prac członków studenckiego Koła Naukowego Ilustracji FLOW. Wstęp wolny.
13. Galeria Współczesnej Sztuki Sacrum „Dom Praczki”
W Galerii Współczesnej Sztuki Sacrum „Dom Praczki” Noc Muzeów rozpocznie się już o godz. 16. od oprowadzania kuratorskiego po wystawie „Sprawdzam. Cóż to jest prawda?”. Oprowadzać będzie Bernadeta Stano -kuratorka, historyczka sztuki z zespołu badawczego Sztuka i Metafizyka w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej UP w Krakowie. Wstęp wolny. W godz. 16-24 można też oglądać wystawę stałą.
14. Baza Zbożowa
13 maja, w sobotę w godzinach 17-21 będzie można obejrzeć pełen tajemnic i niespodzianek wypał RAKU. Będzie też Kiermasz prac ceramicznych, wylepionych i wyszkliwionych na warsztatach w Ceramika Nova.
Natomiast w godz. 18-20:30 w pokoju nr 9 w części biurowej odbędzie się KielceAirCollection – „Wystawa złomu lotniczego i fotela katapultowego”. Zobaczyć można będzie między innymi Fotel katapultowy Martin Baker mk.4 z samolotu Mirage, butlę tlenu z samolotu B17 z czasów II Wojny Światowej, a także butlę tlenową z samolotu Halifax, który został zestrzelony w okolicy Ćmielowa w nocy z 4 na 5 sierpnia 1944 roku. Wstęp wolny.
15. Wystawy fotograficzne w Foyer Teatru Ecce Homo
Wystawa fotografii Anny Kalety – Świadectwo wykonana technikami tradycyjnymi oraz mieszanymi. Autorka w swoich pracach zwraca uwagę na wpływ czasu, zmieniający człowieka fizycznie oraz psychicznie. Druga wystawa to Dyslokacje. Zaburzenia w monotonnej przestrzeni. Defekty, dzięki którym struktura ta staje się odbieralna. Autorem jest Grzegorz Bętkowski.
16. Muzeum Narodowe w Kielcach
W sobotnią noc, 13 maja, Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do wszystkich swoich oddziałów w godz. 19-24. Dla zwiedzających dostępne będą zarówno ekspozycje stałe, jak i czasowe. Ostatnie wejście do muzeum godzinę przed zamknięciem. Wstęp wolny.
Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, zwiedzanie:
– wnętrz zabytkowych XVII-XVIII w., w tym unikatowego XVII-wiecznego stropu ramowego warsztatu Tomasza Dolabelli „Pożar Troi”, fryzu portretowego, podstropowego w Izbie Stołowej Górnej oraz dwóch tapiserii: Triumf Ateny i Bitwa nad Granikiem
– zmodernizowanej Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej, w której można podziwiać m.in. portrety staropolskie i malarstwo
– Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego
17. Pałacyk w Oblęgorku
Na Noc Muzeów zaprasza również Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Oprócz nocnego zwiedzania dawnego mieszkania pisarza, będzie można obejrzeć najnowszą wystawę czasową Imaginarium afrykańskie Henryka Sienkiewicza, będącą opowieścią o podróży pisarza do Afryki
18. Muzeum Żeromskiego
Muzeum Stefana Żeromskiego poleca stałą ekspozycję, która koncentruje się na wczesnym okresie życia autora Syzyfowych prac, a także przybliża jego miejsca życia i pracy.
19. Muzeum Dialogu Kultur
Muzeum Dialogu Kultur na kieleckim Rynku umożliwi zwiedzanie wystawy czasowej Przestrzeń obecności oraz ekspozycji stałych.
20. Muzeum Archeologiczne w Wiślicy
Muzeum Archeologiczne w Wiślicy proponuje unikatową, ponad 150-metrowaą, podziemna ścieżka zwiedzania łącząca najważniejsze wiślickie artefakty.
21. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach czeka na gości 13 maja w godzinach od 19.00 do 24.00 w “Galerii u Strasza”.
Na Noc Muzeów do “Galerii u Strasza” zapraszają Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Dla dziesięciu osób, które pierwsze odwiedzą placówkę, przygotowano zaproszenia do kina “Fenomen”.
Obecnie w galerii prezentowana jest wystawa zatytułowana “A-Wangarda” – fotografie autorstwa Artura Dziwirka.
22. Jędrzejowska Noc Muzeów z Ciuchcią Ponidzie
Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie zaprasza w sobotę 13 maja na „Jędrzejowską Noc Muzeów”. Ciuchcia z tej okazji przygotowała specjalną linię komunikacyjną oraz ciekawe atrakcje dla pasażerów.
13 maja, na stacji kolejki wąskotorowej w Jędrzejowie „Jędrzejów Wąskotorowy” w godzinach 17:00 – 23:00 zaplanowano program” Wsiąść do pociągu niebylejakiego…”, a w ramach tego : bezpłatny przejazd dla mieszkańców na trasie Jędrzejów Wąskotorowy – Jasionna – Jędrzejów Wąskotorowy, odjazd pociągu godz. 17:00 planowany powrót ok. godz. 19:30, przystanki na trasie w obie strony:
miasteczko ruchu drogowego (przed przejazdem na ul. Górnej) 17:10 , 19:30 (powrót)
Ul. Partyzantów (przed przejazdem) 17:25, 19:15 (powrót)
Ul. Głowackiego (przed przejazdem) 17:40, 19:00 (powrót)
Jasionna 18:10 (przyjazd), 18:30 (odjazd)
ekspozycja związana z historią kolejki wąskotorowej,
18:00 -20:00 konkurs plastyczny dla najmłodszych na ilustrację do bajki „Pan Parowozik zwiedza okolice Pińczowa”,
19:30 spotkanie z Panią Geną Rosołowską, autorką bajek dla dzieci m. in. „Pan Parowozik”, zabytkowy park maszynowy w dawnej hali napraw parowozów, kuźnia – pokazy kowalstwa artystycznego.
Tego samego dnia na terenie stacji kolejki wąskotorowej w Pińczowie w godzinach 16:00 – 18:00 odbędzie się ekspozycja związana z historią kolejki wąskotorowej:
• spotkanie z Panią Geną Rosołowską, autorką bajek dla dzieci m. in. „Pan Parowozik”,
• konkurs plastyczny dla najmłodszych na ilustrację do bajki „Pan Parowozik zwiedza okolice Pińczowa” .
23. Muzeum Zamkowe w Sandomierzu
Muzeum Zamkowe w Sandomierzu podczas dorocznej Nocy Muzeów otwiera swoje podwoje i w najbliższą sobotę, 13 maja serdecznie zaprasza wszystkich do odwiedzenia i obejrzenia prezentowanych wystaw. Placówka, za symboliczną złotówkę, udostępnia swoje zbiory od 19.00 do 23.00.
Goście sandomierskiego muzeum w sobotni wieczór mogą obejrzeć wszystkie obecnie prezentowane wystawy czasowe oraz ekspozycje stałe. Mają one zostać na tę okazję specjalnie oświetlone.
Wśród odwiedzanych wystaw warto zwrócić uwagę na zbiór zabytkowych map ziem polskich, poczynając od najstarszej mapy z 1662 roku, wykonanej przez wybitnego kartografa królowej Elżbiety I Johna Speeda czy XVIII wiecznych map wykonanych w okresie Sejmu Wielkiego. Wystawa zatytułowana „Imago Terrae Sandomiriensis” dostępna jest tylko do 2 czerwca, warto więc obejrzeć skarby kartograficzne i przyrządy, wykorzystywane przy wyznaczaniu szlaków morskich i lądowych.
Interesujące są także elementy ekspozycji pt. “Twarze Powstania Styczniowego”. Przedstawia ona ikoniczne postaci Powstania Styczniowego stanowiące punkt wyjścia do opowieści o zaangażowaniu poszczególnych grup społecznych w ten narodowy zryw. Zwiedzający mogą zobaczyć sylwetki przywódców insurekcji: Traugutta, Langiewicza, Zygmunta Sierakowskiego i Konstantego Kalinowskiego. Ekspozycję dopełniają repliki strojów z epoki, kioski multimedialne z powstańczą ikonografią oraz ryciny Grottgera ze zbiorów Muzeum Zamkowego.
Nie można ominąć ekspozycji archeologicznych, ukazujących najdawniejsze dzieje dzisiejszej Sandomierszczyzny, skarby zamku królewskiego, a także kamień optymizmu – krzemień pasiasty.
W trakcie Nocy Muzeów w sklepiku muzealnym będzie można również nabyć z 30% rabatem wszystkie publikacje wydane przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. 13 maja Muzeum Zamkowe w Sandomierzu będzie czynne dla zwiedzających w godzinach 10.00-18.00, oraz podczas samej Nocy Muzeów w godzinach od 19.00-23.00 (ostatnie wejście g. 22.30).
Czytaj też:
> ZTM wzmacnia komunikację z okazji Europejskiej Nocy Muzeów
To może Cię zainteresować
-
Miniaturowy świat wielkich rzeczy. Nowa wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy [zdjęcia]
-
Kieleckie placówki kultury w ten weekend dostępne za darmo [lista atrakcji]
-
Retro-gry wróciły do Muzeum Zabawek. Można nie tylko zobaczyć, ale też zagrać [ZDJĘCIA, WIDEO]
-
Muzum Zabawek zaprasza w podróż do prehistorii kina [ZDJĘCIA]
-
ZTM wzmacnia komunikację z okazji Europejskiej Nocy Muzeów
-
Kieleckie muzea szykują się do Europejskiej Nocy Muzeów [propozycje]
-
Miasto Kielce przedstawiło propozycje na majówkę [LISTA]
-
Pamiętacie grę Mario i komputery Atarii? W Kielcach możecie cofnąć się w czasie i pograć na sprzęcie sprzed lat
-
Kielce z tektury. Na nową wystawę zaprasza Muzeum Zabawek i Zabawy [ZDJĘCIA, WIDEO]
Dzieje się
Teatr Kubuś zaprasza na pierwszą premierę w nowej siedzibie. Znamy termin [wideo, zdjęcia]
Opublikowano
6 miesięcy temu-
19 lipca 202431 sierpnia i 1 września 2024 o godz. 18 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na premierę „Celestyny”, która zainauguruje nową siedzibę teatru „Kubuś” przy ul. Zamkowej 1. (więcej…)
Dzieje się
Warsztaty, kino letnie i relaks w sobotę w Ogrodzie Botanicznym
Opublikowano
6 miesięcy temu-
18 lipca 2024Duża dawka wytchnienia wśród zieleni, Oranżeria Somersby, wyciszający Quiet Box, warsztaty przygotowane przez Fundację Ekologiczną Pszczołą Musi Być oraz kino letnie – takie atrakcje będą czekać na gości Ogrodu Botanicznego już w sobotę (20 lipca). Akcja „Zapylamy z pomocą” marki Somersby rozpocznie się o godzinie 13. (więcej…)
Dzieje się
Majówka w Tokarni: W sobotę i niedzielę Świętokrzyski Festiwal Smaków
Opublikowano
9 miesięcy temu-
30 kwietnia 2024W sobotę i niedzielę (4 i 5 maja) na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni odbędzie się Świętokrzyski Festiwal Smaków. (więcej…)
Dzieje się
W Kielcach rozpoczął się Jarmark Walentynkowy. Atrakcje będą też w weekend
Opublikowano
12 miesięcy temu-
14 lutego 2024W centrum Kielc rozpoczął się Jarmark Walentynkowy. Na ulicy Sienkiewicza, między Placem Artystów a mostkiem na Silnicy, zaparkowały food trucki. Są też stoiska handlowe z rękodziełem, produktami regionalnymi i dekoracjami. (więcej…)
Dzieje się
Miniaturowy świat wielkich rzeczy. Nowa wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy [zdjęcia]
Opublikowano
1 rok temu-
14 stycznia 2024„Miniaturowy świat wielkich rzeczy” – to tytuł nowej wystawy czasowej, którą oglądać można w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ekspozycja składa się z ponad 150 unikatowych modeli, w tym maszyn, statków, samochodów, samolotów i wielu innych obiektów, które są dowodem ogromnej pasji modelarskiej oraz wielkich odkryć w świecie nauki. (więcej…)
Dzieje się
6 grudnia oficjalne włączenie lampek na miejskiej choince. W tym roku zmieniono jej lokalizację
Opublikowano
1 rok temu-
3 grudnia 2023W środę, 6 grudnia, ulicami Kielc przejdzie orszak Świętego Mikołaja. Kolorowy pochód wyruszy sprzed pomnika Henryka Sienkiewicza o godz. 17. W rolę „Mikołajów” wcielą się pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ale do pochodu mogą dołączyć wszyscy.
Najnowsze informacje
Dodatkowa praca jako kierowca w Kielcach?
Szukasz dodatkowego źródła dochodu w Kielcach? Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą praca jako kierowca taxi! W tym artykule przybliżymy Ci wszystkie zalety tego...
Rossmann: Darmowy gigapakiet z teatrzykiem i pacynkami dla dzieci
Czyściochowa Akademia to bezpłatny program edukacyjny, skierowany do żłobków, przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych. W atrakcyjny sposób – z pomocą Czyściochów, czyli sympatycznych zwierzątek, pomagamy...
Masaż leczniczy: Naturalny sposób na ulgę w bólu i poprawę zdrowia
Masaż leczniczy to jedna z najstarszych metod terapii, która łączy przyjemność z korzyściami zdrowotnymi. Ta naturalna technika pomaga złagodzić ból, poprawić funkcjonowanie organizmu i zrelaksować się....
Rossmann: Najwyższe obroty i rekord nowych drogerii
Rok 2024 był rekordowy dla Rossmanna w Polsce. Po raz pierwszy obroty firmy wyniosły aż 17,9 mld zł. – Ponadto przez 12 miesięcy uruchomiliśmy...
Jakie czynniki pomagają wygrać z alkoholizmem?
W nałóg zdecydowanie łatwiej jest wpaść niż z niego wyjść. Alkoholizm stopniowo niszczy wszystkie sfery życia po kolei. W momencie, gdy osoba uzależniona zdaje sobie...
Nie inwestujesz w marketing? Twoja firma na tym traci!
Marketing to nie tylko dodatek do działalności firmy, ale jej fundament. Bez odpowiedniej strategii marketingowej trudno osiągnąć przewagę konkurencyjną, zdobyć nowych klientów czy zbudować trwałą markę. Brak...
Podstawka zamiast fotelika? Kluczowe zasady bezpiecznego przewożenia dzieci
Wielu rodziców zastanawia się, czy wystarczy zwykła podstawka zamiast fotelika podczas jazdy samochodem. W dobie rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa dziecka i dynamicznie zmieniających...
Fotograf na wesele Warszawa: przewodnik dla przyszłych małżonków
Jak znaleźć idealnego fotografa ślubnego w Warszawie?
Dieta na odporność – co jeść, by wzmocnić organizm?
Odporność to kluczowy element dbania o zdrowie, szczególnie w okresach przejściowych, kiedy narażeni jesteśmy na zmiany temperatury, przeziębienia i infekcje. Odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na nasze...
Czy zimą są komary w Polsce?
Kiedy myślimy o komarach, od razu wyobrażamy sobie letnie wieczory spędzone w ogrodzie lub nad jeziorem, przerywane nieprzyjemnym bzyczeniem i swędzeniem po ukąszeniach. Zimą, gdy temperatura spada...
Top 5 Najlepszych Giełd Kryptowalutowych w 2025 Roku
Rynek giełd kryptowalutowych rozwija się dynamicznie, a platformy konkurują, aby zapewnić traderom najlepsze narzędzia, ETF-y, handel kryptowalutami i kontraktami terminowymi, dźwignię, płynność...
Kampanie Rossmanna wyróżnione prestiżowymi nagrodami
W minionym 2024 Rossmann kreował i produkował nowe angażujące kampanie. Efektem tego były marketingowe nagrody przyznawane w prestiżowych konkursach. Doceniono siłę marki Rossmann,...
Firany do kuchni Drapella.com – Idealne połączenie stylu, jakości i funkcjonalności
Firany do kuchni to jeden z tych elementów, które potrafią całkowicie odmienić wygląd i charakter wnętrza. Kuchnia, będąca sercem domu, zasługuje na wyjątkową oprawę –...
Optymalizacja stron internetowych Radom – sekret efektywności online
Każda firma, która chce odnieść sukces w cyfrowym świecie, musi posiadać nie tylko atrakcyjną, ale przede wszystkim zoptymalizowaną stronę internetową. W Radomiu, gdzie konkurencja online rośnie...
Rossmannowy kalendarz adwentowy w aplikacji Rossmann PL
To jedna z ulubionych funkcji w aplikacji Rossmann PL dla wszystkich łowców promocji w okresie świątecznym. Od 1 grudnia w apce jest dostępny nasz kalendarz adwentowy....
Świąteczne misie, które pomagają
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy wyjątkowo mocno czujemy potrzebę dzielenia się z innymi tym, co najlepsze. Obdarowujemy najbliższych, ale też szczególnie pamiętamy...
5 dni supercen na zapachy w Rossmannie
Czas szykować koszyki! Zamiast jednego dnia pełnego zakupowego szaleństwa, Rossmann z okazji Black Friday zaprasza na aż 5 dni supercen na zapachy. Od 28 listopada...
Jak uniknąć najczęstszych błędów przy zaciąganiu kredytu? Praktyczny poradnik dla przyszłych kredytobiorców
Zaciągnięcie kredytu może być strategicznym krokiem w realizacji planów – od remontu mieszkania po zakup samochodu. Niestety, pośpiech lub brak dokładnego przemyślenia decyzji...
Najpiękniejsze stroiki bożonarodzeniowe z Kielc!
Wprowadzenie do magii świątecznych dekoracji z flosi.pl
Autoryzowany serwis napraw powypadkowych w Kielcach – sprawdź gdzie
Zarysowanie lakieru bądź stłuczka mogą przydarzyć się każdemu. Naprawa tego typu usterki nie musi być kosztowna, a jeśli oddasz samochód do fachowców, po uszkodzeniu...
Stylowy akcent we wnętrzu? Postaw na cegłę dekoracyjną
Cegły coraz śmielej wkraczają do współczesnych wnętrz. Ich wyrazistość i naturalność sprawiają, że aranżacje zyskują absolutnie wyjątkowy charakter. Zastanawiasz się nad wprowadzeniem cegiełek dekoracyjnych...
Remonty Kielce – profesjonalne usługi remontowe na najwyższym poziomie
Remonty to nieodłączny element utrzymania i modernizacji każdego mieszkania czy domu. Niezależnie od tego, czy planujemy drobne prace, takie jak układanie płytek, czy kompleksowe remonty mieszkań,...
Finansowanie dla firm – klucz do rozwoju biznesu
Prowadzenie własnej firmy to nie tylko codzienna praca nad rozwojem produktów czy usług, ale również stałe zarządzanie finansami. W wielu przypadkach przedsiębiorstwa, zwłaszcza te małe i średnie, potrzebują dodatkowych...
Najczęstsze błędy przy wyborze sukienki na studniówkę i jak ich unikać?
Wybór idealnej sukienki na studniówkę może być wyzwaniem, szczególnie gdy na rynku mamy setki dostępnych opcji. Studniówka to wyjątkowy moment, który zasługuje na odpowiednią kreację. Niestety,...
Barista od podstaw – jak rozpocząć karierę w świecie kawy?
Zawód baristy zdobywa coraz większą popularność. W kawiarni to właśnie barista odpowiada za przygotowanie doskonałej kawy, zachwycającej zarówno smakiem, jak i estetyką. Jeśli marzysz...
Z kraju i ze świata
Ruszyły zapisy na Bieg Rossmann Run
Ruszyły zapisy na 22. edycję Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. W Łodzi może pobiec aż 8 tys. osób, a w całej Polsce – z aplikacją Rossmann...
Rossmann Run: rekordowy bieg w Łodzi i jeden z największych biegów z aplikacją na świecie!
Mamy rekord! W 21. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w Łodzi na 10 km wzięło udział aż 5.600 zawodników, a z aplikacją Rossmann PL pobiegło ponad188...
Protestujący rolnicy nie przepuścili karetki jadącej do chorego! [wideo]
Wtorek upłynął w Polsce pod znakiem rolniczych protestów. W całym kraju odbyło kilkadziesiąt blokad. Manifestujący sprzeciwiali się w ten sposób napływowi produktów rolnych z Ukrainy...
Będzie obowiązek chipowania psów i kotów? Unia proponuje, trwają konsultacje
Komisja Europejska zdecydowała o nowelizacji unijnych przepisów w sprawie dobrostanu zwierząt. Nowe rozwiązania dotyczą m.in. obowiązku czipowania czworonogów, powstawania baz danych na ich temat...
Rośnie liczba skazanych za przestępstwa wobec zwierząt. Eksperci: Kary są zbyt łagodne
Rośnie liczba skazanych za przestępstwa wobec zwierząt. Raport organizacji Otwarte Klatki wskazuje jednak, że niemal połowa podobnych spraw kończy się umorzeniem postępowania....
Przeczytaj też
Kielce: wybierz łóżka tapicerowane do nowoczesnej sypialni
Jeśli zastanawiasz się, jaki styl wybrać, urządzając sypialnię, spieszymy z pomocą. Zdecyduj się na nowoczesną aranżację, która jest zgodna z bieżącymi trendami. W takim wnętrzu...
Perfumowana mgiełka do ciała – Pielęgnacja i zapach
Perfumowana mgiełka do ciała to produkt, który łączy pielęgnację z zapachem. Jest bardzo popularna wśród osób dbających o skórę. Można ją znaleźć w różnych cenach, od 39 zł...
Pompa ciepła w inteligentnym domu – jak połączyć nowoczesne technologie dla większych oszczędności?
Czy pompa ciepła może stać się sercem inteligentnego domu i przyczynić się do większych oszczędności na rachunkach za energię? Współczesne technologie pozwalają na zintegrowanie pompy ciepła...
Rekuperacja decentralna w biurowcach – inwestycja, która się opłaca
W dynamicznie rozwijającym się świecie biznesu, komfort pracy oraz efektywność energetyczna biurowców stają się kluczowymi aspektami przy projektowaniu nowoczesnych przestrzeni biurowych. Rekuperacja...
Zewnętrzna firma transportowa to podstawa funkcjonowania wielu branż
W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie, sprawna logistyka i transport są kluczowymi elementami działalności gospodarczej. Niezależnie od wielkości firmy czy rodzaju branży, zapewnienie efektywnego przepływu...
Ukochana w Polsce, znienawidzona w Hiszpanii, kontrowersje wokół Trawy Pampasowej
Trawa pampasowa budzi w Europie skrajne emocje: od zachwytu po przerażenie. Czy trawa pampasowa jest pięknem czy bestią? Odpowiedź nie jest prosta i zależy od tego, gdzie postawimy...
NET8 – A co, jeśli energia mogłaby być zdecentralizowana i zdemokratyzowana?
Na planecie napędzanej energią łatwo zapomnieć, że moc to nie tylko coś generowanego przez maszyny; to siła napędowa wszystkiego, co robimy. Jednak dla wielu osób dostęp do energii pozostaje...
Obróbka metali a obróbka tworzyw sztucznych – poznajmy granice możliwości
Jak myślisz, dlaczego w przemyśle jedne produkty wykonuje się ze stali z wykorzystaniem zaawansowanych maszyn CNC, a inne z polimerów przy użyciu form wtryskowych? W erze...
Jak dietetyk może pomóc w insulinooporności? Kluczowe korzyści dobrze dobranej diety
Insulinooporność to coraz powszechniejszy problem zdrowotny, który może prowadzić do cukrzycy typu 2, nadwagi, a także wielu innych poważnych schorzeń metabolicznych. Kluczową rolę w jej...
Charakterystyka stali H23N18 (1.4845), przeznaczenie i zastosowanie materiału wysoko – chromowo-niklowego.
Stal chromowo-niklowa H23N18, oznaczana również jako 1.4845, jest stalą nierdzewną typu austenitycznego, której skład chemiczny jest kluczowy dla jej właściwości.
Sara James i Rossmann „Chcą ci powiedzieć coś” o ciele
Twarzą nowej kampanii Rossmanna jest Sara James. Firma połączyła siły z artystką, aby dotrzeć ze swoim pozytywnym przekazem o samoakceptacji i wdzięczności dla własnego...
Czym są poppersy i jak wzbogacają życie erotyczne?
Poppersy, znane ze swoich rozluźniających właściwości i zdolności do intensyfikacji doznań, są coraz częściej wybierane jako element wzbogacający życie erotyczne. Te niewielkie buteleczki kryją w sobie...
Francuski pocałunek – jak całować się z języczkiem krok po kroku
Francuski pocałunek, znany również jako pocałunek z języczkiem, od lat fascynuje ludzi na całym świecie. To intymny gest, który wykracza poza zwykłe złączenie ust i staje...
Marketing Wideo: Jak Tworzyć Angażujące Treści?
Odkryj, jak tworzyć angażujące treści wideo, które przyciągną uwagę Twojej publiczności i wzmocnią Twój biznes. Poznaj sprawdzone strategie i techniki. Zobacz, jak łatwo podkręcić...
Freelancer SEO czy agencja? Kogo wybrać do współpracy biznesowej?
SEO (Search Engine Optimization) stanowi jeden z fundamentów skutecznej strategii marketingu internetowego. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania Google czy innych wyszukiwarek umożliwia dotarcie...
Zabawki dla dzieci – trendy i nowości w 2025
Jak co roku, 2025 przynosi nowe trendy. Zazwyczaj kojarzy nam się to z modą dla dorosłych, ale co z mniejszymi smykami? Świat mody i zabawek dla dzieci...
Storczyki, które rosną w Polsce
Storczyki, czyli orchidee, to jedne z najbardziej fascynujących roślin na świecie, cenione za swoje piękno i złożoność. Choć wielu ludzi kojarzy je głównie z tropikalnymi lasami, również...
Dlaczego drewniany domek ogrodowy to inwestycja w Twój ogród?
Estetyka i naturalny urok drewna – jak domek ogrodowy podkreśla charakter przestrzeni
Brylantowe Tak – Pierścionki Zaręczynowe, które Wyrażają Wszystko
Zaręczyny to jeden z najbardziej emocjonujących momentów w życiu. To chwila, w której wyznajemy miłość w najczystszej formie i deklarujemy, że chcemy dzielić życie z ukochaną osobą. Tradycja ta od wieków łączy...
10 atrakcji w Warszawie dostępnych za darmo
Podsumowując, Warszawa oferuje bogactwo atrakcji, z których można korzystać, nie wydając ani grosza, co czyni ją idealnym miejscem zarówno dla podróżnych dbających o budżet, jak i mieszkańców....
Wpływ mediów cyfrowych na rekrutację w branży informacyjnej
Rozwój mediów cyfrowych zrewolucjonizował sposób, w jaki dostarczamy i konsumujemy informacje. Zmiany te dotknęły nie tylko metod dystrybucji treści, ale także całej branży rekrutacyjnej w sektorze medialnym.
Popularne artykuły
-
Lifestyle2 tygodnie temu
Charakterystyka stali H23N18 (1.4845), przeznaczenie i zastosowanie materiału wysoko – chromowo-niklowego.
-
Lifestyle2 tygodnie temu
Ruszyły zapisy na Bieg Rossmann Run
-
Lifestyle2 tygodnie temu
Jak dietetyk może pomóc w insulinooporności? Kluczowe korzyści dobrze dobranej diety
-
Lifestyle2 tygodnie temu
Sara James i Rossmann „Chcą ci powiedzieć coś” o ciele
-
Artykuł sponsorowany2 tygodnie temu
Jakie czynniki pomagają wygrać z alkoholizmem?
-
Lifestyle2 tygodnie temu
Czym są poppersy i jak wzbogacają życie erotyczne?
-
Lifestyle3 dni temu
Perfumowana mgiełka do ciała – Pielęgnacja i zapach
-
Lifestyle6 dni temu
Obróbka metali a obróbka tworzyw sztucznych – poznajmy granice możliwości
-
Artykuł sponsorowany3 dni temu
Masaż leczniczy: Naturalny sposób na ulgę w bólu i poprawę zdrowia
-
Lifestyle4 dni temu
Zewnętrzna firma transportowa to podstawa funkcjonowania wielu branż
-
Lifestyle4 dni temu
Ukochana w Polsce, znienawidzona w Hiszpanii, kontrowersje wokół Trawy Pampasowej
-
Dom i ogród4 dni temu
Pompa ciepła w inteligentnym domu – jak połączyć nowoczesne technologie dla większych oszczędności?