Social media

Drogi i komunikacja

Remont ul. Prostej ruszył. Niebawem rozpoczną się prace m.in. na ul. Domaszowskiej, Barwinek i Wojska Polskiego

Opublikowano

-

fot. Urząd Miasta Kielce

Przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa wraz z budową łącznika od Witosa do Radomskiej, to największa drogowa inwestycje prowadzona obecnie w Kielcach. Prace są zaawansowane.

Jednocześnie ruszają kolejne prace. Niebawem przebudowane będą fragmenty ulic: Prostej, Barwinek, Domaszowskiej, Żniwnej i Wojska Polskiego. Remonty prowadzone są także na chodnikach.Na Prostej już pracują

W październiku rozpoczęła się przebudowa ulicy Prostej, na odcinku od Cedzyńskiej do Zagórskiej. Oprócz nowej nawierzchni wybudowane zostaną tam również chodniki i oświetlenie.

Roboty rozpoczęły się od budowy kanalizacji deszczowej i wodociągu. Niebawem zacznie się także przebudowa sieci gazowej – wylicza Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Jak informuje Urząd Miasta, remont ulicy Prostej wpisuje się w miejski program „Peryferia”. Dzięki inwestycji tym fragmentem ul. Prostej będą mogły kursować autobusy.

– Zostaną wybudowane przystanki, zaś przy ul. Cedzyńskiej zlokalizowana będzie pętla autobusowa – tłumaczy Skrzydło.

Przebudowa ulicy Prostej potrwa do 2022 roku. Jej koszt to 12,5 mln zł, z czego większość środków pochodzi z budżetu miasta. Część kosztów zostanie pokryta dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Poprawią ważne skrzyżowanie

Na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania alei Tysiąclecia, alei Solidarności i ulicy Domaszowskiej. MZD planuje ogłosić przetarg na roboty budowlane jeszcze w grudniu.

– W ramach tej inwestycji zostanie kompleksowo przebudowane skrzyżowanie. Swoim wyglądem będzie ono zbliżone do sąsiednich – informuje Jarosław Skrzydło.

Powstanie nowa sygnalizacja świetlna i tzw. wyspa centralna, podobnie jak wygląda to np. u zbiegu ul. Źródłowej i al. IX Wieków Kielc. Dzięki temu możliwe będzie opuszczenie skrzyżowania w każdym kierunku. Obecnie obowiązuje zakaz skrętu w lewo z al. Solidarności.

Ponadto w ramach tej samej inwestycji przebudowane zostaną również ul. Domaszowska i ul. Żniwna.

– Obie ulice będą przebiegać w obecnym śladzie, ale pojawią się nowe elementy, m.in. dwa ronda na skrzyżowaniach Domaszowskiej z Wiejską oraz Żniwną – wylicza Jarosław Skrzydło.

Według dokumentacji projektowej, pojawią się też pasy rowerowe na jezdni.Dalsze prace na Wojska Polskiego

Do przetargu na przebudowę ok. 400-metrowego odcinka ul. Wojska Polskiego (od ul. Zakopiańskiej do ul. Miodowicza) przystąpiło sześć firm. Co ważne, wszystkie oferty są tańsze od oszacowanej na tę inwestycję kwoty, wynoszącej 3 mln 750 tys. zł.

Zakres prac jest dosyć szeroki. Wykonawca będzie musiał dokonać całkowitej rozbiórki obecnej nawierzchni. Wymieniona ma zostać cała podziemna infrastruktura – zarówno sieć kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, jak i teletechniczna.

– Mamy nadzieję, że w przypadku tego fragmentu nie napotkamy takich niespodzianek jak w etapie pierwszym, gdzie wystąpiły duże problemy, głównie z niezinwentaryzowanymi sieciami teletechnicznymi – mówi rzecznik prasowy MZD. Jak dodaje, zimą mają zostać przeprowadzone prace przygotowawcze. Właściwe roboty drogowe rozpoczną się wiosną.

Inwestycja ta, poza wymianą nawierzchni, zakłada również wydzielenie pasów rowerowych (podobnie jak na niedawno powstałym, nowym fragmencie od strony ul. Tarnowskiej), przebudowę skrzyżowań z ul. Langiewicza i Żeromskiego oraz budowę nowego oświetlenia ulicznego. Prace potrwają do końca sierpnia 2021 roku.

Dokończą ulicę Barwinek

Miesiąc wcześniej niż remont ul. Wojska Polskiego powinna zostać ukończona przebudowa ulicy Barwinek. Jest to kontynuacja prac prowadzonych w ubiegłych latach. W obecnym etapie modernizacja dotyczy fragmentu od ul. Brzoskwiniowej do ul. Wapiennikowej.

– Ta ulica będzie miała nawierzchnię bitumiczną. W tej chwili jest to bardzo zniszczona nawierzchnia z trylinki – tłumaczy Jarosław Skrzydło.

Przetarg został już ogłoszony. W ramach inwestycji wybudowane zostaną również m.in. nowe chodniki i zatoki postojowe. Planowana jest także przebudowa istniejącej kanalizacji deszczowej. – Wykonawcę wyłonimy być może jeszcze w tym roku, natomiast prace budowlane i główny ciężar robót będzie przypadał na rok przyszły – mówi rzecznik MZD.

 

Zobacz materiał filmowy ITV Kielce:Nie tylko drogi, ale też chodniki

Poza remontami nawierzchni, na bieżący rok przewidziano również budowę i modernizację chodników. Łącznie zaplanowano wykonanie prac przy trzynastu kieleckich ulicach. Zadanie to udało się wykonać.

Największe powierzchnie, na których drogowcy wymienili chodniki, dotyczyły ciągów pieszych przy ulicy Wybranieckiej (1540 m2) oraz alei Legionów (1600 m2). W tym pierwszym przypadku, na znacznej części konieczne było wybudowanie trotuarów od zera. Przy m.in. al. Legionów stare, zniszczone płyty zostały wymienione na kostkę brukową. Nowa nawierzchnia pojawiła się również m.in. przy ulicach Warszawskiej, Wrzosowej, Gabrieli Zapolskiej oraz Równej.

Część z chodników, które w bieżącym roku Miejski Zarząd Dróg zaplanował do remontu, znajduje się w obrębie ścisłego centrum Kielc. W tym przypadku zdecydowano się podkreślić ich śródmiejski charakter, odróżniając je od tych z innych części miasta.

– MZD podjął decyzję, by chodniki w centrum Kielc układać według innego wzoru. Zdecydowano, by nie była to kostka brukowa, a kwadratowe płytki z ozdobną kostką po obu stronach – mówi Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, które wykonywało prace na zlecenie MZD.

Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły. Taki sam wzór, jak na wyremontowanych chodnikach w centrum Kielc, został ułożony również przy ul. Karczówkowskiej. – Zdecydowano się na takie rozwiązanie, ponieważ ma ona niepowtarzalny charakter alei prowadzącej do klasztoru na Karczówce – tłumaczy Batóg.

Łącznie na remonty i przebudowę chodników przeznaczono w 2020 roku rekordową kwotę 4 mln zł.Zobacz materiał filmowy ITV Kielce:

 

Źródło: URZĄD MIASTA KIELCE

Drogi i komunikacja

Od wtorku zmiany na dwóch podmiejskich liniach

Opublikowano

-

fot. Faktykielce24.pl

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza we wtorek (1 grudnia) zmiany na dwóch liniach podmiejskich. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

Od poniedziałku kolejne utrudnienia na ul. Witosa

Opublikowano

-

fot. YouTube / ITV Kielce - Urząd Miasta Kielce

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zapowiada kolejne utrudnienia w ruchu na ulicy Witosa. W związku z trwającą tam inwestycją, od poniedziałku (23 listopada) wprowadzony zostanie ruch wahadłowy w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Warszawską. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

Kolejne ograniczenia w kursowaniu autobusów. Rzadziej pojadą najpopularniejsze linie

Opublikowano

-

fot. Newseria

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadzi kolejne ograniczenia w kursowaniu autobusów. Tym razem obejmą one najpopularniejsze linie: 35 i 46. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

ZTM zawiesza pięć linii. Z powodu rządowych ograniczeń autobusami jeździ znacznie mniej osób

Opublikowano

-

fot. Faktykielce24.pl

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Powodem jest znacznie mniejsza liczba przewożonych osób, po tym jak rząd wprowadził kolejne ograniczenia. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

W Kielcach będzie rondo im. WOŚP. Ale nie wszyscy radni poparli uchwałę w tej sprawie

Opublikowano

-

fot. facebook / WOŚP / Kamil Suchański

Kieleccy radni podjęli uchwałę o nadaniu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowemu rondu, które powstało w ciągu ulicy Malików, w rejonie powstałych tam magazynów logistycznych Panattoni. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

Trwają remonty dróg i chodników. Nową nawierzchnię ma już ulica Kozia

Opublikowano

-

fot. Urząd Miasta Kielce

W ostatnich miesiącach udało się przeprowadzić wiele drogowych inwestycji, które zaplanowane były w ramach tzw. prac budżetowych – informuje na swojej stronie Urząd Miasta Kielce. (więcej…)

Czytaj dalej

Najnowsze informacje

Wiadomości z Kielc3 godziny temu

„Seniorzy w Koronie”. Internauci ruszyli z pomocą dla starszych mieszkańców Kielc

Wsparcie najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących seniorów w dobie pandemii – to cel inicjatywy społecznej „Kielce Seniorzy w Koronie”. Akcję zainicjowały...

Drogi i komunikacja5 godzin temu

Od wtorku zmiany na dwóch podmiejskich liniach

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza we wtorek (1 grudnia) zmiany na dwóch liniach podmiejskich.

Dzieje się5 godzin temu

Kielce nie rezygnują z Jarmarku Bożonarodzeniowego. Odbędzie się… wirtualnie

Miasto Kielce nie rezygnuje z tradycyjnego bożonarodzeniowego jarmarku. W tym roku również się on odbędzie, ale… w formie wirtualnej. Ofertę...

Na sygnale17 godzin temu

Świętokrzyskie: 48-latek znaleziony bez… ręki i głowy. Są wyniki sekcji zwłok [NOWE FAKTY]

Nowe fakty w sprawie makabrycznego odkrycia w Młotkowicach w gminie Ruda Maleniecka (powiat konecki). Jak informowaliśmy, w środę w jednym...

Polityka17 godzin temu

Kolejny Strajk Kobiet w Kielcach z hasłem „Policja bije ludzi”. Skończyło się interwencją funkcjonariuszy

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w kolejnym Strajku Kobiet w Kielcach. W sobotę (28 listopada) protestujący spotkali się na Rynku, a...

Kultura22 godziny temu

Od poniedziałku kieleckie biblioteki znów będą otwarte dla czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przygotowuje się do ponownego otwarcia. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od poniedziałku (30 listopada) czytelnicy...

Wiadomości z regionu23 godziny temu

Dostaną po 2 tys. złotych miesięcznie, w zamian mają podjąć pracę w świętokrzyskich szpitalach

70 studentów medycyny, którzy zadeklarowali, że w przyszłości podejmą pracę w jednym ze świętokrzyskich szpitali, otrzymywać będzie stypendium z budżetu...

Policja23 godziny temu

Kurier zatrzymany przez policję. Nie wszystkie paczki dostarczył w całości

Na spore kłopoty naraził się 22-latek pochodzący z województwa śląskiego.

Policja23 godziny temu

Kielecka Policja szuka tego mężczyzny. Rozpoznajesz go?

Komenda Miejska Policji w Kielcach poszukuje zaginionego Konrada Jasińskiego.

Wiadomości z regionu24 godziny temu

Reprezentant Polski w koszykówce na wózkach został rzecznikiem niepełnosprawnych

Rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, inicjowanie działań zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności i barier utrudniających osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w społeczeństwie oraz...

Fakty z Chęcin1 dzień temu

Po wybuchu gazu koło Kielc. Uszkodzony dom nadaje się tylko do wyburzenia [ZDJĘCIA]

Tylko do wyburzenia nadaje się dom mieszkalny w miejscowości Łukowa w gminie Chęciny koło Kielc. Tak wynika z informacji nadzoru...

Stowarzyszenia i fundacje1 dzień temu

Skwer Wolontariuszy w Kielcach oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zielony teren u zbiegu ulic Paderewskiego i Ogrodowej otrzymał nazwę Skweru Wolontariuszy. Nowa nazwa tego miejsca została przyjęta we wrześniu...

Wiadomości z Kielc1 dzień temu

Sobota: Prawie 600 kolejnych zgonów wśród osób zakażonych. W świętokrzyskim 16

W sobotę (28 listopada) w Polsce potwierdzono 15 178 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach: mazowieckim (1986), wielkopolskim (1748)...

Polityka1 dzień temu

W sobotę kolejny Strajk Kobiet. Organizatorzy zachęcają do… zbierania Pokemonów

W sobotę (28 listopada) o godzinie 15 rozpocznie się kolejny Strajk Kobiet w Kielcach. Tym razem odbędzie się z okazji...

Stowarzyszenia i fundacje1 dzień temu

Ruszyła akcja pomocy dla podopiecznych Fundacji Centrum Marzeń. Każdy może zostać pomocnikiem Mikołaja

W Kielcach i regionie ruszyła akcja pomocy na rzecz podopiecznych fundacji Fundacji Centrum Marzeń.

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Piątek: Ponad 17 tys. zakażeń w Polsce i 572 zgony. W świętokrzyskim ponad 400 nowych zakażeń

W piątek (27 listopada) potwierdzono 17 060 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej w województwach:  wielkopolskim (2072), mazowieckim (2057)...

Policja3 dni temu

Śmiertelne potrącenie na ul. Jagiellońskiej. Policja szuka świadków wypadku

Kielecka Policja poszukuje świadków wypadku drogowego do którego na początku listopada doszło na ulicy Jagiellońskiej. Na przejściu dla pieszych potrącona...

Kultura3 dni temu

Nie żyje Włodzimierz Kwapisz, znany nauczyciel tańca, wychowawca pokoleń tancerzy

W Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze zmarł Włodzimierz Kwapisz, znany w regionie nauczyciel tańca. To jeden ze współzałożycieli szkoły „Charleston”...

Fakty z Chęcin3 dni temu

Dramat koło Kielc. Wybuch w domu mieszkalnym i ogromne zniszczenia!

Gaz ulatniający się z nieszczelnej butli był najprawdopodobniej przyczyną tragedii w miejscowości Łukowa w gminie Chęciny. W wyniku wybuchu gazu...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Galeria Planty organizuje Black Days. Będą duże promocje

Centrum Handlowe Planty organizuje dwudniową akcję „Black Days”. W piątek i sobotę (27 i 28 listopada) sklepy przygotują dla klientów...

Straż pożarna3 dni temu

Świętokrzyskie: Groźny pożar na torach. Zapalił się wagon z siarką!

Kilkunastu strażaków walczyło z pożarem pociągu towarowego przewożącego siarkę. Ogień pojawił się w trakcie jazdy. Ratowników zaalarmował maszynista.

Stowarzyszenia i fundacje3 dni temu

Mały Szymon walczy o życie. „Serduszko umiera. Lekarze mówią, że jest jak sitko”

W internecie trwa zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie Szymona Sternika, chłopca z Ćmielowa w województwie świętokrzyskim, który cierpi na wrodzoną...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Czwartek: Ponad 16,5 tys. zakażeń w Polsce, prawie 500 w świętokrzyskim. Nadal dużo zgonów

16 687 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziło w czwartek (26 listopada) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej w województwach: śląskim (1824), mazowieckim (1785)...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Rozbiórka z kłopotami. W miejscu zabytkowej kamienicy na rogu Wesołej i Mickiewicza powstanie siedziba prokuratury

Od kilkunastu dni trwa rozbiórka kamienicy na rogu ulic Wesołej i Mickiewicza. Budynek ma interesującą historię. W drugiej połowie XIX...

Policja4 dni temu

Kielecka Policja kupiła kolejne elektryczne radiowozy [ZDJĘCIA]

Dziewięć nowych radiowozów zostało przekazanych do użytku świętokrzyskim policjantom. Wszystkie posiadają napęd elektryczny.

Reklama

Z kraju i ze świata

Przeczytaj też

Wiadomości z regionu5 dni temu

Darmowe testy na koronawirusa teraz bez wcześniejszej rejestracji. Sprawdź gdzie można je wykonać

Bezpłatne testy w kierunku koronawirusa można wykonać w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Kielc już bez wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Wtorek: Tylko 10 tys. nowych zakażeń w Polsce, ale nadal bardzo duża liczba zgonów

We wtorek (24 listopada) w Polsce potwierdzono tylko 10 139 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – podało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej w...

Policja5 dni temu

Tragedia w centrum Kielc. Nie żyje pracownik, który spadł z rusztowania

Tragiczny wypadek podczas prac remontowych prowadzonych w centrum Kielc. Podczas ocieplania bloku, z rusztowania spadł 50-letni mężczyzna. Jego życia nie...

Polityka6 dni temu

Policja zablokowała poniedziałkowy Strajk Kobiet w Kielcach. „Widać takie mają rozkazy…”

Policja pokrzyżowała plany organizatorom poniedziałkowego Strajku Kobiet w Kielcach. Uczestnicy protestu w obronie praw kobiet planowali blokadę ulic jadąc samochodami...

Wiadomości z Kielc6 dni temu

Nie żyje dr Henryk Suchojad, wieloletni dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach

Zmarł dr Henryk Suchojad, wieloletni dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach. Uczelnia poinformowała o jego śmierci w poniedziałek.

Wiadomości z Kielc6 dni temu

Poniedziałek: Tylko 15 tys. nowych zakażeń w Polsce, 364 w świętokrzyskim. Ale testów też wykonano znacznie mniej

W poniedziałek w Poslce potwierdzono 15 002 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Widać wyraźny spadek zakażeń, ale jednocześnie wykonano mniej testów...

Straż miejska1 tydzień temu

Pies zamknięty w klatce na balkonie. Interweniowała Straż Miejska

Kielecka Straż Miejska interweniowała w sprawie psa zamkniętego w małej klatce na balkonie. Funkcjonariusze zostawili wezwani na jedno z osiedli...

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

W których sklepach zrobisz zakupy? Galeria Planty i sklepy w centrum otwarte, a co z galeriami? [LISTA SKLEPÓW]

W sobotę (28 listopada) otwarte mają zostać sklepy odzieżowe w galeriach handlowych – wynika z zapowiedzi rządu. Do tego czasu...

Popularne artykuły