Social media

Drogi i komunikacja

Remont ul. Prostej ruszył. Niebawem rozpoczną się prace m.in. na ul. Domaszowskiej, Barwinek i Wojska Polskiego

Opublikowano

-

fot. Urząd Miasta Kielce

Przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa wraz z budową łącznika od Witosa do Radomskiej, to największa drogowa inwestycje prowadzona obecnie w Kielcach. Prace są zaawansowane.

Jednocześnie ruszają kolejne prace. Niebawem przebudowane będą fragmenty ulic: Prostej, Barwinek, Domaszowskiej, Żniwnej i Wojska Polskiego. Remonty prowadzone są także na chodnikach.Na Prostej już pracują

W październiku rozpoczęła się przebudowa ulicy Prostej, na odcinku od Cedzyńskiej do Zagórskiej. Oprócz nowej nawierzchni wybudowane zostaną tam również chodniki i oświetlenie.

Roboty rozpoczęły się od budowy kanalizacji deszczowej i wodociągu. Niebawem zacznie się także przebudowa sieci gazowej – wylicza Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Jak informuje Urząd Miasta, remont ulicy Prostej wpisuje się w miejski program „Peryferia”. Dzięki inwestycji tym fragmentem ul. Prostej będą mogły kursować autobusy.

– Zostaną wybudowane przystanki, zaś przy ul. Cedzyńskiej zlokalizowana będzie pętla autobusowa – tłumaczy Skrzydło.

Przebudowa ulicy Prostej potrwa do 2022 roku. Jej koszt to 12,5 mln zł, z czego większość środków pochodzi z budżetu miasta. Część kosztów zostanie pokryta dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Poprawią ważne skrzyżowanie

Na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania alei Tysiąclecia, alei Solidarności i ulicy Domaszowskiej. MZD planuje ogłosić przetarg na roboty budowlane jeszcze w grudniu.

– W ramach tej inwestycji zostanie kompleksowo przebudowane skrzyżowanie. Swoim wyglądem będzie ono zbliżone do sąsiednich – informuje Jarosław Skrzydło.

Powstanie nowa sygnalizacja świetlna i tzw. wyspa centralna, podobnie jak wygląda to np. u zbiegu ul. Źródłowej i al. IX Wieków Kielc. Dzięki temu możliwe będzie opuszczenie skrzyżowania w każdym kierunku. Obecnie obowiązuje zakaz skrętu w lewo z al. Solidarności.

Ponadto w ramach tej samej inwestycji przebudowane zostaną również ul. Domaszowska i ul. Żniwna.

– Obie ulice będą przebiegać w obecnym śladzie, ale pojawią się nowe elementy, m.in. dwa ronda na skrzyżowaniach Domaszowskiej z Wiejską oraz Żniwną – wylicza Jarosław Skrzydło.

Według dokumentacji projektowej, pojawią się też pasy rowerowe na jezdni.Dalsze prace na Wojska Polskiego

Do przetargu na przebudowę ok. 400-metrowego odcinka ul. Wojska Polskiego (od ul. Zakopiańskiej do ul. Miodowicza) przystąpiło sześć firm. Co ważne, wszystkie oferty są tańsze od oszacowanej na tę inwestycję kwoty, wynoszącej 3 mln 750 tys. zł.

Zakres prac jest dosyć szeroki. Wykonawca będzie musiał dokonać całkowitej rozbiórki obecnej nawierzchni. Wymieniona ma zostać cała podziemna infrastruktura – zarówno sieć kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, jak i teletechniczna.

– Mamy nadzieję, że w przypadku tego fragmentu nie napotkamy takich niespodzianek jak w etapie pierwszym, gdzie wystąpiły duże problemy, głównie z niezinwentaryzowanymi sieciami teletechnicznymi – mówi rzecznik prasowy MZD. Jak dodaje, zimą mają zostać przeprowadzone prace przygotowawcze. Właściwe roboty drogowe rozpoczną się wiosną.

Inwestycja ta, poza wymianą nawierzchni, zakłada również wydzielenie pasów rowerowych (podobnie jak na niedawno powstałym, nowym fragmencie od strony ul. Tarnowskiej), przebudowę skrzyżowań z ul. Langiewicza i Żeromskiego oraz budowę nowego oświetlenia ulicznego. Prace potrwają do końca sierpnia 2021 roku.

Dokończą ulicę Barwinek

Miesiąc wcześniej niż remont ul. Wojska Polskiego powinna zostać ukończona przebudowa ulicy Barwinek. Jest to kontynuacja prac prowadzonych w ubiegłych latach. W obecnym etapie modernizacja dotyczy fragmentu od ul. Brzoskwiniowej do ul. Wapiennikowej.

– Ta ulica będzie miała nawierzchnię bitumiczną. W tej chwili jest to bardzo zniszczona nawierzchnia z trylinki – tłumaczy Jarosław Skrzydło.

Przetarg został już ogłoszony. W ramach inwestycji wybudowane zostaną również m.in. nowe chodniki i zatoki postojowe. Planowana jest także przebudowa istniejącej kanalizacji deszczowej. – Wykonawcę wyłonimy być może jeszcze w tym roku, natomiast prace budowlane i główny ciężar robót będzie przypadał na rok przyszły – mówi rzecznik MZD.

 

Zobacz materiał filmowy ITV Kielce:Nie tylko drogi, ale też chodniki

Poza remontami nawierzchni, na bieżący rok przewidziano również budowę i modernizację chodników. Łącznie zaplanowano wykonanie prac przy trzynastu kieleckich ulicach. Zadanie to udało się wykonać.

Największe powierzchnie, na których drogowcy wymienili chodniki, dotyczyły ciągów pieszych przy ulicy Wybranieckiej (1540 m2) oraz alei Legionów (1600 m2). W tym pierwszym przypadku, na znacznej części konieczne było wybudowanie trotuarów od zera. Przy m.in. al. Legionów stare, zniszczone płyty zostały wymienione na kostkę brukową. Nowa nawierzchnia pojawiła się również m.in. przy ulicach Warszawskiej, Wrzosowej, Gabrieli Zapolskiej oraz Równej.

Część z chodników, które w bieżącym roku Miejski Zarząd Dróg zaplanował do remontu, znajduje się w obrębie ścisłego centrum Kielc. W tym przypadku zdecydowano się podkreślić ich śródmiejski charakter, odróżniając je od tych z innych części miasta.

– MZD podjął decyzję, by chodniki w centrum Kielc układać według innego wzoru. Zdecydowano, by nie była to kostka brukowa, a kwadratowe płytki z ozdobną kostką po obu stronach – mówi Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, które wykonywało prace na zlecenie MZD.

Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły. Taki sam wzór, jak na wyremontowanych chodnikach w centrum Kielc, został ułożony również przy ul. Karczówkowskiej. – Zdecydowano się na takie rozwiązanie, ponieważ ma ona niepowtarzalny charakter alei prowadzącej do klasztoru na Karczówce – tłumaczy Batóg.

Łącznie na remonty i przebudowę chodników przeznaczono w 2020 roku rekordową kwotę 4 mln zł.Zobacz materiał filmowy ITV Kielce:

 

Źródło: URZĄD MIASTA KIELCE

Drogi i komunikacja

Kieleccy drogowcy zapowiadają kolejne utrudnienia. Zamknięte zostaną dwie ulice

Opublikowano

-

Kieleccy drogowcy zapowiadają kolejne utrudnienia w ruchu. Kierowców czekają kilkudniowe zamknięcia ulicy Żeromskiego, a także Romualda i Leszczyńskiej. Utrudnienia spowodowane będą prowadzonymi inwestycjami. Na objazdy zostaną skierowane autobusy komunikacji miejskiej. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

Strefa płatnego parkowania w Kielcach powiększa się. Sprawdź gdzie trzeba płacić za postój

Opublikowano

-

fot. YouTube / ITV Kielce - Urząd Miasta Kielce

Od poniedziałku (17 maja) strefa płatnego parkowania w Kielcach będzie większa. Decyzją radny został do niej włączony teren po zachodniej stronie ulicy Żelaznej, przed halą dworca kolejowego. Dotychczas parkowanie w tym miejscu było darmowe. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

Od poniedziałku parkowanie w centrum Kielc będzie droższe [NOWY CENNIK]

Opublikowano

-

fot. Faktykielce24.pl

Od poniedziałku (17 maja) parkowanie w płatnej strefie w centrum Kielc będzie droższe. To skutek podjętej w kwietniu decyzji Rady. Więcej zapłacą kierowcy, którzy auto pozostawiają na dłuższy okres. Poza tym obszar płatnej strefy został rozszerzony o teren przed halą dworca kolejowego. Objęty nią będzie także Plac Wolności, na którym do tej pory funkcjonował parking zarządzany przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

Autobusy z Kielc do Tokarni ominą kilka przystanków. Bo gmina nie chce dopłacić do kursowania

Opublikowano

-

fot. Faktykielce24.pl

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach zapowiedział, że od najbliższej niedzieli (16 maja) zostaną uruchomione autobusy sezonowej linii T. Będą kursować z dworca autobusowego w Kielcach do Parku Etnograficznego w Tokarni na terenie gminy Chęciny. W poprzednich latach połączenie cieszyło się dużym zainteresowaniem kielczan, którzy dojeżdżali autobusem na weekendowe imprezy w Muzeum Wsi Kieleckiej. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

Miasto Kielce kupi elektryczne autobusy? Dyrektor ZTM powiedziała kiedy to możliwe

Opublikowano

-

fot. Solaris

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach rozważa zakup 40 autobusów elektrycznych, które zastąpić miałyby tzw. unijne autobusy kupione w 2009 i 2010 roku. Stanie się to jednak nie wcześniej niż w 2023 roku, bo do tego czasu obowiązywać będzie umowa z MPK na obsługę pojazdów. (więcej…)

Czytaj dalej

Drogi i komunikacja

W Kielcach będzie ulica im. Krzysztofa Krawczyka? Radna zaproponowała lokalizację

Opublikowano

-

Czy piosenkarz Krzysztof Krawczyk będzie patronem jednej z ulic na peryferiach Kielc? Wniosek o nadanie nazwy złożyła radna PiS Monika Słoniewska. Zdecydowała się na taki krok, choć wcześniej Rada Miasta uchwaliła, że powinno minąć co najmniej pięć lat od śmierci patrona. Jest też zapis, że od tej reguły można zrobić wyjątek, ale dotychczas robiono to tylko w przypadku polityków: ostatnio Kornela Morawieckiego, a wcześniej Lecha Kaczyńskiego. (więcej…)

Czytaj dalej

Najnowsze informacje

Straż miejska11 godzin temu

Kielce: Kobieta wyjechała za granicę. Zwierzęta zostawiła zamknięte w mieszkaniu

Skandaliczne zachowanie mieszkanki ul. Krakowskiej w Kielcach. Kobieta wyjechała za granicę, zostawiając swoje zwierzęta zamknięte w mieszkaniu. Jak się okazało,...

Na sygnale11 godzin temu

Pościg na Rynku i ul. Dużej. Kierowca zignorował polecenie zatrzymania się

Funkcjonariusze Straży Miejskiej po pościgu zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który zignorował znaki, jechał samochodem przez Rynek i ulicę Dużą.

Samorząd1 tydzień temu

Bogdan Wenta krytycznie o pracy miejskich służb. „Jest to niedopuszczalne…”

Prezydent Kielc Bogdan Wenta skrytykował pracę miejskich służb odpowiedzialne za koszenie traw na terenie miasta. To reakcja na liczne skargi...

Policja1 tydzień temu

Kielecka Policja szuka tego mężczyzny. Groził uczestniczce Strajku Kobiet

Kielecka Policja poszukuje mężczyzny, który używał gróźb karalnych pod adresem 25-latki popierającej Strajk Kobiet. Chodzi o zdarzenie do którego 28...

Lifestyle1 tydzień temu

Dobre używane samochody w trasę: czym się kierować przy wyborze?

Auta w trasę to zawsze były większe samochody – segment D to klasyka. Dziś coraz więcej osób chce w podróż...

Policja2 tygodnie temu

Tragedia na Podkarczówce. Z okna na dziewiątym piętrze wypadł mężczyzna!

Tragedia na kieleckiej Podkarczówce. W środę o poranku przed blokiem na ulicy Galenowej znaleziono ciało 57-letniego mężczyzny. Wezwany na miejsce...

Samorząd2 tygodnie temu

Prezydent powołał nowego pełnomocnika. Ma odpowiadać za ochronę przyrody i ekologię

Prezydent Kielc powołał pełnomocnika ds. ochrony przyrody i różnorodności biologicznej. Stanowisko objął dr Bartosz Piwowarski, dotychczasowy zastępca kierownika Ogrodu Botanicznego...

Artykuł sponsorowany2 tygodnie temu

Praca zdalna Kielce – jak szukać pracy zdalnej?

Kielce to miasto województwie, duży ośrodek akademicki, miejsce z potencjałem turystycznym – najlepsza baza wypadowa do wycieczek w Góry Świętokrzyskie,...

Wiadomości z Kielc2 tygodnie temu

Bricomarché w Kielcach wprowadziło boksy do odbioru zamówień. Nawet tych o dużych gabarytach

Bricomarché przy Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach uruchomiło Bricomaty, czyli specjalne boksy, w których można odebrać zamówione wcześniej produkty. Firma informuje,...

Prokuratura2 tygodnie temu

Były dyrektor MOSiR skazany! Bezprawnie przekazał Koronie Kielce 600 tysięcy złotych

Były dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za czasów prezydenta Wojciecha Lubawskiego, skazany przez sąd na rok więzienia w zawieszeniu...

Sport2 tygodnie temu

W Kielcach powstanie Aleja Sław Piłki Ręcznej? Ma uhonorować wybitnych sportowców

Utworzenie w Kielcach Alei Sław Piłki Ręcznej to jeden z projektów zgłoszonych w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcy chcą, by...

Policja2 tygodnie temu

25-latek zaatakował nożem na klatce schodowej w Kielcach! Ranił kobietę

25-latek zaatakował nożem kobietę na klatce schodowej w centrum Kielc! Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 5 rano. Na...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

Kielecki Kaufland będzie otwarty w niedziele z zakazem handlu. Jako placówka pocztowa

Wszystkie supermarkety sieci Kaufland, w tym market przy ul. Sikorskiego w Kielcach, będą otwarte w niedziele z zakazem handlu, jako...

Wiadomości z Kielc3 tygodnie temu

Szpital w Targach Kielce kończy działalność. Zmarło w nim 30 osób

Szpital tymczasowy w Targach Kielce kończy działalność. W najbliższy poniedziałek ma go opuścić ostatni pacjent. Od 1 czerwca placówka będzie...

Turystyka3 tygodnie temu

Wiosenne Kielce z drona. Ten film robi wrażenie [ZOBACZ WIDEO]

Niezwykłe ujęcia Kielc z lotu ptaka można zobaczyć w nagraniu z drona opublikowanym przez Studio Travers.

Policja3 tygodnie temu

Świętokrzyskie: Prawie milion złotych zniknęło z banku! Pieniądze ukradł… pracownik

Prawie milion złotych zniknęło z konta jednego z banków znajdujących się na terenie gminy Chmielnik! Policjantom szybko udało się ustalić...

Policja3 tygodnie temu

Agresywny pacjent zdemolował przychodnię w Kielcach. Był zniecierpliwiony czekaniem na wizytę?

Kieleccy kryminalni zatrzymali w poniedziałek 23-letniego mieszkańca miasta, który zdemolował przychodnię medyczną przy ul. Wojska Polskiego. Chodzi o zdarzenie do...

Policja3 tygodnie temu

Policyjna zasadzka na motocrossowców. Dron nad lasem, patrole na drogach wyjazdowych [ZDJĘCIA]

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej urządzili zasadzkę na motocrossowców i kierowców quadów, którzy rozjeżdżają tereny leśne. W zasadzce zorganizowanej...

Na sygnale4 tygodnie temu

Kierowca ciężarówki wyprzedzał na zakazie. Okazało się, że kierował po alkoholu

Prawie 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki, który wyprzedzał inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Został zatrzymany do...

Wiadomości z Kielc4 tygodnie temu

Wodociągi Kielce zapowiedziały podwyżki. Ceny będą rosły przez trzy kolejne lata!

Wodociągi Kieleckie zapowiedziały podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Od czerwca ceny wzrosną o ponad 7 procent! Wiadomo też, że...

Wiadomości z regionu4 tygodnie temu

Wójt gminy przedstawił koncepcję zmian na skwerze. Namalował ją… kredkami na kartce papieru

W nietypowy sposób wójt gminy Bałtów w województwie świętokrzyskim przedstawił wizualizację zmian na skwerze w turystycznej miejscowości. Samorządowiec… namalował ją...

Wiadomości z Kielc4 tygodnie temu

Do Galerii Echo wejdziesz z psem lub kotem. „U nas zwierzaki są mile widziane”

W zakupach w Galerii Echo będą mogły towarzyszyć zwierzęta. Psy, koty i inne zwierzęta domowe będą mogły przebywać w częściach...

Kultura4 tygodnie temu

Skrzynki z bezpłatnymi podpaskami i tamponami trafiły do kieleckich placówek kultury

W kieleckich placówkach kultury ustawione zostały różowe skrzyneczki z bezpłatnymi tamponami i podpaskami dla kobiet. Wcześniej postawiono je w placówkach...

Nauka i oświata4 tygodnie temu

Prezydent Kielc otwierał, ksiądz kropił. Nowa miejska inwestycja została poświęcona

Przy Szkole Podstawowej nr 9 na kieleckim Baranówku oficjalnie otwarto nowe boiska do piłki nożnej i siatkowej, bieżnię oraz skocznię...

Drogi i komunikacja4 tygodnie temu

Kieleccy drogowcy zapowiadają kolejne utrudnienia. Zamknięte zostaną dwie ulice

Kieleccy drogowcy zapowiadają kolejne utrudnienia w ruchu. Kierowców czekają kilkudniowe zamknięcia ulicy Żeromskiego, a także Romualda i Leszczyńskiej. Utrudnienia spowodowane...

Reklama

Z kraju i ze świata

Przeczytaj też

Drogi i komunikacja4 tygodnie temu

Od poniedziałku parkowanie w centrum Kielc będzie droższe [NOWY CENNIK]

Od poniedziałku (17 maja) parkowanie w płatnej strefie w centrum Kielc będzie droższe. To skutek podjętej w kwietniu decyzji Rady....

Wiadomości z Kielc1 miesiąc temu

Kielce: Rozpędzone auto na ścieżce rowerowej i chodniku! A tuż obok piesi [WIDEO]

Zamiast ulicą wolał jechać… ścieżką rowerową i chodnikiem. Nietypowe i bardzo niebezpieczne zachowanie kierowcy zarejestrował wideorejestrator innego kierowcy. Sytuacja miała...

Turystyka1 miesiąc temu

Zalew w Sielpi wciąż bez wody. W planach nowe atrakcje, m.in. molo o długości 100 metrów [ZDJĘCIA]

Na nieco ponad miesiąc przed rozpoczęciem wakacji zalew w Sielpi wciąż jest… bez wody. Obecnie trwają tam prace przy oczyszczaniu...

Policja1 miesiąc temu

Świętokrzyska Policja poszukuje zaginionej 18-latki. Czy ktoś ją widział?

Świętokrzyscy policjanci poszukują 18-letniej Katarzyny Mosiejowskiej z Włoszczowy. Kontakt z nią urwał się 10 maja.  Tego dnia dziewczyna wyszła z...

Drogi i komunikacja1 miesiąc temu

Autobusy z Kielc do Tokarni ominą kilka przystanków. Bo gmina nie chce dopłacić do kursowania

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach zapowiedział, że od najbliższej niedzieli (16 maja) zostaną uruchomione autobusy sezonowej linii T. Będą kursować...

Wiadomości z Kielc1 miesiąc temu

Przyjęła szczepionkę i… staranowała barierki. Co wydarzyło się w kieleckim punkcie drive thru?

Policja oraz pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego wyjaśniają okoliczności wypadku w mobilnym punkcie szczepień drive thru na terenie Targów Kielce. Ranna...

Wiadomości z Kielc1 miesiąc temu

Problem z pluskwami w Kielcach coraz większy. Mieszkańcy w strachu, PGM zasłania się procedurami

Kolejni mieszkańcy kieleckiego Szydłówka zgłaszają, że w ich mieszkaniach mogą znajdować się ogniska robaków – informuje Szydłówek OdNowa. Ten facebookowy...

Wiadomości z Kielc1 miesiąc temu

Idziesz na szczepienie? Przy okazji za darmo zrobisz test w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C

Osoby szczepiące się przeciw COVID-19 w Przychodni Przyszpitalnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będą mogły wykonać przy okazji szybkie testy...

Popularne artykuły