Na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego ruszyła budowa Inkubatora Logistycznego Rotterdam Inc. Nowoczesny i uniwersalny budynek pozwoli na poszerzenie oferty KPT.
Inwestycja zostanie zrealizowana z myślą o małych i średnich firmach, które potrzebują niewielkiej przestrzeni magazynowo – logistycznej. Takie przedsiębiorstwa będą mogły także liczyć na wsparcie doradcze w prowadzeniu działalności gospodarczej na każdym etapie – od momentu rozpoczęcia działalności po fazę ekspansji rynkowej.
Rotterdam Inc. – nawiązaniem do holenderskiego portu
Rotterdam to miasto, które stało się symbolem branży logistycznej. Jest to nowoczesny port przeładunkowy w północnej Holandii, który obsługuje przywóz ropy naftowej, rud metali, węgla kamiennego, zboża, wywóz produktów naftowych, maszyn, środków transportu i chemikaliów. Nazwa ma znaczenie i właśnie dlatego nowy inkubator logistyczny Rotterdam Inc. ma się kojarzyć z nowoczesnością i uniwersalnością. Będzie łączył w sobie infrastrukturę i systemy informatyczne, które zautomatyzują proces obsługi logistycznej firm znajdujących się w KPT.
Nowoczesny obiekt wyposażony będzie w stałą rampę przeładunkową, windę towarową oraz przestrzeń, tak by móc jak najswobodniej poruszać się wózkami paletowymi i elektrycznymi.
– Jego budowa to ważne wydarzenie nie tylko w historii samej instytucji Parku, ale i naszego Miasta. Park systematycznie dostosowuje swoją ofertę do potrzeb przedsiębiorców, stwarzając dogodne warunki do prowadzenia działalności i rozwoju – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.
Dzięki stworzeniu nowego pakietu usług logistycznych, przedsiębiorcy będą bardziej konkurencyjni, a zasięg ich działania się zwiększy.
– Wypełnimy lukę na mapie regionu w zakresie niezbędnych usług dla firm i inwestorów, dzięki czemu pożądany rozwój ich dotychczasowej działalności będzie zdecydowanie łatwiejszy, a nowym przedstawicielom rokujących branż pozwoli wziąć nasze miasto pod uwagę przy wyborze miejsca na prowadzenie swojej działalności – dodaje Justyna Lichosik.
Wartość inwestycji to prawie 12 mln zł, a ponad 9 milionów złotych wynosi dofinansowanie unijne.