Sport

Zamiast wielkiej fety był czas wspomnień… i pożegnań. Odchodzi Bertus Servass i trzech zawodników [zdjęcia]

Opublikowano

-

Było wspomnienie o zmarłym podczas niedzielnego meczu dziennikarzu Pawle Kotwicy, ale także ogłoszenie zaskakującej decyzji o rezygnacji Bertusa Servaasa z funkcji prezesa Barlinka Industrii Kilce.

Tak wyglądało wtorkowe spotkanie zawodników z kibicami. Na Rynku zebrało się kilkaset osób, by podziękować szczypiornistom za zdobycie tytułu Mistrza Polski oraz zajęcie drugiego miejsca w europejskiej Lidze Mistrzów.

Spotkanie rozpoczęło się od wspomnień kieleckiego dziennikarza i minuty ciszy dla niego.

Przypomnijmy: w niedzielnym finałowym meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Barlinek Industria Kielce przegrał po dogrywce z drużyną SC Magdeburg 29:30. W drugiej połowie spotkania mecz został na kilkanaście minut przerwany. Powodem była akcja ratunkowa prowadzona na trybunie prasowej. Jak się później okazało, zasłabł tam Paweł Kotwica, dziennikarz Echa Dnia. Został zabrany do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować jego życia. Miał 51 lat.

Bertus Servaas odchodzi

W dalszej części Bertus Servaas oficjalnie poinformował o odejściu ze stanowiska prezesa Klubu Sportowego Vive Handball Kielce S.A.

Dwadzieścia jeden lat budowaliśmy wspólnie ten Klub, ale mój czas się skończył. Kocham was wszystkich i proszę o zrozumienie mojej decyzji – powiedział do kibiców.

Na oficjalnej stronie klub zamieścił informację, że „w obliczu zaistniałej sytuacji Klub będzie starał się wypracować możliwie najlepsze rozwiązania i stopniowo udzielać informacji na pojawiające się pytania”.

Głos zabrał także trener Talant Dujszebajew. Zapewnił kibiców, że w przyszłym roku zespół przywiezie z Kolonii puchar Ligi Mistrzów. Wcześniej jednak zwycięży w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Podczas spotkania przekazano też, że z klubu odchodzą: Mateusz Kornecki, Miguel Sanchez – Migallon i Damian Domagała.

Kibicom nie spodobało się jednak pojawienie się na scenie polityków. Gwizdami przywitana została wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka z PiS. Kibice gwizdami przywitali również prezydenta Kielc Bogdana Wentę.