Sukces młodej żeglarki z Kielc. Na Bałtyku wywalczyła złoty medal

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Natalia Nadrzewia z klubu UKS „Zalew Kielce” zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski olimpijskiej klasy Laser Radial, w kategorii juniorów młodszych. Zawody podczas których Natalia okazała się najlepsza, obyły się w Górkach Zachodnich na Bałtyku.

Poprzednio kielczanka zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski klasy Laser Radial U17 K, w konkurencji sprintu żeglarskiego. W tej konkurencji ma prawo startować tylko 10 najlepszych zawodniczek w kraju, wyłonionych w drodze eliminacji.

Regaty olimpijskiej klasy Laser Radial rozegrano w bardzo trudnych warunkach. Pierwszego dnia był sztorm i wyścigi się nie odbyły. Drugiego dnia, mimo bardzo silnego wiatru i dużej fali, rozegrano 4 wyścigi. Zawodnicy byli na wodzie 8 godzin.

Trzeci dzień rywalizacji przebiegał pod znakiem zanikającego wiatru i spokojnego morza. Aby wygrać trzeba było być bardzo wszechstronnie wyszkolonym zawodnikiem – umieć walczyć zarówno na silnym jak i na słabym wietrze.

W ubiegłym roku Natalia Nadrzewia również zdobyła podwójne Mistrzostwo Polski: w konkurencji sprintu żeglarskiego oraz w regatach flotowych. Startowała jednak w klasie Laser 4.7. W tym roku rywalizacja odbywała się już na olimpijskich jachtach klasy Laser Radial.

Zawodniczka jest tegoroczną laureatką nagrody „Nadzieje Kielc”.