Sport

Sportowy rok w szkołach podsumowany. Szczególna nagroda dla podstawówki nr 25

Opublikowano

-

W Urzędzie Miasta Kielce podsumowano sportowe współzawodnictwo w mijającym roku szkolnym.  Jak informowali urzędnicy, w sumie w kategorii szkół podstawowych zorganizowane zostały 32 imprezy sportowe, w których udział wzięło 2665 uczniów, reprezentujących 275 zespołów z 23 kieleckich szkół. Rozegrano 574 spotkań, a najlepszym sportowcom i zespołom wręczono 85 pucharów i 956 medali. Najlepszą szkołą okazała się SP 27, zdobywając 128 punktów. Kolejne miejsca zajęły: SP 25 (118 punktów) i SP 27 (98 punktów).

Dla szkół gimnazjalnych zorganizowano 25 imprez sportowych, w których wystartowało 1395 uczniów reprezentujących 153 zespoły z 21 szkół. W trakcie współzawodnictwa rozegrano 260 spotkań, a triumfatorom współzawodnictwa wręczono 63 puchary i 571 medali. Wśród szkół zwyciężyła SP 39 (G 7) zdobywając 94 punkty, a kolejne miejsca zajęły SP 32 (G 16) – 82 punkty i SP 34 (G 9) – 68 punktów.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanych zostało 18 imprez sportowych. Wystartowało w nich 2172 uczniów z 19 kieleckich szkół, reprezentowanych przez 219 zespołów. W sumie rozegrano 404 mecze, a zwycięskim zespołom wręczono 54 puchary i 528 medali. Najlepszą szkołą we współzawodnictwie okazało się VI LO – 148 punktów, które pokonało Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 – 107 punktów i Zespół Szkół Mechanicznych – 95 punktów.

Łącznie w organizowanych zawodach we wszystkich kategoriach szkół wystartowało 6584 uczniów z 64 kieleckich szkół. Zorganizowano 75 imprez sportowych, rozegrano 1320 spotkań, a najlepszym wręczono 202 puchary i 2053 medali .

Sukcesy na Mistrzostwach Województwa

Kieleckie zespoły triumfowały w Mistrzostwach Województwa, m.in.: w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców SP, koszykówce chłopców SP, piłce nożnej chłopców SP, czwórboju LA dziewcząt SP, piłce ręcznej dziewcząt i chłopców SG, siatkówce dziewcząt SG, koszykówce chłopców SG , koszykówce chłopców SPG, siatkówce chłopców SPG, sztafetowych biegach przełajowych chłopców SPG, a także triumfowały w rozgrywkach na szczeblu krajowym (m.in. w piłce nożnej chłopców i piłce ręcznej dziewcząt).

Do nauczycieli, których podopieczni triumfowali w tych zawodach powędrowały podziękowania i drobne upominki.

Były też nagrody specjalne

Wręczone zostały też nagrody specjalne: Maciejowi Makule z Radia Kielce (za relacje z wydarzeń sportowych), Zofii Bartosik (za opiekę medyczną w czasie zawodów) oraz Tomaszowi Olesińskiemu (w podziękowaniu za koordynację rozgrywek).

Specjalne wyróżnienie, za największą aktywność w dziedzinie sportu szkolnego, powędrowało do reprezentacji SP nr 25. Nagrodą jest wycieczka do jednego z partnerskich miast Kielc.

Źródło: Urząd Miasta Kielce