Jeszcze do najbliższego czwartku (22 sierpnia) przyjmowane będą wnioski w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że najwięcej wniosków do Urzędu Miasta Kielce wpływało w ostatnich dniach. – Z pewnością nie inaczej będzie w tym roku, ale już do tej pory zgłoszono szereg ciekawych projektów. Wśród nich są m.in. projekty dotyczące powstania skweru czy organizacji festynu rodzinnego na jednym z osiedli – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.
Ten ostatni projekt to efekt zmian w regulaminie budżetu, który od obecnej edycji dopuszcza również możliwość zgłaszania tzw. „inwestycji miękkich”. W tym roku, oprócz zadań inwestycyjnych, wprowadzono nową kategorię – zadania nieinwestycyjne. To projekty o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym lub innym, mającym na celu podniesienie jakości życia mieszkańców. Zwiększono także kwotę łączną budżetu obywatelskiego, która wynosi 7 milionów złotych.
– Zachęcam mieszkańców do składania swoich projektów. Chciałbym też podkreślić, że już na tym etapie do pełnej dyspozycji kielczan są wyznaczeni merytoryczni pracownicy wydziałów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych, do których można zgłosić się w przypadku każdej wątpliwości przed złożeniem wniosku – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.
Do pomocy mieszkańcom wyznaczono specjalistów z m.in. Wydziału Administracyjnego, Wydziału Urbanistyki i Architektury, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce, Miejskiego Zarządu Dróg, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Na składanie projektów mieszkańcy Kielc mają czas do czwartku. Publikacja projektów nastąpi do 28 sierpnia. Przez blisko miesiąc będzie trwała weryfikacja projektów. 30 września opublikowana zostanie lista projektów ocenionych pozytywnie i negatywnie. Od tej decyzji będzie można się odwołać – pomysłodawcy będą mieli na to trzy dni. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 8 października. Następnego dnia rozpocznie się głosowanie, które zakończy się 23 października. Kilka dni później poznamy laureatów kolejnej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.
Kto udzieli informacji i pomoże przygotować wniosek?
W zakresie procedury Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego informacji udziela:
Wydział Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej
Biuro ds. Partycypacji Społecznych
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15
tel. 41 36 76 400
Pomoc w przygotowaniu projektu do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego udzielają:
Wydział Administracyjny Biuro Inwestycji
Aneta Wajs – 41 36 76 607 – aneta.wajs@um.kielce.pl
Anna Maksalon – 41 36 76 607 – anna.maksalon@um.kielce.pl
Wydział Urbanistyki i Architektury Biuro Planowania Przestrzennego
Maria Wierzchowska – Bańka – 41 36 76 361 – maria.wierzchowska@um.kielce.pl
Piotr Hetmańczyk – 41 36 76 361 – piotr.hetmanczyk@um.kielce.pl
Wydział Gospodarki Nieruchomościami
Natasza Fąfara – 41 36 76 215 – natasza.fafara@um.kielce.pl
Barbara Zawadzka – 41 36 76 221 – barbara.zawadzka@um.kielce.pl
Wydział Geodezji
Robert Zawadzki – 41 36 76 857 – robert.zawadzki@um.kielce.pl
Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska
Grażyna Ziętal – 41 36 76 583 – grazyna.zietal@um.kielce.pl
Maciej Libudzic – 41 36 76 681 – maciej.libudzic@um.kielce.pl
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Referat Kultury
Małgorzata Juszczyk – 41 36 76 612 – malgorzata.juszczyk@um.kielce.pl
Referat Sportu i Turystyki
Katarzyna Telka – 41 36 76 677 – katarzyna.telka@um.kielce.pl
Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki
Anna Dusza Ciechanowska – 41 36 76 618 – anna.ciechanowska@um.kielce.pl