Connect with us

Wiadomości z regionu

Weekendowa akcja szpitali. Będzie można za darmo się przebadać

Opublikowano

-

fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

11 i 12 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz obchodów 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego placówki medyczne z Kielc i regionu organizuję bezpłatne badania. W akcję angażują się: Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy

W piątek, 11 maja Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach zaprasza na bezpłatne badania. Będzie okazja, by wykonać analizę składu ciała oraz zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Uczestnicy akcji będą mogli skorzystać także z porad na temat zdrowego stylu życia oraz jak rzucić palenie. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne. Z badań będzie można skorzystać w godz. 8 – 12.

Tego samego dnia Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych zaprasza do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ul. Kolberga, Kielce). Można będzie zmierzyć zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dowiedzieć się na temat zdrowego stylu życia.

 

Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Natomiast Świętokrzyskie Centrum Onkologii w piątek, 11 maja zaprasza młodzież licealną na wykłady i zwiedzanie swoich pracowni medycznych. Młodzież będzie mogła dowiedzieć się o prewencji nowotworów złośliwych w praktyce, o patogenezie nowotworów złośliwych, a także o wirusie HPV i jego związkach z nowotworami złośliwymi oraz profilaktyce chłoniaków. Wykłady będą połączone ze zwiedzaniem Zakładu Diagnostyki Molekularnej ŚCO, Zakładu Patologii Nowotworów oraz Poradni Ginekologicznej.

W dniach 11-12 maja Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza także na bezpłatne badania profilaktyczne. Będzie można wykonać:
11-12 maja w godz. 9.00 – 12.00
– cytologię – grupa wiekowa 25 -59 lat, (panie, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie wykonywały tego badania)
– mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat, (panie, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania).
12 maja w godz. 9.00 – 12.00
– badanie fiberoskopem w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi skierowane do osób w wieku 40-65, mających objawy mogące wskazywać na ryzyko nowotworu głowy lub szyi.

Odwiedzając ŚCO będzie się można nauczyć również samobadania piersi na fantomach, zmierzyć ciśnienie tętnicze, tlenek węgla w wydychanym powietrzu. W ramach Światowego Dnia Walki z Czerniakiem będzie można nauczyć się samoobserwacji skóry. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 607 778 888 – mammografia, tel. 609 990 033 – cytologia.

 

Wojewódzki Szpital Zespolony

Na bezpłatne badania w piątek 11 maja zaprasza także Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Badania odbędą się przy użyciu sprzętu medycznego zakupionego w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Będzie można wykonać:
w godz. 10.00 – 14.00
– Badanie ultrasonograficzne dzieci – przesiewowe USG jamy brzusznej i/lub tarczycy.
– Badanie będzie wykonywane przez specjalistę radiologa lek. med. Piotra Cierniaka w gabinecie nr 1-03 – Dział Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro).
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11 w godz. 9.00 – 13.00.
w godz. 11:00 – 14:00
– Badanie postawy ciała dzieci z wykorzystaniem systemu Diers Formetric 4D.
– Badanie będzie wykonywane przez fizjoterapeutów: Arkadiusza Żurawskiego oraz Annę Zmyślną w gabinecie nr 1-09 – Dział Fizjoterapii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro). Patronat nad konsultacjami fizjoterapeutycznymi objął dr Wojciech Kiebzak – konsultant wojewódzki ds. fizjoterapii.
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11 w godz. 9.00 – 13.00.
w godz. 09:00 – 11:00
– Konsultacja kardiologiczna dzieci – badanie EKG oraz ECHA serca.
– Badanie będzie wykonywane przez specjalistę kardiologii dziecięcej dr Wiolettę Korzeluch przy współpracy z pielęgniarką Lucyną Czyżyk w gabinecie nr P.065 – poradnia kardiologii dziecięcej w budynku Świętokrzyskiego Centrum Neurologii (parter).Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11
w godz. 10:00 – 14:00

Osoby dorosłe będę mogły także skorzystać z pomocy informatyków przy zakładaniu konta internetowego w systemie elektronicznej rejestracji (MPI – e Rejestracja). Daje on możliwość dokonywania elektronicznej rejestracji w poradniach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Pomoc przy zakładaniu konta będzie udzielana w Punkcie Informacyjnym w budynku głównym, skrzydło A ( I piętro).

 

Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

W sobotę 12 maja w budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Celem akcji jest zwiększenie wiedzy i świadomości społecznej na temat uzależnienia od tytoniu i chorób płuc. Odwiedzający szpital będą mieli okazję zmierzyć ciśnienie tętnicze, tlenek węgla w wydychanym powietrzu, poziom cukru we krwi. Odbędą się także wykłady na temat powstania i struktury szpitala, alergii, gruźlicy, raka płuc oraz prawidłowego mierzenia ciśnienia tętniczego.

 

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Polityka

Beata Szydło jedynką na liście PiS z naszego okręgu w wyborach do Europarlamentu

Opublikowano

-

fot. facebook / Beata Szydło

Była premier Beata Szydło będzie liderem listy PiS w okręgu świętokrzysko-małopolskim w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego – poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. (więcej…)

Continue Reading

Straż pożarna

Świętokrzyscy strażacy dostali nowy sprzęt

Opublikowano

-

fot. Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego / swietokrzyskie.pro

Sześć samochodów ratowniczo – gaśniczych, trzy łodzie oraz quad z przyczepą oficjalnie zostały przekazane jednostkom Państwowej Straży Pożarnej z naszego regionu. Pieniądze na zakup – ponad 21 milionów złotych – pochodzą m.in. ze środków rządowych, dotacji samorządowych i funduszy unijnych. (więcej…)

Continue Reading

Policja

Policjant z Kielc zdobył najwyższy szczyt Ameryki Południowej. By pomóc poważnie chorej Monice

Opublikowano

-

fot. Świętokrzyska Policja

Podkomisarz Łukasz Pabian, naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji IV w Kielcach, zdobył Aconcaguę, czyli najwyższy czyt Ameryki Południowej. Wyprawa, w której wziął udział wspólnie z doświadczonym alpinistą Aleksandrem Pilukiem z Tychów, miała na celu wsparcie wsparcie zbiórki pieniędzy na leczenie 15- letniej Moniki Wawrzkiewicz z Połańca.

Dziewczyna, jest podopieczną fundacji, w której wolontariuszem jest kielecki policjant. Monika zmaga się z padaczką lekooporną i nowotworem mózgu. Przeprowadzenie operacji chorej dziewczynki jest możliwe w jednej z niemieckich klinik. Na ten cel potrzeba jednak około 100 tysięcy złotych.

Piesza wędrówka w kierunku najwyższej amerykańskiej góry trwała 7 dni. Szczyt udało się osiągnąć 9 lutego o godzinie 11.45.Źródło: Świętokrzyska PolicjaContinue Reading

Wiadomości z regionu

Co czeka nas w tym roku na świętokrzyskim rynku pracy? Eksperci przygotowali prognozę

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Według prognozy na 2019 rok na świętokrzyskim rynku pracy zwiększy się zapotrzebowanie na siłę roboczą. Tak wynika z najnowszego raportu „Barometr zawodów 2019”. W wyodrębniło aż 26 profesji deficytowych, w których w 2019 roku prognozuje się wysokie zapotrzebowanie i jednocześnie niedobór kandydatów do pracy. Liczba ta zwiększa się. W prognozie na 2018 rok były to 24 zawody, w 2017 – 15 zawodów, a na 2016 – jedynie 7. (więcej…)

Continue Reading

Polityka

Wojciech Lubawski ma nową pracę. Będzie zarabiał dwa razy więcej niż gdy był prezydentem

Opublikowano

-

Zdjęcie ilustracyjne fot. UM Kielce

Wojciech Lubawski został powołany na stanowisko prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój, czyli spółki podległej samorządowi województwa świętokrzyskiego. Pensja prezesa tej spółki to około 20 tysięcy złotych na rękę. To oznacza, że Lubawski będzie zarabiał znacznie więcej niż gdy sprawował urząd prezydenta Kielc.  (więcej…)

Continue Reading

Stowarzyszenia i fundacje

26-latka ze świętokrzyskiego zmaga się z rzadkim nowotworem. Rusza akcja pomocy

Opublikowano

-

fot. Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego / swietokrzyskie.pro

Od 9 lutego do 10 marca w regionie potrwa akcja pomocy dla Agaty Gros z Niekłania Małego w świętokrzyskiem. 26-latka od dziewięciu lat zmaga się z bardzo rzadkim nowotworem podścieliskowym układu pokarmowego. Przełomem w długotrwałym leczeniu może być operacja w Warszawie. Do leczenia potrzebne są jednak pieniądze i rzecz, której kupić nie można – krew. (więcej…)

Continue Reading
Reklama

Najnowsze informacje

Polityka13 godzin temu

Beata Szydło jedynką na liście PiS z naszego okręgu w wyborach do Europarlamentu

Była premier Beata Szydło będzie liderem listy PiS w okręgu świętokrzysko-małopolskim w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego – poinformowała rzeczniczka...

Polityka13 godzin temu

Lech Wałęsa przyjedzie do Kielc. Na spotkanie obowiązują zapisy

Były Prezydent RP Lech Wałęsa przyjedzie w piątek do Kielc. Z mieszkańcami miasta spotka się o godzinie 18 w Wojewódzkim...

Kultura15 godzin temu

Dyscyplinarka wycofana. Ryszard Pomorski pozostanie dyrektorem Domu Środowisk Twórczych

Władze Kielc wycofały się z decyzji o dyscyplinarnym zwolnieniu dyrektora Domu Środowisk Twórczych Ryszarda Pomorskiego. Po apelach ze strony kielczan...

Straż pożarna19 godzin temu

Świętokrzyscy strażacy dostali nowy sprzęt

Sześć samochodów ratowniczo – gaśniczych, trzy łodzie oraz quad z przyczepą oficjalnie zostały przekazane jednostkom Państwowej Straży Pożarnej z naszego...

Dzieje się21 godzin temu

Przed nami Kieleckie Dni Książki Historycznej

Kieleckie Dni Książki Historycznej odbędą się w najbliższy piątek oraz sobotę (22 – 23.02). Wydarzenie organizowane przez Muzeum Historii Kielc,...

Sport23 godziny temu

Władze Kielc podsumowały miniony rok w sporcie. Zobacz kto został nagrodzony

Władze Kielc uhonorowały najlepszych zawodników, trenerów i kluby sportowe wyróżniające się w minionym roku. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się medaliści...

Drogi i komunikacja2 dni temu

Będzie powtórka konsultacji społecznych. Wynik głosowania mieszkańców bardzo wyrównany

Konsultacje społeczne społeczne dotyczące organizacji ruchu w centrum Kielc zostaną ogłoszone ponownie. Tak zdecydował prezydent miasta Bogdan Wenta. Powodem jest...

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Oddajesz krew? W tym tygodniu w zamian dostaniesz butelkę filtrującą na wodę

Każdy krwiodawca, który do najbliższego piątku zdecyduje się oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, otrzyma za...

Drogi i komunikacja2 dni temu

Twórcy aplikacji Yanosik przedstawili ranking najbardziej niebezpiecznych miejsc w Kielcach

Twórcy popularnej wśród kierowców aplikacji Yanosik przygotowali zestawienie 5 najbardziej niebezpiecznych miejsc na terenie Kielc. To dane oparte o zgłoszenia...

Policja2 dni temu

Sfałszował dowód, a potem poszedł założyć konto w banku. Wpadł dzięki czujności pracowników

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 44-latkowi, który wpadł w ręce świętokrzyskich policjantów. Pochodzący z województwa dolnośląskiego mężczyzna w jednej...

Policja2 dni temu

Policja szuka zaginionego 50-latka. Widziałeś go? Zadzwoń pod 112

Policjanci poszukują zaginionego 50- latka z Łagowa. Mężczyzna 13 lutego około godziny 20 wyszedł ze swojego miejsca zamieszkania, nie informując...

Samorząd3 dni temu

Popierali Bogdana Wentę, a teraz….? „Panie Prezydencie, nie tak miało być, nie tego oczekiwaliśmy”

– Z coraz większym niepokojem obserwujemy działania ekipy Bogdana Wenty po wyborach – piszą na swoim facebookowym profilu członkowie Stowarzyszenia...

Kultura3 dni temu

Zwolniony dyrektor wytoczy miastu proces? W jego obronie kielczanie podpisują się pod listem otwartym

Zwolniony dyscyplinarnie przez prezydenta Kielc dyrektor Domu Środowisk Twórczych nie wyklucza wytoczenia miastu procesu. Ryszard Pomorski uważa, że argumenty władz...

Samorząd3 dni temu

Socjolog o władzy w Kielcach: „Miastem z tylnego siedzenia zarządza Danuta Papaj”

To nie prezydent Bogdan Wenta, a jego pełnomocniczka Danuta Papaj zarządza Kielcami – sugerowała w wywiadzie dla TVP3 Kielce socjolog Magdalena...

Samorząd3 dni temu

Pełnomocniczka prezydenta w Wodociągach Kieleckich. Została przewodniczącą Rady Nadzorczej

Pełnomocniczka prezydenta Kielc, Danuta Papaj, została przewodniczącą Rady Nadzorczej Wodociągów Kieleckich. Jako reprezentant miasta Kielce zastąpiła Czesława Gruszewskiego, byłego wiceprezydenta...

Policja3 dni temu

Idąc ulicą niszczyli samochody. Spore straty na Osiedlu Świętokrzyskim

6 samochodów uszkodzili na Osiedlu Świętokrzyskim w Kielcach dwaj młodzi wandale. 18-latek i jego o rok starszy kolega urywali lusterka...

Policja3 dni temu

Rozwiercali baki i kradli paliwo. Kielecka policja apeluje o kontakt do poszkodowanych

Kieleccy policjanci apelują o kontakt do osób poszkodowanych przez złodziei paliwa. W tej sprawie zatrzymano już dwóch 19-latków z powiatu...

Policja3 dni temu

DJ zatrzymany przez policję. W klubie nielegalnie odtwarzał muzykę. Miał też przy sobie narkotyki

Policjanci wspólnie z celnikami oraz pracownikami ZPAV, czyli organizacji broniącej praw autorskich twórców, przeprowadzili szeroko zakrojoną kontrolę w jednym z...

Policja3 dni temu

Policjant z Kielc zdobył najwyższy szczyt Ameryki Południowej. By pomóc poważnie chorej Monice

Podkomisarz Łukasz Pabian, naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji IV w Kielcach, zdobył Aconcaguę, czyli najwyższy czyt Ameryki Południowej. Wyprawa, w której...

Policja4 dni temu

Pijany mężczyzna zasnął w autobusie MPK. Okazało się, że był poszukiwany przez sąd

Kieleccy policjanci interweniowali wobec 31-latka, który nietrzeźwy zasnął w autobusie miejskim. Podczas legitymowania mężczyzna podał fałszywe dane. Jak się potem okazało...

Policja4 dni temu

Pościg na kieleckich Dyminach. Za kierownicą Opla siedział pijany 23-latek

Kieleccy policjanci zatrzymali 23-latka, który na ul. Ściegiennego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie zaczął uciekać przez radiowozem.

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Wodociągi Kieleckie promują na bilbordach… kranówkę

Hasło „Pij kielecką kranówkę, bo …dobra!” pojawiło się na bilbordach ustawionych na terenie miasta. To kampania promocyjna Wodociągów Kieleckich związana...

Samorząd5 dni temu

Miejski Urząd Pracy w Kielcach ma nowego dyrektora. Jego nazwisko padało jeszcze zanim ogłoszono konkurs

Artur Kudzia wygrał konkurs na nowego dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. To dotychczasowy wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, wieloletni radny...

Samorząd6 dni temu

Dyscyplinarka dla dyrektora miejskiej instytucji. Ryszard Pomorski zwolniony przez prezydenta

Ryszard Pomorski nie jest już dyrektorem Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Został dyscyplinarnie zwolnionym, w trybie natychmiastowym. 

Drogi i komunikacja6 dni temu

Przejazd przez Rynek będzie całkowicie zakazany? Ostatnie dni by zabrać głos w tej sprawie

Władze Kielc rozważają wprowadzenie całkowitego zakazu przejazdu przez Rynek. Obecnie kierowcom udostępniona jest jego północna część, co umożliwia przejazd z...

Reklama

Trzeba zobaczyć

Reklama

Popularne artykuły