Connect with us

Wiadomości z regionu

Weekendowa akcja szpitali. Będzie można za darmo się przebadać

Opublikowano

-

fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

11 i 12 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz obchodów 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego placówki medyczne z Kielc i regionu organizuję bezpłatne badania. W akcję angażują się: Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy

W piątek, 11 maja Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach zaprasza na bezpłatne badania. Będzie okazja, by wykonać analizę składu ciała oraz zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Uczestnicy akcji będą mogli skorzystać także z porad na temat zdrowego stylu życia oraz jak rzucić palenie. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne. Z badań będzie można skorzystać w godz. 8 – 12.

Tego samego dnia Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych zaprasza do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ul. Kolberga, Kielce). Można będzie zmierzyć zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dowiedzieć się na temat zdrowego stylu życia.

 

Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Natomiast Świętokrzyskie Centrum Onkologii w piątek, 11 maja zaprasza młodzież licealną na wykłady i zwiedzanie swoich pracowni medycznych. Młodzież będzie mogła dowiedzieć się o prewencji nowotworów złośliwych w praktyce, o patogenezie nowotworów złośliwych, a także o wirusie HPV i jego związkach z nowotworami złośliwymi oraz profilaktyce chłoniaków. Wykłady będą połączone ze zwiedzaniem Zakładu Diagnostyki Molekularnej ŚCO, Zakładu Patologii Nowotworów oraz Poradni Ginekologicznej.

W dniach 11-12 maja Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza także na bezpłatne badania profilaktyczne. Będzie można wykonać:
11-12 maja w godz. 9.00 – 12.00
– cytologię – grupa wiekowa 25 -59 lat, (panie, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie wykonywały tego badania)
– mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat, (panie, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania).
12 maja w godz. 9.00 – 12.00
– badanie fiberoskopem w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi skierowane do osób w wieku 40-65, mających objawy mogące wskazywać na ryzyko nowotworu głowy lub szyi.

Odwiedzając ŚCO będzie się można nauczyć również samobadania piersi na fantomach, zmierzyć ciśnienie tętnicze, tlenek węgla w wydychanym powietrzu. W ramach Światowego Dnia Walki z Czerniakiem będzie można nauczyć się samoobserwacji skóry. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 607 778 888 – mammografia, tel. 609 990 033 – cytologia.

 

Wojewódzki Szpital Zespolony

Na bezpłatne badania w piątek 11 maja zaprasza także Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Badania odbędą się przy użyciu sprzętu medycznego zakupionego w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Będzie można wykonać:
w godz. 10.00 – 14.00
– Badanie ultrasonograficzne dzieci – przesiewowe USG jamy brzusznej i/lub tarczycy.
– Badanie będzie wykonywane przez specjalistę radiologa lek. med. Piotra Cierniaka w gabinecie nr 1-03 – Dział Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro).
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11 w godz. 9.00 – 13.00.
w godz. 11:00 – 14:00
– Badanie postawy ciała dzieci z wykorzystaniem systemu Diers Formetric 4D.
– Badanie będzie wykonywane przez fizjoterapeutów: Arkadiusza Żurawskiego oraz Annę Zmyślną w gabinecie nr 1-09 – Dział Fizjoterapii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro). Patronat nad konsultacjami fizjoterapeutycznymi objął dr Wojciech Kiebzak – konsultant wojewódzki ds. fizjoterapii.
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11 w godz. 9.00 – 13.00.
w godz. 09:00 – 11:00
– Konsultacja kardiologiczna dzieci – badanie EKG oraz ECHA serca.
– Badanie będzie wykonywane przez specjalistę kardiologii dziecięcej dr Wiolettę Korzeluch przy współpracy z pielęgniarką Lucyną Czyżyk w gabinecie nr P.065 – poradnia kardiologii dziecięcej w budynku Świętokrzyskiego Centrum Neurologii (parter).Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11
w godz. 10:00 – 14:00

Osoby dorosłe będę mogły także skorzystać z pomocy informatyków przy zakładaniu konta internetowego w systemie elektronicznej rejestracji (MPI – e Rejestracja). Daje on możliwość dokonywania elektronicznej rejestracji w poradniach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Pomoc przy zakładaniu konta będzie udzielana w Punkcie Informacyjnym w budynku głównym, skrzydło A ( I piętro).

 

Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

W sobotę 12 maja w budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Celem akcji jest zwiększenie wiedzy i świadomości społecznej na temat uzależnienia od tytoniu i chorób płuc. Odwiedzający szpital będą mieli okazję zmierzyć ciśnienie tętnicze, tlenek węgla w wydychanym powietrzu, poziom cukru we krwi. Odbędą się także wykłady na temat powstania i struktury szpitala, alergii, gruźlicy, raka płuc oraz prawidłowego mierzenia ciśnienia tętniczego.

 

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Wiadomości z regionu

Najpierw praca na zbiorze truskawek, potem… wizyta w szpitalu? Lekarze z Czarnowa mają ważny apel

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Fizjoterapeuci ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii na kieleckim Czarnowie apelują o regularne zmienianie pozycji w trakcie zbierania truskawek. Każdego roku do placówki trafiają nastolatki z porażeniem nerwu strzałkowego, tzw. opadająca stopą. Dzięki kampaniom medialnym prowadzonym w regionie w poprzednich latach, liczba takich pacjentów jednak zmalała. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

Nowy fotoradar koło Kielc już włączony. Drogowcy liczą, że poprawi bezpieczeństwo

Opublikowano

-

fot. Inspekcja Transportu Drogowego / gitd.gov.pl

Inspekcja Transportu Drogowego uruchomiła fotoradar między Mniowem a Raszówką na drodze krajowej nr 74. Urządzenie zostało zamontowane już kilka tygodni temu, ale do tej pory było zasłonięte czarną folią. Teraz będzie już wykonywało zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość. (więcej…)

Continue Reading

Drogi i komunikacja

POLREGIO uruchamia bezpośredni pociąg z Ostrowca przez Kielce do Wrocławia. Pierwsze kursy w czerwcu

Opublikowano

-

fot. Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego / swietokrzyskie.pro

Kolejowe Przewozy Regionalne zapowiedziały uruchomienie bezpośredniego połączenia z Ostrowca przez Kielce, Częstochowę, Opole do Wrocławia. Pociągi na tej trasie będą kursowały pod nazwą „superREGIO” i mają się pojawić w czerwcu. (więcej…)

Continue Reading

Policja

Nożownik z Buska wcześniej pilnie chciał się spotkać z burmistrzem? „Czy w Busku mogło się wydarzyć to co w Gdańsku?”

Opublikowano

-

fot. Świętokrzyska Policja

Buski radny Łukasz Sz., który w sobotę zaatakował nożem policjanta, dzień wcześniej chciał spotkać się z władzami miasta – poinformował na facebooku zastępca burmistrza Buska-Zdroju Michał Maroński. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że radny Sz. – jak twierdzi wiceburmistrz – od początku kadencji unikał bezpośrednich rozmów w gabinetach przedstawicieli lokalnych władz.   – Czy w Busku mogło się wydarzyć to co w Gdańsku – zastanawia się wiceburmistrz Michał Maroński. (więcej…)

Continue Reading

Turystyka

Nowa atrakcja w regionie. Można już odwiedzać Wioskę Indiańską Manitu

Opublikowano

-

fot. Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego / swietokrzyskie.pro

Mieszkanie w indiańskim namiocie, biesiady przy ognisku, budowanie totemu – wszystko to, co wiąże się z kulturą Indian oferuje już Europejskie Centrum Bajki. To najnowsza atrakcja dla dzieci i młodzieży. W sosnowym lesie w Pacanowie pojawiła się Wioska Indiańska Manitu. (więcej…)

Continue Reading

Policja

Tymczasowy areszt dla radnego, który nożem zaatakował policjanta. Grozi mu dożywocie

Opublikowano

-

fot. Świętokrzyska Policja

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju zdecydował o tymczasowym areszcie dla 32-letniego radnego miejskiego, któremu śledczy postawili zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. W minioną sobotę mężczyzna zaatakował funkcjonariusza nożem. Zdarzenie zarejestrowali świadkowie, a film dostępny jest w sieci. (więcej…)

Continue Reading
Reklama

Najnowsze informacje

Wiadomości z regionu1 dzień temu

Najpierw praca na zbiorze truskawek, potem… wizyta w szpitalu? Lekarze z Czarnowa mają ważny apel

Fizjoterapeuci ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii na kieleckim Czarnowie apelują o regularne zmienianie pozycji w trakcie zbierania truskawek. Każdego roku do...

Policja1 dzień temu

Znów atak z nożem na policjanta. Tym razem w Skarżysku

Nawet 10 lat może spędzić za kratkami 66-letni mieszkaniec Skarżyska – Kamiennej. Mężczyzna podejrzany jest o czynną napaść na policjanta....

Drogi i komunikacja2 dni temu

W sobotę Półmaraton Kielecki. Będą duże utrudnienia dla kierowców i zmiany w kursowaniu autobusów

W sobotę odbędzie się piąta edycja Półmaratonu Kieleckiego. Tym razem jego uczestnicy rywalizować będą w godzinach wieczornych. Ponad 1000 uczestników...

Drogi i komunikacja2 dni temu

Nowy fotoradar koło Kielc już włączony. Drogowcy liczą, że poprawi bezpieczeństwo

Inspekcja Transportu Drogowego uruchomiła fotoradar między Mniowem a Raszówką na drodze krajowej nr 74. Urządzenie zostało zamontowane już kilka tygodni...

Policja2 dni temu

Zuchwała kradzież w Pińczowie. Wszystko nagrały kamery monitoringu

Pińczowscy kryminalni zatrzymali 17-latka, który dwa tygodnie temu próbował dokonać kradzieży na tak zwaną „wyrwę”. Złodziejowi udało się wówczas uciec,...

Samorząd2 dni temu

Prezydent Kielc powołał sztab kryzysowy. Powodem podtopienia i obawy przed zalaniem

Prezydent Kielc powołał sztab kryzysowy w związku z sytuacją pogodową. Jak informuje Urząd Miasta, na pierwszym posiedzeniu Bogdan Wenta podjął...

Policja3 dni temu

Najpierw okazał uprzejmość, a potem okradł. 33-latek zrobił zakupy nie swoją kartą

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 33-latka, który zrobił zakupy w kilku sklepach płacąc nie swoją kartą płatniczą. Zgubiła ją kobieta, którą wcześniej...

Dzieje się3 dni temu

Strefa kibica będzie ale nie w centrum. Kielczanie będą dopingować VIVE na… stadionie lekkoatletycznym

Nie na Rynku, ale na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach urządzona zostanie strefa kibica. To właśnie tam fani PGE VIVE Kielce...

Wiadomości z Kielc3 dni temu

Chirurdzy naczyniowi potrzebni od zaraz. Szpital wojewódzki w Kielcach pilnie poszukuje lekarzy

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach pilnie zatrudni chirurgów naczyniowych i lekarzy w trakcie specjalizacji z tej dziedziny medycyny. Ogłoszenie o...

Dzieje się3 dni temu

Samsung Brand Store zaprasza w sobotę na bezpłatne warsztaty programowania

Samsung Brand Store organizuje w Kielcach bezpłatne warsztaty programowania. W najbliższą sobotę (25 maja) w Galerii Echo najmłodsi będą mogli...

Drogi i komunikacja4 dni temu

POLREGIO uruchamia bezpośredni pociąg z Ostrowca przez Kielce do Wrocławia. Pierwsze kursy w czerwcu

Kolejowe Przewozy Regionalne zapowiedziały uruchomienie bezpośredniego połączenia z Ostrowca przez Kielce, Częstochowę, Opole do Wrocławia. Pociągi na tej trasie będą...

Policja4 dni temu

Nożownik z Buska wcześniej pilnie chciał się spotkać z burmistrzem? „Czy w Busku mogło się wydarzyć to co w Gdańsku?”

Buski radny Łukasz Sz., który w sobotę zaatakował nożem policjanta, dzień wcześniej chciał spotkać się z władzami miasta – poinformował...

Wiadomości z Kielc4 dni temu

W centrum Kielc powstał punkt z darmową pomocą prawną dla obcokrajowców

Przy kieleckim deptaku został otwarty punkt z bezpłatną pomocą dla obcokrajowców przebywających w Polsce. Z darmowych porad prawnych, doradztwa zawodowego...

Dzieje się4 dni temu

Pokemony wracają. Kieleckie Multikino zaprasza w weekend na przedpremierowe pokazy

Kieleckie Multikino zaprasza w sobotę i niedzielę (25 i 26 maja) na przedpremierowe pokazy wracających na duży ekran Pokemonów.  Na...

Dzieje się4 dni temu

Niewidomi pokażą kielczanom swój świat. Będzie można np. nauczyć się pisma Braille’a

Niewidomi pokażą kielczanom swój świat. W piątek w Galerii Echo odbędzie się wydarzenie w trakcie którego zaprezentują sprzęt, z którego...

Turystyka5 dni temu

Nowa atrakcja w regionie. Można już odwiedzać Wioskę Indiańską Manitu

Mieszkanie w indiańskim namiocie, biesiady przy ognisku, budowanie totemu – wszystko to, co wiąże się z kulturą Indian oferuje już...

Policja5 dni temu

Tymczasowy areszt dla radnego, który nożem zaatakował policjanta. Grozi mu dożywocie

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju zdecydował o tymczasowym areszcie dla 32-letniego radnego miejskiego, któremu śledczy postawili zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. W...

Polityka5 dni temu

Eurowybory już w niedzielę. Bukmacherzy sprawdzili na kogo opłaca się postawić

Na niespełna tydzień przed wyborami bukmacherzy w firmy STS sprawdzili kto ma największe szanse na mandat europosła w okręgu świętokrzysko-małopolskim....

Kieleckie absurdy5 dni temu

Absurd na Bocianku. Kółko majowe odprawia nabożeństwa w altanie grillowej. Sąsiedzki konflikt nabiera rumieńców

Sąsiedzki konflikt na kieleckim Bocianku. Powodem nieporozumień jest odprawianie nabożeństw majowych przez miejscowe parafianki w… altanie grillowej. Mieszkańcy osiedla skarżą...

Policja5 dni temu

Policjanci zatrzymali 19-latka, który podpalał kontenery na śmieci na kieleckim Czarnowie

Kryminalni z komisariatu przy ul. Kołłątaja w Kielcach zatrzymali 19- letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie kontenerów na...

Wiadomości z Kielc6 dni temu

Miasto Kielce ponownie zorganizuje festiwal disco-polo. To wspólna impreza z TVP

Miasto Kielce wspólnie z Telewizją Polską zorganizuje drugą edycję Festiwalu Muzyki Tanecznej. Impreza w amfiteatrze na Kadzielni odbędzie się w...

Policja6 dni temu

Prokuratura postawiła zarzuty radnemu, który dźgnął nożem policjanta. Grozi mu dożywocie

Śledczy postawili zarzuty miejskiemu radnemu z Buska-Zdroju, który w sobotę zaatakował nożem policjanta. 32-letni  Łukasz Sz. został oskarżony o usiłowanie...

Na sygnale6 dni temu

Dantejskie sceny w Busku. Miejski radny zaatakował nożem policjanta

Dantejskie sceny rozegrały się w sobotę przed jednym ze sklepów w Busku Zdroju. Policjanci zostali wezwani do mężczyzny, który groził...

Drogi i komunikacja6 dni temu

Rozpoczyna się przebudowa Zagnańskiej i Witosa w Kielcach

Rozpoczyna się jedna z największych drogowych inwestycji w Kielcach.  Chodzi o przebudowę ulicy Zagnańskiej na odcinku od Jesionowej do Witosa,...

Wiadomości z Kielc1 tydzień temu

Specjalne fotele do kangurowania kolejnym darem WOŚP dla szpitala na kieleckim Czarnowie

Cztery fotele do kangurowania otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fotele trafiły do Kliniki...

Reklama

Trzeba zobaczyć

Reklama

Popularne artykuły