Connect with us

Wiadomości z regionu

Weekendowa akcja szpitali. Będzie można za darmo się przebadać

Opublikowano

-

fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

11 i 12 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz obchodów 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego placówki medyczne z Kielc i regionu organizuję bezpłatne badania. W akcję angażują się: Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy

W piątek, 11 maja Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach zaprasza na bezpłatne badania. Będzie okazja, by wykonać analizę składu ciała oraz zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Uczestnicy akcji będą mogli skorzystać także z porad na temat zdrowego stylu życia oraz jak rzucić palenie. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne. Z badań będzie można skorzystać w godz. 8 – 12.

Tego samego dnia Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych zaprasza do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ul. Kolberga, Kielce). Można będzie zmierzyć zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dowiedzieć się na temat zdrowego stylu życia.

 

Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Natomiast Świętokrzyskie Centrum Onkologii w piątek, 11 maja zaprasza młodzież licealną na wykłady i zwiedzanie swoich pracowni medycznych. Młodzież będzie mogła dowiedzieć się o prewencji nowotworów złośliwych w praktyce, o patogenezie nowotworów złośliwych, a także o wirusie HPV i jego związkach z nowotworami złośliwymi oraz profilaktyce chłoniaków. Wykłady będą połączone ze zwiedzaniem Zakładu Diagnostyki Molekularnej ŚCO, Zakładu Patologii Nowotworów oraz Poradni Ginekologicznej.

W dniach 11-12 maja Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza także na bezpłatne badania profilaktyczne. Będzie można wykonać:
11-12 maja w godz. 9.00 – 12.00
– cytologię – grupa wiekowa 25 -59 lat, (panie, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie wykonywały tego badania)
– mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat, (panie, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania).
12 maja w godz. 9.00 – 12.00
– badanie fiberoskopem w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi skierowane do osób w wieku 40-65, mających objawy mogące wskazywać na ryzyko nowotworu głowy lub szyi.

Odwiedzając ŚCO będzie się można nauczyć również samobadania piersi na fantomach, zmierzyć ciśnienie tętnicze, tlenek węgla w wydychanym powietrzu. W ramach Światowego Dnia Walki z Czerniakiem będzie można nauczyć się samoobserwacji skóry. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 607 778 888 – mammografia, tel. 609 990 033 – cytologia.

 

Wojewódzki Szpital Zespolony

Na bezpłatne badania w piątek 11 maja zaprasza także Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Badania odbędą się przy użyciu sprzętu medycznego zakupionego w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Będzie można wykonać:
w godz. 10.00 – 14.00
– Badanie ultrasonograficzne dzieci – przesiewowe USG jamy brzusznej i/lub tarczycy.
– Badanie będzie wykonywane przez specjalistę radiologa lek. med. Piotra Cierniaka w gabinecie nr 1-03 – Dział Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro).
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11 w godz. 9.00 – 13.00.
w godz. 11:00 – 14:00
– Badanie postawy ciała dzieci z wykorzystaniem systemu Diers Formetric 4D.
– Badanie będzie wykonywane przez fizjoterapeutów: Arkadiusza Żurawskiego oraz Annę Zmyślną w gabinecie nr 1-09 – Dział Fizjoterapii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro). Patronat nad konsultacjami fizjoterapeutycznymi objął dr Wojciech Kiebzak – konsultant wojewódzki ds. fizjoterapii.
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11 w godz. 9.00 – 13.00.
w godz. 09:00 – 11:00
– Konsultacja kardiologiczna dzieci – badanie EKG oraz ECHA serca.
– Badanie będzie wykonywane przez specjalistę kardiologii dziecięcej dr Wiolettę Korzeluch przy współpracy z pielęgniarką Lucyną Czyżyk w gabinecie nr P.065 – poradnia kardiologii dziecięcej w budynku Świętokrzyskiego Centrum Neurologii (parter).Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11
w godz. 10:00 – 14:00

Osoby dorosłe będę mogły także skorzystać z pomocy informatyków przy zakładaniu konta internetowego w systemie elektronicznej rejestracji (MPI – e Rejestracja). Daje on możliwość dokonywania elektronicznej rejestracji w poradniach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Pomoc przy zakładaniu konta będzie udzielana w Punkcie Informacyjnym w budynku głównym, skrzydło A ( I piętro).

 

Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

W sobotę 12 maja w budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Celem akcji jest zwiększenie wiedzy i świadomości społecznej na temat uzależnienia od tytoniu i chorób płuc. Odwiedzający szpital będą mieli okazję zmierzyć ciśnienie tętnicze, tlenek węgla w wydychanym powietrzu, poziom cukru we krwi. Odbędą się także wykłady na temat powstania i struktury szpitala, alergii, gruźlicy, raka płuc oraz prawidłowego mierzenia ciśnienia tętniczego.

 

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski
Skomentuj artykuł

Drogi i komunikacja

Kolejowe inwestycje na trasie z Kielc do Włoszczowy. Pociągi mają pojechać szybciej

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Trwają kolejowe inwestycje na trasie między Kielcami a Włoszczową. Prace o wartości 21,5 mln zł netto mają zostać zakończone do końca tego roku – zapowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Polityka

Piątka do dziennika za… udział na wiecu partyjnym? Taką obietnicę uczniom złożył wicedyrektor szkoły

Opublikowano

-

fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Adam Guz

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim mieli dostać piątki z historii, o ile wezmą udział w partyjnym wiecu z udziałem premiera Mateusza Morawickiego. Taką propozycję miał im złożyć nauczyciel i wicedyrektor szkoły – podaje Radio Ostrowiec.  (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Turystyka

Świętokrzyskie nagrody turystyczne przyznane

Opublikowano

-

fot. Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego / swietokrzyskie.pro

Statuetki Wędrowca i Superwędrowca Świętokrzyskiego trafiły do organizacji i samorządów, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju świętokrzyskiej turystyki. Jest to jedna z najstarszych nagród samorządu województwa, przyznawana w pięciu kategoriach: „Przedsiębiorstwo turystyczne”, „Osobowość turystyczna”, „Atrakcja turystyczna”, „Gmina turystyczna” oraz „Organizacja turystyczna”.  W tym roky wyróżnienia przyznano po raz dwudziesty. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Na sygnale

Inspekcja Transportu Drogowego ma nowe pojazdy

Opublikowano

-

fot. Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Kielcach

4 duże samochody do przeprowadzania kontroli drogowych i 5 samochodów nieoznakowanych do ściągania wytypowanych pojazdów z drogi do punktów kontrolnych. Tyle zakupił już Wojewódzki Inspektorat Drogowy w Kielcach dzięki pieniądzom przekazanym przez samorząd województwa.   (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Wiadomości z regionu

Polska państwem wyznaniowym? Ruszyła billboardowa kampania

Opublikowano

-

fot. pixabay / CC0 Creative Commons / Fundacja Wolność od religii

Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem coraz częstszego łamania konstytucyjnej zasady rozdziału kościoła i państwa oraz przedkładania spraw kościelnych nad prawa i wolności obywatelskie. W wielu miastach Polski pojawiły się już billboardy z hasłem „Polska państwem wyznaniowym?”.  (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Nauka i oświata

3800 złotych na rękę. Można składać wnioski w ramach Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Ponad 3 miliony złotych przeznaczono w roku szkolnym 2018/2019 na pomoc dla najzdolniejszych uczniów z regionu, pochodzących z niezbyt zamożnych rodzin. Ruszyła trzecia edycja Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego. Wnioski można składać do końca października. Program skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjum, klas 7 i 8 szkoły podstawowej, a także do uczniów liceów ogólnokształcących oraz szkół zawodowych z województwa świętokrzyskiego. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading
Reklama

Najnowsze informacje

Samorząd1 dzień temu

Jak głosować, by nasz głos nie został uznany za nieważny? Zobacz poradnik

21 października odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Fundacja im. Stefana Batorego przypomina o czym warto pamiętać i co zrobić,...

Samorząd1 dzień temu

Wybieramy lokalne władze. Dlaczego warto wziąć udział w głosowaniu?

21 października wybierzemy osoby, które będą nas reprezentowały przez 5 lat. Eksperci wskazują, że wybory samorządowe należą do najważniejszych, bo...

Policja1 dzień temu

Oszuści nadal aktywni. Starsza kobieta straciła 12 tysięcy złotych i biżuterię

81-letnia kobieta padła ofiarą oszustów. Seniorka z Ostrowca Świętokrzyskiego kilka dni temu wpuściła do mieszkania dwie obce kobiety. W ten...

Samorząd1 dzień temu

Gdzie będziemy głosować? Jest kilka zmian w lokalizacji lokali wyborczych

W niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Aby oddać głos w wyborach należy zgłosić się do lokalu swojej obwodowej komisji wyborczej...

Drogi i komunikacja1 dzień temu

Nowy pociąg na świętokrzyskich torach. Niebawem z fabryki przyjedzie kolejny

Na świętokrzyskie tory wyjechał skład „Impuls 1”. To pierwszy z dwóch pojazdów, które w tym roku zostały zakupione przez samorząd województwa...

Kultura1 dzień temu

W przyszłym roku ruszy remont Teatru Żeromskiego. Wiemy jak będzie wyglądał

W przyszłym roku ma się rozpocząć modernizacja i rozbudowa Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach. Dyrektor Teatru przedstawił już przygotowaną przez...

Dzieje się1 dzień temu

Leo Rojas wystąpi w sobotę na Kadzielni. Będą też lasery, pirotechnika i ogień na scenie

W sobotni wieczór w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni wystąpi Leo Rojas,  znany na całym świecie mistrz czarowania dźwięków. Zaprezentuje nam repertuar...

Policja1 dzień temu

Nocą włamali się do sklepu. Policja ujawniła zapis z monitoringu

Świętokrzyska Policja poszukuje sprawców włamania do sklepu spożywczego w Oblekoniu w gminie Pacanów w powiecie buskim. Chodzi o zdarzenie do...

Policja2 dni temu

W biały dzień zaatakował kobietę. Na środku ulicy uderzył ją w twarz. Grozi mu teraz kara więzienia

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 34-latka, który na jednej z ulic w mieście zaatakował 27-letnią kobietę. Mężczyzna uderzył ją w twarz i zażądał...

Drogi i komunikacja2 dni temu

Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje o parkingu nad dworcem: „Totalny brak szacunku do architektury budynku”

Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje krytycznie oceniło zaproponowaną przez Urząd Miasta Kielce koncepcję budowy parkingu nad peronami dworca kolejowego w Kielcach.   – Dużo...

Drogi i komunikacja2 dni temu

Mieszkańcy ulicy Witosa zapowiadają kolejne blokady drogi. To protest przeciwko planom miasta

W środę odbyła się druga już w ostatnich dniach blokada ulicy Witosa w Kielcach. Mieszkańcy protestowali przeciwko zaplanowanej przez władze...

Samorząd2 dni temu

Miecz, dzwonek i energydrink. Prezenty na ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta

Kieleccy radni spotkali się w czwartek na ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta. Była to okazja do podsumowania pracy...

Stowarzyszenia i fundacje2 dni temu

Zapytali kandydatów na prezydenta czy wesprą kielecki marsz równości. Odpowiedziało trzech

Tylko trzech kandydatów na urząd prezydenta Kielc odpowiedziało na pytanie jakie skierowali organizatorzy zaplanowanego na przyszły rok kieleckiego marszu równości. ...

Nauka i oświata3 dni temu

Wypłacą studentom medycyny po 2 tys. złotych miesięcznie. Po to, by nie wyjeżdżali z regionu

Dwa tysiące złotych co miesiąc przez cały rok studiów – taką finansową pomoc będą otrzymywać studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk...

Nauka i oświata4 dni temu

Darmowe kursy angielskiego dla mieszkańców regionu. Zapłaci za nie Unia

Trwa nabór do projektu „Język to podstawa”, w ramach którego mieszkańcy kilku powiatów z województwa świętokrzyskiego mogą skorzystać z bezpłatnego...

Samorząd4 dni temu

Festiwal przecinanych wstęg, czyli kielecka kampania wyborcza na finiszu

Stronę internetową Urzędu Miasta Kielce zalewają fotorelacje z kolejnych miejsc otwieranych przez władze Kielc. Na kilka dni przed wyborami niemal...

Wiadomości z Kielc4 dni temu

Kieleccy seniorzy odnowili jacht. Wiosną chcą wyruszyć w pierwszy rejs

Kieleccy seniorzy z Klubu Seniora przy ulicy Św. Stanisława Kostki po roku pracy zakończyli odnawianie jachtu. Uroczyste wodowanie odbyło się...

Dzieje się4 dni temu

W Kielcach porozmawiają o prawach człowieka i uchodźcach

Na weekend z uchodźcami i prawami człowieka zapraszają Amnesty International Kielce oraz Regionalne Centrum Wolontariatu. Od piątku do niedzieli w...

Wiadomości z Kielc5 dni temu

Miasto przegrało w sądzie. Musi wypłacić mieszkańcom ponad 100 tysięcy złotych odszkodowania

Miasto Kielce musi wypłacić 108 tysięcy złotych odszkodowania mieszkańcom ulicy Zastawie na kieleckich Łazach – orzekł Sąd Apelacyjny w Krakowie....

Wiadomości z Kielc5 dni temu

W supermarketach, na dworcach i szkołach… Wojsko chce się promować w świętokrzyskiem

W województwie świętokrzyskim ruszyła kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. W jej ramach stoiska informacyjne Wojskowych Komend Uzupełnień pojawią się w budynkach...

Policja5 dni temu

Narkotykowy rekord. Świętokrzyscy policjanci przejęli 160 kilogramów marihuany

160 kilogramów narkotyków wartych łącznie około 4 milionów złotych – przejęli w ciągu kilku ostatnich dni świętokrzyscy policjanci. Najpierw w...

Drogi i komunikacja5 dni temu

Drogowa agresja i kolizja na kieleckiej ulicy. „Spotkało się dwóch idiotów” – piszą internauci

Czym grozi spotkanie dwóch agresywnych kierowców i próba pokazania kto ma władze na drodze? Kolizją, o czym przekonali się oni...

Drogi i komunikacja7 dni temu

Zablokowali ulicę w proteście przeciwko planom władz Kielc

Mieszkańcy ulic Witosa i Karczunek w Kielcach zablokowali w sobotni poranek drogę. Był to ich protest przeciwko planom władz Kielc,...

Drogi i komunikacja1 tydzień temu

Kolejowe inwestycje na trasie z Kielc do Włoszczowy. Pociągi mają pojechać szybciej

Trwają kolejowe inwestycje na trasie między Kielcami a Włoszczową. Prace o wartości 21,5 mln zł netto mają zostać zakończone do końca...

Polityka1 tydzień temu

Piątka do dziennika za… udział na wiecu partyjnym? Taką obietnicę uczniom złożył wicedyrektor szkoły

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim mieli dostać piątki z historii, o ile wezmą udział...

Reklama

Trzeba zobaczyć

Reklama

Popularne artykuły