Connect with us

Wiadomości z regionu

Weekendowa akcja szpitali. Będzie można za darmo się przebadać

Opublikowano

-

fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

11 i 12 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz obchodów 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego placówki medyczne z Kielc i regionu organizuję bezpłatne badania. W akcję angażują się: Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy

W piątek, 11 maja Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach zaprasza na bezpłatne badania. Będzie okazja, by wykonać analizę składu ciała oraz zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Uczestnicy akcji będą mogli skorzystać także z porad na temat zdrowego stylu życia oraz jak rzucić palenie. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne. Z badań będzie można skorzystać w godz. 8 – 12.

Tego samego dnia Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych zaprasza do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ul. Kolberga, Kielce). Można będzie zmierzyć zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dowiedzieć się na temat zdrowego stylu życia.

 

Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Natomiast Świętokrzyskie Centrum Onkologii w piątek, 11 maja zaprasza młodzież licealną na wykłady i zwiedzanie swoich pracowni medycznych. Młodzież będzie mogła dowiedzieć się o prewencji nowotworów złośliwych w praktyce, o patogenezie nowotworów złośliwych, a także o wirusie HPV i jego związkach z nowotworami złośliwymi oraz profilaktyce chłoniaków. Wykłady będą połączone ze zwiedzaniem Zakładu Diagnostyki Molekularnej ŚCO, Zakładu Patologii Nowotworów oraz Poradni Ginekologicznej.

W dniach 11-12 maja Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza także na bezpłatne badania profilaktyczne. Będzie można wykonać:
11-12 maja w godz. 9.00 – 12.00
– cytologię – grupa wiekowa 25 -59 lat, (panie, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie wykonywały tego badania)
– mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat, (panie, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania).
12 maja w godz. 9.00 – 12.00
– badanie fiberoskopem w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi skierowane do osób w wieku 40-65, mających objawy mogące wskazywać na ryzyko nowotworu głowy lub szyi.

Odwiedzając ŚCO będzie się można nauczyć również samobadania piersi na fantomach, zmierzyć ciśnienie tętnicze, tlenek węgla w wydychanym powietrzu. W ramach Światowego Dnia Walki z Czerniakiem będzie można nauczyć się samoobserwacji skóry. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 607 778 888 – mammografia, tel. 609 990 033 – cytologia.

 

Wojewódzki Szpital Zespolony

Na bezpłatne badania w piątek 11 maja zaprasza także Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Badania odbędą się przy użyciu sprzętu medycznego zakupionego w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Będzie można wykonać:
w godz. 10.00 – 14.00
– Badanie ultrasonograficzne dzieci – przesiewowe USG jamy brzusznej i/lub tarczycy.
– Badanie będzie wykonywane przez specjalistę radiologa lek. med. Piotra Cierniaka w gabinecie nr 1-03 – Dział Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro).
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11 w godz. 9.00 – 13.00.
w godz. 11:00 – 14:00
– Badanie postawy ciała dzieci z wykorzystaniem systemu Diers Formetric 4D.
– Badanie będzie wykonywane przez fizjoterapeutów: Arkadiusza Żurawskiego oraz Annę Zmyślną w gabinecie nr 1-09 – Dział Fizjoterapii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro). Patronat nad konsultacjami fizjoterapeutycznymi objął dr Wojciech Kiebzak – konsultant wojewódzki ds. fizjoterapii.
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11 w godz. 9.00 – 13.00.
w godz. 09:00 – 11:00
– Konsultacja kardiologiczna dzieci – badanie EKG oraz ECHA serca.
– Badanie będzie wykonywane przez specjalistę kardiologii dziecięcej dr Wiolettę Korzeluch przy współpracy z pielęgniarką Lucyną Czyżyk w gabinecie nr P.065 – poradnia kardiologii dziecięcej w budynku Świętokrzyskiego Centrum Neurologii (parter).Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 41 303-33-11
w godz. 10:00 – 14:00

Osoby dorosłe będę mogły także skorzystać z pomocy informatyków przy zakładaniu konta internetowego w systemie elektronicznej rejestracji (MPI – e Rejestracja). Daje on możliwość dokonywania elektronicznej rejestracji w poradniach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Pomoc przy zakładaniu konta będzie udzielana w Punkcie Informacyjnym w budynku głównym, skrzydło A ( I piętro).

 

Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

W sobotę 12 maja w budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Celem akcji jest zwiększenie wiedzy i świadomości społecznej na temat uzależnienia od tytoniu i chorób płuc. Odwiedzający szpital będą mieli okazję zmierzyć ciśnienie tętnicze, tlenek węgla w wydychanym powietrzu, poziom cukru we krwi. Odbędą się także wykłady na temat powstania i struktury szpitala, alergii, gruźlicy, raka płuc oraz prawidłowego mierzenia ciśnienia tętniczego.

 

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski
Skomentuj artykuł

Policja

Rózga zamiast mandatu, oddawanie krwi i prezenty dla małych pacjentów. Policja zorganizowała mikołajkowe akcje

Opublikowano

-

fot. Świętokrzyska Policja

Świętokrzyscy policjanci zorganizowali w czwartek wiele mikołajkowych akcji. Były m.in. wspólne patrole z najmłodszymi, rózgi wręczane kierowcom popełniającym wykroczenia oraz odwiedziny małych pacjentów. Zobaczcie wybrane spotkania na zdjęciach udostępnionych przez Komendę Wojewódzką w Kielcach. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Biznes

Ponad 70 tys. złotych od drogerii Rossmann dla świętokrzyskich organizacji

Opublikowano

-

fot. rossmann.pl

Pięć organizacji z województwa świętokrzyskiego otrzyma wsparcie od sieci drogerii Rossmann. Mowa o produktach o łącznej wartości 72 tysięcy złotych.  Kosmetyki, chemia oraz artykuły higieniczne zostaną przekazane w ramach akcji „Pomagamy jak umiemy” organizowanej z okazji 25. rocznicy działalności Rossmanna na terenie Polski. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Wiadomości z regionu

W świętokrzyskiem otworzono pierwszy salon optyczny dla dzieci

Opublikowano

-

fot. Klank Optyk (informacja prasowa)

W województwie świętokrzyskim otwarty został pierwszy salon optyczny dla dzieci. Jego pracownicy informują, że to wyjątkowy projekt także w skali ogólnopolskiej. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Wiadomości z regionu

Biskup kielecki wydał zakaz dekorowania kościołów sztucznymi kwiatami. Są też zakazane piosenki

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Biskup kielecki Jan Piotrowski opublikował instrukcję dotyczącą urządzania wystroju kościołów. Zakazał w niej używania sztucznych kwiatów i jakichkolwiek imitacji np. świec.

– Kościół dekoruje się tylko i wyłącznie bukietami kwiatów żywych – napisał biskup. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Wiadomości z regionu

Służby apelują o zwracanie uwagi na bezdomnych. Działa specjalny numer alarmowy 987

Opublikowano

-

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE fot. pixabay / CC0 Creative Commons

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiono bezpłatną infolinię, na której udzielane będą informacje o miejscach, w których osoby bezdomne mogą znaleźć pomoc. Informacje na ten temat udzielane będą pod numerem telefonu 987. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading

Wiadomości z regionu

Ponowne wybory w podkieleckiej gminie. Sąd unieważnił głosowanie w jednym z okręgów

Opublikowano

-

fot. Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny / nowiny.com.pl

Sąd Okręgowy w Kielcach stwierdził nieważność wyborów samorządowych w okręgu wyborczym nr 7 w gminie Sitkówka-Nowiny – informuje na swojej stronie internetowej Urząd Gminy. Rozprawa odbyła się na skutek protestu wyborczego wniesionego przez pełnomocnika komitetu wójta Sebastiana Nowaczkiewicza. (więcej…)

Skomentuj artykuł
Continue Reading
Reklama

Najnowsze informacje

Kieleckie absurdy6 godzin temu

Oficjalny profil miasta na facebooku… przestał istnieć. Wiele lat pracy poszło na marne?

Mający około 30 tysięcy obserwujących oficjalny profil miasta… przestał istnieć. Oficjalny kanał komunikacji pomiędzy Urzędem Miasta a mieszkańcami został zawieszony....

Dzieje się7 godzin temu

Święto Kina już w weekend. Multipleksy zaoferują znacznie tańsze bilety na seanse

W weekend, 15 i 16 grudnia, odbędzie się kolejna edycja Święta Kina. W jego ramach kina z całej Polski, które...

Samorząd23 godziny temu

Służbowe samochody Urzędu Miasta wystawione na sprzedaż. Można już składać oferty

Cztery samochody wystawił na sprzedaż Urząd Miasta Kielce. Pracownicy magistratu czekają teraz na oferty osób zainteresowanych ich zakupem. To efekt...

Dzieje się23 godziny temu

Kieleckie Kino Fenomen świętuje swoje 10-lecie reaktywacji. W sobotę okolicznościowe wydarzenie

Działające w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach kino studyjne „Fenomen” świętuje 10-lecie swojej reaktywacji. Z tej okazji w sobotni wieczór...

Policja24 godziny temu

Wandale zniszczyli lokal na kieleckim Rynku. Potem zaatakowali policjantów

Wandale zniszczyli jednej z lokali gastronomicznych na kieleckim Rynku. We wtorek przed południem rzucili koszem na śmieci w okno, powodując...

Policja1 dzień temu

Na drodze zachowywał się jak król. Kierowca ciężarówki zmuszał innych do ucieczki na pobocze. Stracił prawo jazdy

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy zestawu ciężarowego, który spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa. 29-latek na drodze zachowywał się niczym król....

Pogotowie1 dzień temu

11-latek uratował życie swojej mamie. Gdy zauważył, że dzieje się coś złego od razu zadzwonił pod nr 112

O tym, że warto rozmawiać z dziećmi na temat powiadamiania służb ratunkowych przekonała się  32-latka z powiatu kieleckiego. Kobieta, cierpiąca...

Kultura2 dni temu

W Kielcach rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs na zabawkę przyjazną dziecku

Integrujący dzieci domek edukacyjny został uznany najbardziej przyjazną dziecku zabawką w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez kieleckie Muzeum Zabawek i Zabaw. Konstruktorzy...

Policja2 dni temu

Eskortowali samochód z rodzącą kobietą. Drugi raz w ciągu tygodnia

Kolejny przypadek policyjnej eskorty samochodu osobowego, w którym jechała rodząca kobieta. Tym razem funkcjonariusze pomogli się dostać do szpitala w...

Wiadomości z Kielc2 dni temu

Urząd Miasta szuka lokalizacji dla rzeźby. Można się wypowiedzieć w ankiecie

Urząd Miasta w Kielcach pyta mieszkańców miasta o lokalizację rzeźby Kobiety autorstwa Józefa Opali. Do tej pory stała ona u zbiegu...

Policja3 dni temu

Wyrzuciła psa z okna na czwartym piętrze. Bo za głośno szczekał

Skandaliczne zachowanie 39-letniej kobiety z Buska Zdroju. Kobieta wyrzuciła swojego psa z okna na czwartym piętrze. Miała to być kara...

Drogi i komunikacja3 dni temu

FlixBus tnie połączenia. Będzie mniej kursów z Kielc do Warszawy

Autokarowy przewoźnik FlixBus ogranicza liczbę kursów pomiędzy Kielcami a Warszawą. Niekorzystna dla pasażerów zmiana będzie wprowadzona już w tym tygodniu....

Dzieje się3 dni temu

Kasia Nosowska wystąpi na kieleckim Rynku. Będą też znani Youtuberzy i ciężarówki Coca-Coli

Kasia Nosowska będzie gwiazdą przyjazdu świątecznych ciężarówek na kielecki Rynek. Znana piosenkarka wykona w Kielcach autorską interpretację utworu „Coraz bliżej Święta”...

Policja3 dni temu

Pijana kobieta urodziła nietrzeźwe dziecko. Zainteresował się nią już prokurator

Pijana kobieta trafiła na porodówkę skarżyskiego szpitala. 31-latka miała prawie 2 promile alkoholu i w takim stanie zaczęła rodzić swoje...

Dzieje się4 dni temu

Rusza kampania „Kobieta za kółkiem elektryka”. W czwartek w Kielcach będą testowane auta na prąd

W Kielcach startuje kampania „Kobieta za kółkiem elektryka”. To inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności. Jej celem jest promowanie transportu przyjaznego dla...

Samorząd5 dni temu

Sylwester w Kielcach bez pokazu fajerwerków? Miejski radny apeluje do prezydenta

Kielecki radny Karol Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej poprosił prezydenta Kielc o rezygnację z pokazu fajerwerków w trakcie zabawy sylwestrowej na...

Dzieje się5 dni temu

Bożonarodzeniowy Jarmark za kilka dni na kieleckim Rynku. Będzie wiele atrakcji

W sobotę, 15 grudnia, na kieleckim Rynku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Oprócz świątecznego kiermaszu będą również koncerty i pokazy fajerwerków, wspólne...

Policja5 dni temu

Rozbite auto i wizyta w policyjnym areszcie. Finał nocnego rajdu ulicami miasta

Do poważnego wypadku doszło na jednej z ulic w Pińczowie, nocą ze środy na czwartek w ubiegłym tygodniu. Rozbite auto...

Policja5 dni temu

Awantura na Szydłówku. 32-latek najpierw ugodził nożem, a potem namawiał do fałszywych zeznań

Nawet dożywocie może grozić 32-latkowi z Kielc za usiłowanie zabójstwa.  To efekt awantury zakończonej ugodzeniem w brzuch nożem, do której...

Policja5 dni temu

Młodzi piromani w rękach świętokrzyskiej policji. Mają na swoim koncie 7 podpaleń

Policjanci zatrzymali młodych piromanów, którzy mają na swoim koncie co najmniej 7 podpaleń, do których od kilku miesięcy dochodziło na...

Dzieje się5 dni temu

„Upał w Japonii”. W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach spotkanie z podróżniczką

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na spotkanie „Upał w Japonii”, którego gościem będzie Barbara Libiszowska-Pawlak. W ramach Klubu Podróżnika...

Nauka i oświata5 dni temu

Kielecki „Informatyk” ma 50 lat

Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach świętuje swoje 50-lecie istnienia. Jubileuszowa gala zgromadziła uczniów i absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli oraz...

Policja6 dni temu

Kolejna próba oszustwa „na policjanta”. Czujność pracownika banku uratowała starszą kobietę

Czujność pracowników banku oraz zdecydowane działanie policjantów uchroniło starszą kobietę ze Starachowic przed utratą sporej sumy pieniędzy. Niewiele brakowało, by...

Wydarzenia7 dni temu

Kielce już gotowe na święta

Kielce są już gotowe na święta. Uroczystego rozświetlenia choinki na Rynku wspólnie z dziećmi dokonali prezydent Bogdan Wenta i przewodniczący...

Policja7 dni temu

Od ponad dwóch miesięcy szuka jej rodzina. 21-latki poszukają też świętokrzyscy policjanci

Policja poszukuje zaginionej 21-latki z powiatu koneckiego. Kamila Bednarczyk od 24 września nie nawiązała kontaktu z rodziną i do chwili obecnej...

Reklama

Trzeba zobaczyć

Reklama

Popularne artykuły